نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 10 آذر 1390

... واقعیت این است که فراتر از تعاملات جنگ طلبان با مجاهدین یک برنامه پنهان و نامشروع در دیپلماسی آمریکا ( فارغ از هیئت حاکمه های جناحی ) برای استفاده از این گروه علیه ایران وجود داشته و دارد، این رویه نامشروع  باعث می شود که به رغم قوانین ضدتروریستی و تبعاتی که حمایت از گروههای تروریستی برای اشخاص دارد، کمپین حمایت از این گروه در آمریکا ادامه داشته باشد...

                                

 

آمریکا باید رابطه پنهان سیا با مجاهدین را متوقف کند؛

قباحت زدایی از یک سیاست پنهان و نامشروع

 

ایران دیدبان

این گونه که از روشنگری مطبوعات غربی فهمیده می شود، حامیان گروه تروریستی مجاهدین که علیرغم توصیه  نماینده سازمان ملل به پرهیز از جنجال آفرینی در باره وضعیت این گروه هم چنان در آمریکا و اروپا مشغول همین کار- یعنی جنجال آفرینی- هستند، پول خوبی از این رهگذر به جیب می زنند و دلیلی ندارد که دست از این کار بردارند. به عبارتی تا فرصت هست می خواهند از این وضعیت نهایت کسب در آمد را داشته باشند، که بر اساس منطق بازار  کاملاً توجیه دارد چرا که مدتی بعد این فرصت به طور کامل از بین می رود.

 

اما این تمام مسئله نیست و سوخت حرکت حامیان گروه تروریستی مجاهدین فقط از طریق دریافت دستمزد ازمؤسسات لابی  مجاهدین تأمین نمی شود، بلکه بانیان خشونت، ترور و جنگ هم تلاش دارند تا به هر شکل ممکن این گروه را سرپا نگه دارند و به همین خاطر اجازه نمی دهند کمپین مشروعیت سازی برای مجاهدین پایان یابد!

 

شش ماه قبل در تحلیل محتوای جلسه کمیته خارجی کنگره آمریکا یادآور شدیم که:

" جنگ طلبان همواره به مجاهدین به عنوان یک ابزار چه در مسیر مقابله با ایران و چه در پیشبرد دیدگاههایشان نگریسته اند، هنگامی حمایت صدام از این گروه را بهانه حمله به عراق قرار دادند و اکنون سرکوب آنان توسط مالکی را دلیل آن می دانند که اوباما بایستی نیروهای نظامی آمریکا در عراق  را نگهدارد."

 

اکنون دیگر آشکار شده است که جنگ طلبان از زمان اشغال عراق رسماً موضوع استفاده از گروه تروریستی مجاهدین را در دستور کار خود قرار دادند؛ گزارشهای رسمی آمریکا نشان گر آن است که حفاظت از مجاهدین و باقی نگهداشتن آنها برای 9 سال در عراق پس از سقوط صدام کمترین نتیجه ی این تصمیم بود. هم چنان که تلاش برای جازدن آنان به آلترناتیو دمکراتیک نیز ایده ی دیگر این دسته است.

 

اما واقعیت این است که فراتراز تعاملات جنگ طلبان با مجاهدین یک برنامه پنهان و نامشروع در دیپلماسی آمریکا ( فارغ از هیئت حاکمه های جناحی ) برای استفاده از این گروه علیه ایران وجود داشته و دارد، این رویه نامشروع  باعث می شود که به رغم قوانین ضدتروریستی و تبعاتی که حمایت از گروههای تروریستی برای اشخاص دارد، کمپین حمایت از این گروه در آمریکا ادامه داشته باشد.

 

وجود اشخاصی مانند جیمز ولسی و پرترگاس روسای پیشین سازمان سیا و یا لوییس فری رییس سابق اف بی آی مبین وجود چنین سیاستی در حاکمیت آمریکاست؛ اشاره آشکار آنها به این برنامه البته شامل افشای اطلاعات محرمانه می شود و مستوجب تعقیب قضایی خواهد شد، اما همین سیاست است که به این اشخاص جسارت و پشت گرمی داده تا از این برنامه قباحت زدایی کرده و کوشش کنند آن را از عمق به سطح و از نهان به آشکار بکشانند.

 

وجود پایگاهها و حضور اعضا و سخنگویان مجاهدین در خاک و رسانه های آمریکا و چرخه ی مالی و بانکی متعلق به این گروه ( هر چند با عناوین پوششی اما با اطلاع اف بی آی از ماهیت اصلی آن)، برخلاف شعار دولتمردان این کشور برای مبارزه با تروریسم، نتیجه ی این سیاست است.

 

از قضا، قرار دادن و نگه داشتن مجاهدین در لیست گروههای تروریستی نیز از اقتضائات همین سیاست است. چرا که مجاهدین باید تحت کنترل و حساب شده فقط به کارگرفته شوند و به آنها فرصت عرض اندام و دراز کردن بیشتر پا از گلیمشان داده نشود تا منجر به یک بی آبرویی برای آمریکا شود!

 

اگر دولتمردان آمریکا آنگونه که ادعا می کنند از ماهیت غیردمکراتیک و تنفر عمومی مردم ایران از گروه تروریستی مجاهدین اطلاع دارند و حامیان آنان که عمدتاً مقامات سابق هستند را به خاطر دریافت دستمزدهای کلان از مجاهدین تقبیح می کنند، برای پایان دادن به این وضع بایستی هر گونه برنامه محرمانه بهره برداری ازاین گروه را  متوقف و آن را کنار بگذارند، تا جرأت بیابند و در مقابل تخلفات عدیده حامیان مجاهدین اقامه دعوا نمایند و حداقل لکه ننگ حمایت و حضانت از یک گروه تروریستی را از دامان خود بزدایند.

 

1390/09/10
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: امریكا مجاهدین، افشاگری، رجوی، سیا، موساد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی