نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 12 آذر 1390

یک فرد مسلح به منطقه امنیتی خضراء که مقر ساختمان‌های پارلمان، برخی وزارت‌خانه‌ها، سفارت آمریکا و سایر سفارت‌های خارجی بود نفوذ کرده بود و در این منطقه اقدام به اجرای طرح انتحاری و تروریستی خود کرد.


 

کد خبر: ۲۰۷۷۳۴تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۰ / تابناك

منابع امنیتی بغداد اعلام کرد که هدف از حمله انتحاری هفته پیش در محوطه پارلمان عراق، شخص نخست‌وزیر این کشور بوده است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیرة"، دولت عراق اعلام کرد که در حمله‌ بی‌سابقه‌ای که هفته گذشته در منطقه امنیتی "الخضراء" در بغداد صورت گرفت به احتمال زیاد "نوری المالکی" نخست‌وزیر این کشور را هدف قرار داده بود.

بر اساس گزارش‌های موجود، یک فرد مسلح به منطقه امنیتی خضراء که مقر ساختمان‌های پارلمان، برخی وزارت‌خانه‌ها، سفارت آمریکا و سایر سفارت‌های خارجی بود نفوذ کرده بود و در این منطقه اقدام به اجرای طرح انتحاری و تروریستی خود کرد.

این حمله تروریستی یک روز پیش از سفر "جو بایدن" معاون رئیس‌جمهور آمریکا به عراق بود. سرتیپ "قاسم الموسوی" مسئول عملیات‌های امنیتی عراق اعلام کرد که بر اساس اطلاعات بدست آمده، به احتمال زیاد، هدف از این حمله تروریستی "نوری المالکی" نخست‌وزیر و برخی مقامات سیاسی عراقی بوده است اما تحقیقات همچنان ادامه دارد.

پیش از این دفتر "اسامة النجیفی" رئیس پارلمان اعلام کرده بود که هدف از این حمله شخص نجیفی بوده است اما اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که این تروریست با خودروی بمب‌گذاری‌ شده‌اش در یکی از حیاط‌های پارلمان منتظر رسیدن خودروی نخست‌وزیر بوده است.

در انفجار هفته پیش در نزدیکی مقر پارلمان عراق در منطقه الخضراء، دست‌کم 5 تن کشته و زخمی شدند. در این انفجار یک نفر که هنوز هویت آن مشخص نشده است کشته شد و 4 تن دیگر از جمله "موید الطیب" سخنگوی ائتلاف کردستان در پارلمان عراق زخمی شدند.

این حادثه در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی مقر پارلمان عراق صورت گرفت. پیش از این اعلام شده بود که به پارلمان عراق حمله خمپاره‌ای شده است.
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  عملیات تروریستی، 
برچسب ها: ترور، سوء قصد، نوری المالكی، عراق، نوید رهایی، تروریست، بغداد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی