نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

...فرقه مجاهدین خلق به تایید بسیاری از اسناد و گزارشهای بین‌المللی (بولتن اداره امنیت فدرال آلمان 2003، اف بی آی 2004، دیده بان حقوق بشر 2005، موسسه تحقیقاتی رند 2009، گزارش وزارت خارجه آمریکا 2009، گزارش سال 2010 حقوق بشر در عراق و . . . ) و همچنین سخنان اعضای جدا شده فرقه به عنوان یكی از بدترین ناقضان حقوق زنان شناخته شده است...


(انجمن عدالت، تهران، پنجم دسامبر 2011

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه طی نامه ای به خانم میشل بشلت، رییس نهاد زنان سازمان ملل مواردی را پیرامون وضعیت اسفبار زنان در فرقه مجاهدین خلق بیان نموده که بشرح زیر است:

ریاست محترم نهاد زنان سازمان ملل

خانم میشل بشلت

توافقی گسترده پیرامون ضرورت اعمال و تحقق فوری حقوق و اصول مربوط به برابری، امنیت، آزادی و کرامت همه انسانها به طور جهانشمول درباره زنان وجود دارد، امری که در بسیاری از اسناد بین المللی نیز مورد تاکید قرار گرفته است. اما علی رغم تمامی تلاشهای صورت گرفته، امروزه زنانی هستند كه صرفا به خاطر زن بودن مورد تبعیض و خشونت قرار می گیرند . در این راستا به ویژه نگرشی كه برخی از فرقه ها نسبت به زنان دارند منشاء شكل گیری بدترین نوع تبعیض و ظلم بر علیه زنان میباشد. در این میان فرقه مجاهدین خلق به تایید بسیاری از اسناد و گزارشهای بین‌المللی (بولتن اداره امنیت فدرال آلمان 2003، اف بی آی 2004، دیده بان حقوق بشر 2005، موسسه تحقیقاتی رند 2009، گزارش وزارت خارجه آمریکا 2009، گزارش سال 2010 حقوق بشر در عراق و . . . ) و همچنین سخنان اعضای جدا شده فرقه به عنوان یكی از بدترین ناقضان حقوق زنان شناخته شده است، ما انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه برخود واجب می دانیم تا توجه مسئولین نهادهای بین المللی را نسبت به فجایعی که بر علیه زنان در فرقه مجاهدین خلق صورت می­گیرد، جلب كنیم. با این امید که در آستانه انتقال این فرقه، تمهیداتی چند اندیشیده شود تا مقدمات رهایی اعضاء بویژه زنان از این فرقه و بازگرداندن این افراد به آغوش خانواده هایشان فراهم شود.

وضعیت اسفبار زنان در این فرقه

سران فرقه مجاهدین خلق بسیاری از حقوق اولیه همچون حق ازدواج، داشتن فرزند، عشق به خانواده، حق انتخاب نوع و روش زندگی و حتی مسائل بسیار جزئی تر مانند اصلاح صورت و یا آرایش كردن را از زنان عضو این سازمان سلب كرده اند. تعجب آور آنكه حتی فكر كردن زنان به جنس مخالف در این فرقه جرم به حساب می آید و مجازاتهایی مانند زندان و تنبیهات بدنی را بدنبال خواهد داشت. حال انكه در ماده ی 5 اعلامیه حقوق بشر به صراحت عنوان شده كه؛ " هیچ کس نمی بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد."

طلاق اجباری : سران فرقه مجاهدین خلق با اجرای قانون طلاق اجباری در سازمان تمام زن ها و مردهای متاهل را وادار به جدا شدن از همسرانشان كردند و از سوی دیگر برای افراد مجرد فكر كردن به ازدواج و حتی جنس مخالف را ممنوع و قابل مجازات دانستند. در صورتیكه بر اساس بند 1ماده ی ۱۶ اعلامیه حقوق بشر، " مردان و زنان بالغ، بدون هیچ گونه محدودیتی به حیث نژاد، ملیت، یا دین حق دارند که با یکدیگر زناشویی کنند و خانواده ای بنیان نهند." این وضعیت در درون فرقه به گونه ای است كه از سال 1985 تاكنون هیچ زنی در سازمان ازدواج نكرده است و حق ازدواج تنها برای رهبران سازمان محفوظ می باشد. در این میان بر اساس حكمی كه مسعود رجوی (سركرده فرقه) داده، تمام زنان فرقه متعلق به او می باشند و روح و جسم و جان هر یك از زنان باید متعلق به وی باشد و فكر كردن به شخص دیگری به جز او خیانت و مستوجب مجازات است.

جدایی فرزندان از مادرانشان : بسیاری از زنانی كه قبل از ورود به سازمان دارای فرزند بودند بنا بر حكم رهبر فرقه و با اجبار بچه های خود را تحویل سازمان دادند و تعهد كرده اند كه هیچگاه به فرزندشان فكر هم نكنند و عشق به فرزند را در درون خود از بین ببرند. فرزندان نیز پس از جدایی از مادرانشان تحت عنوان كودكان بی سرپرست در مراكز جمع آوری اعانه در اروپا نگه داری می شوند.

تفكیك جنسیتی در سازمان : تفكیك جنسیتی در سازمان به صورت شدیدی به اجرا درمی‌آید تا حدی كه حتی مسیرهای حركت زنان با مردان در درون پادگان اشرف (محل استقرار آنها در عراق) از هم جدا می باشد و هر نوع ارتباطی میان زنان با جنس مخالف ممنوع است و در صورتیكه زنی حتی در ذهن خود به جنس مخالف فكر كند باید در نشستهای اجباری شبانه اعتراف و توبه نماید.

گرفتن حق مادر شدن از اعضاء: بسیاری از اعضای جداشده سازمان با اشاره به این موضوع كه از سال ‌1985 به بعد بچه‌دار شدن در این تشکیلات ممنوع شده افشا كرده اند كه سران سازمان بسیاری از زنان عضو را تحت عمل جراحی قرار داده و رحم آنها را از بدنشان خارج كرده اند.

خودسوزی: فرقه مجاهدین خلق با استفاده از روشهای مغزشویی قدرت اراده و تصمیم‌گیری را از اعضاء می‌گیرند و با القائات دروغین آنها را به كام مرگ می‌فرستند به گونه ای كه در ژوئن 2003 سه نفر از زنان عضو سازمان در اروپا به نامهای مرضیه باباخانی، صدیقه مجاوری و ندا حسنی خود را به آتش كشیدند. یكی از آنها فقط 25 سال داشت که جان خود را از دست داد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه تلاش دارد ضمن رساندن پیام و مشقتهای خانواده های قربانیان ترور خاورمیانه به جهان، مانع از جذب و سوء استفاده گروههای تروریستی از جوانان و زنان شود و زنان و مردانی را كه ناخواسته وارد گروههای فرقه ای از جمله القاعده و مجاهدین خلق شدند را نجات دهیم. شرایط اسفبار 1000 زن مستقر در اشرف را كه عمدتا با فریب گرفتار فرقه مجاهدین خلق شده اند، هر انسان آزاد اندیش و طرفدار حقوق زنان را آزرده خاطر می‌كند لذا از شما ریاست محترم نهاد زنان سازمان ملل، تقاضا داریم تا برای بازگرداندن زنان اسیر و گرفتار در پادگان فرقه ای اشرف در عراق و ممانعت از سوء استفاده از این زنان و مغز شویی و تهی شدن از احساس و عاطفه آنان هر چه سریعتر از تمام امكانات خود بهره جسته و شرایط لازم را برای بازگشت آنان به آغوش اجتماع و خانواده هایشان فراهم آورید.

----------
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  قربانیان خشونت و ترور ،  نقض حقوق خانواده ها،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، مجاهدین، عدالت، میشل بشلت، زنان، فرقه رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی