نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 آذر 1390

دبیر کل ملل متحد و نماینده سیاسی اتحادیه اروپا با توجه به این مواضع و رویکرد آشکارا خصومت آمیز رهبری مجاهدین باید بدانند که این تهدیدات نشاندهنده آن است که به راه انداختن نزاع و درگیری و ایجاد آشوب، تصمیمی است که از ابتدا رهبری این گروه گرفته است و از این رو ...

  نگرانی رهبری مجاهدین از نگرانی متفاوت جامعه جهانی؛

ایران دیدبان

در حالی که مارتین کوبلرنماینده سازمان ملل در عراق و حامدالبیاتی نماینده عراق در سازمان ملل در نشست روز سه شنبه شورای امنیت به تلاش های گسترده برای حل و فصل مسئله اردوگاه اشرف اشاره داشتند، رهبری مجاهدین از به بن بست رسیدن مذاکرات سازمان ملل با دولت عراق در این باره خبر داد!(1)

اعلام بن بست مذاکرات از سوی بقایای رجوی، حاصل بی اعتنایی طرفهای مرتبط با موضوع، به باج خواهی ها و درخواستهای غیرقانونی مجاهدین و ناامیدی آنان از رویارویی سازمان ملل و اتحادیه اروپا با دولت عراق است، و گرنه تمرکزکنونی دبیرکل سازمان ملل و نماینده سیاسی اتحادیه اروپا و همچنین دولت عراق بر روی مهمترین مسئله یعنی تضمین سلامت و امنیت ساکنان اردوگاه اشرف در حین جابجایی است.

این موضوعی است که کلیه مقامات دیپلماتیک عراق بر آن تأکید داشته و علاوه بر آن شخص آقای نوری المالکی نخست وزیرعراق پاسخ به این نگرانی را در خلال مقاله ای که در مورد مسائل داخلی و خارجی این کشور در روزنامه واشنگتن پست انتشار یافته، داده و گفته است:

" ساکنان کمپ اشرف موجب جنجال بسیاری در عراق و در آمریکا شده‌اند. من علاقمندم این مشکل پیچیده، با کمک ملل‌متحد و به‌طور مسالمت آمیزی حل‌وفصل شود. ساکنان این کمپ توسط بسیاری از کشورها به‌عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی شده‌اند، بنابراین هیچ پایه قانونی برای باقی ماندن در عراق ندارند. هیچ کشوری حضور شورشیان خارجی را در خاک خودش نمی‌پذیرد، اما ما به سختی کار خواهیم کرد تا یک راه‌حل مسالمت‌آمیز بر اساس ارزشهای بین المللی حقوق‌بشر بین‌المللی را پیدا کنیم."

با وجود این فضای تعامل و رویکرد کاملاً مسالمت آمیز دولت عراق و ضمن آن که دبیرکل ملل متحد و نماینده سیاسی اتحادیه اروپا از کشورهای ثالث خواسته اند که افراد اردوگاه اشرف را بپذیرند، رهبری مجاهدین نه تنها از بن بست مذاکرات سخن می گوید بلکه با گردنکشی از مقابله با دولت عراق سخن می گوید:

" چه در اشرف و چه در هر جای دیگر، مجاهدین هیچ نیروی مسلح عراقی را در داخل سیاج خود نمی پذیرند. دولت عراق باید موقعیت قانونی مجاهدان اشرف را بدون استثناء بعنوان پناهندگان تحت حفاظت قانون بین المللی و پرچم ملل متحد برسمیت بشناسد.
 محاصره و همه اقدامات محدود کننده وتهدید کننده از جمله کلیه احکام و درخواستهای دستگیری و استرداد، باید لغو شود. اموال و دارایی های به غارت رفته در حملات مرداد ۱۳۸۸، دی ماه ۱۳۸۹، و  فروردین ۱۳۹۰ باید برگردانده شود.
در غیر اینصورت تنها گزینه در برابر آنها مقاومت و ایستادگی و جنگ صدبرابر است ."(2)

دبیر کل ملل متحد و نماینده سیاسی اتحادیه اروپا با توجه به این مواضع و رویکرد آشکارا خصومت آمیز رهبری مجاهدین باید بدانند که این تهدیدات نشاندهنده آن است که به راه انداختن نزاع و درگیری و ایجاد آشوب، تصمیمی است که از ابتدا رهبری این گروه گرفته است و از این رو مهمترین مانع در مسیر رفع  نگرانی مهم جامعه بین المللی در باره سلامت و امنیت ساکنان اردوگاه اشرف می باشند؛ لذا بایستی  با تمهیدات لازم  گردانندگان این گروه مهار شوند.

________________________

1و2- اظهارات سخنگوی مجاهدین


15/09/1390

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  افشاگری،  اخراج مجاهدین از عراق ،  سازمان ملل،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی،  عراق ستیزی، 
برچسب ها: مجاهدین، اشرف، شانتاژ ف جنگ، عراق، زندان اشرف، سازمان ملل، رجوی، آشوب،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی