نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390

دبیر اتحادیه روزنامه نگاران عراق در گفتگو با خبرنگار مهر به حمایت مخفیانه آمریکا از گروه تروریستی مجاهدین اشاره و اعلام کرد که در راستای اخراج این گروه تروریستی از عراق توافقنامه ژنو را نیز باید نادیده گرفت...

 کاظم الزبیدی در گفتگو با مهر
پیمان ژنو را درصورت نیاز نادیده می گیریم

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم حسین الزبیدی اظهار داشت: آمار دقیقی از تعداد مجاهدین درعراق وجود ندارد و ارقام ضد و نقیضی در این رابطه منتشر می شود به عنوان مثال بیشترین آمار، رقمی بیش از 3 هزار نفر را نشان می دهد.

وی افزود: برخی از مجاهدین تمایل دارند از مقر خود در اردوگاه اشرف فرار کنند و به جمهوری اسلامی ایران بازگردند و مقامات ایرانی نیز افرادی که دستشان به خون کسی آلوده نیست را می پذیرد.

زبیدی در ادامه گفت: هر چند مجاهدین در حال حاضر به طور رسمی از سوی آمریکا حمایت نمی شوند و پرونده امنیتی اردوگاه اشرف به دولت عراق واگذار شده، اما آمریکایی ها به طور محرمانه از این افراد حمایت می کند و من معتقدم دولت آمریکا از مجاهدین برای اعمال فشار سیاسی بر ایران استفاده می کند که دولت عراق شدیدا با این مسئله مخالف است.

به گفته وی، دولت عراق قاطعانه خواهان خروج مجاهدین ازعراق است و به این افراد اختیار داده به هر کشوری که تمایل دارند پناهنده شوند بدون اینکه مجبور باشند به ایران بازگردند.

دبیر اتحادیه روزنامه نگاران عراق اظهار داشت: گروه تروریستی مجاهدین همچون یک شهروند عادی در عراق زندگی نمی کنند بلکه در محل اقامت خود در حال آموزش نظامی هستند و تلاش می کنند به سلاح های پیشرفته دست یابند و همه این افراد چه زن و چه مرد، پیر و جوان لباس نظامی به تن می کنند که دولت عراق به شدت با اینگونه اقدامات مخالف است.

وی خاطرنشان کرد: دولت عراق هرگز اجازه نمی دهد افرادی تحت هرعنوانی چه مخالف یا آواره لباس نظامی به تن کنند و درصدد آزار و اذیت ملت عراق و ایران باشند.

وی افزود: طبق توافقنامه ژنو یک مخالف می تواند به صورت مسالمت آمیز در کشوری زندگی کند یا پناهنده شود اما مجاهدین برخلاف این امر رفتار می کنند و به معنای واقعی گروه تروریستی محسوب می شوند که علیه ملت عراق و ایران جنایت هایی مرتکب شده اند.

زبیدی اظهار داشت: طبق همین توافقنامه ژنو عراق نمی تواند با خشونت و زور مجاهدین را از خاک خود اخراج کند لذا پارلمان عراق بالاجماع تصویب کرده مجاهدین باید تا اخر سال جاری میلادی خاک عراق را ترک کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت عراق در حال رایزنی با سازمان ملل متحد، آمریکا و کمیته صلیب سرخ جهانی است تا مجاهدین در صورت عدم بازگشت به ایران و خروج از عراق به کشور سومی پناهنده شوند، اما تاکنون هیچ کشوری آمادگی خود را برای پذیرش این افراد اعلام نکرده است.

وی تصریح کرد: در پایان باید عرض کنم مجاهدین نزد ملت عراق چهره بسیار منفوری دارند و حتی اگر توافقننامه ژنو که اجازه پناهندگی به گروه های تروریستی را نمی دهد نیز اجازه دهد ما معتقدیم مجاهدین هرچه سریعتر باید خاک عراق را ترک کنند.

اردوگاه اشرف که اخیرا به "عراق جدید" تغییر نام داده، در استان دیاله عراق حدود 3500 نفر از اعضای گروه تروریستی مجاهدین را در خود جای داده است. گروه تروریستی مجاهدین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (57 کیلومتری شمال شرق بغداد ) را به عنوان مقر خود برگزید.
 
دولت عراق پرونده امنیتی این اردوگاه را اوایل سال 2009 از نظامیان آمریکایی تحویل گرفت و نیروی امنیتی ویژه ای برای حمایت از این اردوگاه تشکیل داد؛ دولت عراق اخیرا برای خروج اعضای این گروه تروریستی از خاک این کشور تا پایان سال جاری میلادی ضرب الاجل تعیین کرده است.
 
گروه تروریستی مجاهدین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شده است.

24/09/90
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  دیدگاه،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی،  عراق ستیزی،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: عراق، روزنامه نگاران عراق، پیمان ژنو، مجاهدین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی