نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران گفت: این کمیته هرگز با مقامات عراقی برای متقاعد کردن آنان به تمدید حضور ساکنان اردوگاه اشرف در عراق مذاکره نکرده است...

"پی یر ریتر" رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، به تشریح اقدامات این سازمان در مورد گروهک تروریستی مجاهدین پرداخت.

* صلیب سرخ در مورد تمدید مدت حضور مجاهدین در عراق هیچ رایزنی نداشته است

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد حضور گروهک مجاهدین در خاک عراق با مقامات عراقی گفت‌وگویی داشته است؟ گفت: این کمیته هرگز با مقامات عراقی برای متقاعد کردن آنان به تمدید حضور ساکنان اردوگاه اشرف در عراق مذاکره نکرده است.

رئیس کمیته صلیب سرخ در تهران با اشاره به خبرنامه این کمیته که در 27 مه 2011 (6/3/90) منتشر شد، اظهار داشت: در آن خبرنامه "مگنه بارت" رئیس وقت دفتر نمایندگی سازمان در عراق تأکید کرده است که "کمیته بین‌المللی صلیب سرخ عضو کمیته‌ای نیست که بنا به گزارش‌ها برای بستن اردوگاه اشرف تشکیل شده است."

وی ادامه داد: کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ از آن زمان مواضع خود را تغییر نداده است. این سازمان واقف است که مقامات عراقی برای بستن اردوگاه اشرف با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) همکاری می‌کنند. با این حال، دفتر نمایندگی ما در بغداد کماکان و به طور مستقل به فعالیت‌های بشردوستانه خود برای ساکنان اردوگاه و خانواده‌های آنان ادامه می‌دهد.

ریتر آنچه در کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد اردوگاه اشرف انجام می‌شود را تدارک منابع درمانی، تأمین خدمات به منظور بازگشت اعضا به کانون خانواده‌های خود، تسهیل بازگشت کسانی که علاقه‌مند به بازگشت به کشورشان هستند و نیز بازدید از آن دسته از ساکنان اردوگاه اشرف خواند که احتمالاً در عراق زندانی شده‌اند و اظهار داشت: با این حال، باز هم تأکید می‌کنم که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ هیچ مذاکره‌ای با مقامات عراقی برای تمدید مهلت بستن اردوگاه اشرف نداشته است.
 
وی در پاسخ به این سوال که این کمیته با چه کشورهایی در خصوص انتقال گروهک مجاهدین رایزنی کرده است؟ گفت: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همواره دعوت مقامات عراقی را برای مشارکت در روند بستن اردوگاه اشرف رد کرده؛ با این حال، این سازمان تعهد مقامات عراقی را نیز برای عدم انتقال ساکنان اردوگاه اشرف بر خلاف میل و اراده آنان به مقامات مذکور یادآور شده است.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران یادآور شد: این کمیته هیچ مشارکتی در روند اسکان مجدد این افراد ندارد، بنابراین ما هیچ اطلاعی هم در مورد اسامی این کشورها نداریم.
 
* 250 عضو بازگشته به ایران را تحت نظارت داریم


ریتر در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا پیگیر وضعیت اعضای گروهک مجاهدین که به ایران بازگشته‌اند هستید و وضعیت آن‌ها چگونه است؟ گفت: از سال 2003، بیش از 250 نفر از ساکنان سابق اردوگاه اشرف تحت نظارت کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ به ایران بازگشته‌اند. این کمیته به عنوان سازمانی مستقل با تعهدات بشردوستانه، به گفت‌وگوی محرمانه با مقامات ایرانی در مورد ساکنان سابق اشرف که تحت نظارت این سازمان به ایران بازگشته‌اند، ادامه می‌دهد.

وی افزود: کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ به ارائه خدمات خود به مقامات ایرانی ادامه خواهد داد تا بازگشت ساکنان سابق اشرف را که مایلند به ایران بازگردند، تسهیل کند.

26.09/90
طبقه بندی: یونامی U N،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: صلیب سرخ جهانی، مجاهدین، ایران، عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی