نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

بر اساس این طرح قرار است ساکنان اردوگاه اشرف را فقط به طور موقّت به قرارگاهی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد منتقل کنند، که بر خلاف محلّ نگهداری قبلی آن ها نقطه ای قابل دسترسی در عراق است، نه غیر قابل دسترسی. این طرح را دولت عراق اجرا خواهد کرد.

سی ان ان/ ترجمۀ ایران دیدبان

 سی ان ان در مقالۀ پیش رو اظهارات دو تن از مقامات عالیرتبۀ آمریکایی در رابطه با جا به جایی ساکنان اشرف در عراق، و اقدامات طرف های فعّال در این موضوع را منعکس نموده است. به دلیل حسّاسیت مذاکرات بین دولت عراق، سازمان ملل، و سازمان مجاهدین خلق، این دو مقام دولت آمریکا از ذکر نام خود خود داری نموده اند. متن این سخنان بدین شرح است:

  * دولت اوباما از تلاش سازمان ملل در عراق برای جا به جایی گروه تروریستی مجاهدین خلق استقبال می کند.

  * خبر خوشی که می توان داد این است که در دو هفتۀ گذشته مارتین کوبلر و دولت عراق در فراهم کردن مقدّمات لازم برای اجرای این طرح پیشرفت  قابل توجّهی داشته اند.

  * بر اساس این طرح قرار است ساکنان اردوگاه اشرف را فقط به طور موقّت به قرارگاهی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد منتقل کنند، که بر خلاف محلّ نگهداری قبلی آن ها نقطه ای قابل دسترسی در عراق است، نه غیر قابل دسترسی. این طرح را دولت عراق اجرا خواهد کرد. کمیساریای عالی سازمان ملل متّحد در امور پناهندگان مراحل قانونی مورد نیاز را برای مصاحبه با این افراد انجام می دهد. در تمام این مراحل، سازمان ملل بر کلّ فرایند جا به جایی و مصاحبه نظارت خواهد کرد.

  * فرایند جابجایی گزینۀ مورد نظر مجاهدین نبوده، بلکه در واقع روندی است که دولت عراق اتّخاذ نموده است.

  * تا روزهای اخیر حرکت قابل ملاحظه ای را از جانب مجاهدین شاهد نبوده ایم که نشان از تمایل آن ها به همکاری با دولت عراق و سازمان ملل در یافتن راه حلّی برای وضعیت ساکنان اشرف پس از تعطیلی این اردوگاه باشد.

  * نقش دولت عراق در فرایند جا به جایی مثبت بوده است، و اگر آن ها به همکاری خود با سفیر کوبلر ادامه اهند، بسیار مفید خواهد بود.

  * اگر چه سازمان مجاهدین در لیست گروه های تروریستی آمریکا قرار دارد، می توان اعطای پناهندگی فردی به نیروها را هم بر مبنای ساز و کار پناهندگی فردی مدّ نظر داشت.

  * پروسۀ تصمیم گیری برای ابقا یا حذف مجاهدین خلق از فهرست گروه های تروریستی خارجی ادامه دارد.

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  اخراج و انتقال،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: نوید رهایی، امریكا، عراق، جابجایی مجاهدین، اخراج مجاهدین، سازمان ملل، زندان اشرف، دولت عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی