نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

در راستای فراهم کردن مقدمات اخراج اعضای گروه تروریستی مجاهدین از خاک عراق، تعداد 326 تن از اعضای این گروه به پایگاه آمریکایی لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل می‌ِشوند...

در پی امضای یادداشت تفاهم میان بغداد و سازمان ملل؛ مجاهدین امروز به لیبرتی منتقل می‌شوند
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عدی الخدران، فرماندار شهر الخالص در گفت‌وگو با خبرگزاری الفرات نیوز عراق بیان کرد: تعداد 326 تن از اعضای این گروه امروز (سه‌شنبه) به پادگان لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: این اقدام به دنبال امضای یادداشت تفاهم میان دولت عراق و سازمان ملل انجام شده است.

الخدران در ادامه از دولت عراق خواست تا زمین‌های پادگان اشرف را به صاحبان قانونی آن بازگرداند.

این در حالی است که دفتر سازمان ملل در بغداد اعلام کرد که سازمان ملل و دولت عراق توافقنامه‌ای را برای تغییر مکان گروه تروریستی مجاهدین از اردوگاه اشرف در شمال شرق عراق امضا کردند و در عین حال ارتش عراق از اصابت دو گلوله به اردوگاه اشرف خبر داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: دفتر سازمان ملل در عراق روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافقنامه روندی را برای انتقال ساکنین اردوگاه اشرف به مکانی موقت برقرار می‌کند. در این بیانیه به جدول زمانی این انتقال یا مکان جدید استقرار آنها اشاره‌ای نمی‌کند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این افراد به اردوگاه آزادی که پیش‌تر پایگاه نیروی نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد بود، منتقل می‌شوند.

در بیانیه سازمان ملل آمده است که در این مکان جدید کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می‌تواند وضعیت پناهندگی ساکنین اشرف را مشخص کند که اولین گام به سمت استقرار آنها در کشوری ثالث خواهد بود.

مجاهدین در دوران صدام که آنها را متحدی در برابر تهران در نظر می‌گرفت به این اردوگاه نقل مکان کردند و در طول جنگ تحمیلی هشت ساله با حمایت از عراق عیله ایران جنگیدند.

این گروه به بمب‌گذاری و ترور در ایران پرداختند.

نوری المالکی، نخست وزیر عراق تصمیم گرفته بود تا پایان سال جاری میلادی این اردوگاه را تعطیل کند.

هفته گذشته یک سخنگوی دولت عراق اعلام کرد که دولت با سازمان ملل بر روی راه حلی برای اردوگاه اشرف کار می‌کند و اجازه می‌دهد اردوگاه در ماه ژانویه در حالی که ساکنین آن جابجا می‌شوند باز بماند.

تحت توافق حاصل شده با سازمان ملل، این سازمان روند انتقال را نظارت خواهد کرد و سپس تیمی از آژانس پناهندگان سازمان ملل به محل جدید اعزام خواهد شد تا تقاضای پناهندگی را بررسی کند.

سازمان ملل اعلام کرد که دولت عراق مسوول ایمنی این افراد در طول این زمان و در این مکان خواهد بود.

مارتین کوبلر، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق اعلام کرد: می خواهم روشن کنم که دولت مسوول ایمنی و امنیت این ساکنین در طول انتقال و در مکان جدیدی تا زمانی است که این کشور را ترک کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کلینتون ضمن استقبال از توافق حاصل شده میان عراق و سازمان ملل آن را گامی مهم به سمت حل این مساله خواند.

وی گفت که مقامات سفارت آمریکا در حمایت از طرح سازمان ملل به طور مرتب از محل جدید دیدن خواهند کرد.

این توافق میان مارتین کوبلر و فلاح الفیاض، مشاور امنیت ملی عراق امضا شد.

بنا بر این گزارش مالکی گفته است که اکنون اردوگاه می‌تواند در ماه آوریل تعطیل شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، نیروی نظامی عراق روز یکشنبه اعلام کرد که اردوگاه اشرف هدف اصابت دو خمپاره قرار گرفت.

یک مقام ارتش عراق که خواست نامش فاش نشود، گفت که دو خمپاره به اشرف اصابت کرده است و ما نمی‌توانیم تعداد مصدومین را تشخیص دهیم زیرا اجازه ورود به اردوگاه را نداریم.

 ......................
06 / 10 /1390

 
طبقه بندی: اشرف نیوز،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: انتقال تروریست، كوچ تروریست، اشرف، اشرف جنبید ؛ فروپاشی، فاتحه اشرف، انقراض اشرف، مرگ مغزی اشرف، اشرف مرد، دست وپازدن رجوی، از اشرف تا لیبرتی، آزادی، جدایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی