نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... همزمان عده‌ای از خانواده‌های اعضای مجاهدین که چند سالی می‌شود از فرزندان یا بستگانشان بی‌خبر هستند یا آنها را ندیده‌اند،‌ به اطراف اردوگاه اشرف آمده‌اند تا بلکه بتوانند با خروج این افراد از اردوگاه، بستگانشان را ببینند.مریم رجوی، گفته که اولین گروه از مجاهدین "داوطلبانه" این محل را "در اولین فرصت" ترک خواهند کرد و به یک پایگاه سابق نیروهای آمریکایی در خارج از عراق به نام "اردوگاه آزادی" می‌روند. این نام را آمریکایی‌ها بعد از اشغال عراق به این اردوگاه داده بودند. خانم رجوی می‌گوید که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا به آنها اطمینان داده نیروهای آنها ایمن خواهند بود و راه‌حلی دائمی برای آنها پیدا خواهد شد ...

 

                undefined

بی بی سی، بیست و نهم دسامبر 2011

مریم رجوی، رهبر مجاهدین خلق، از آماده شدن ۴۰۰ نفر از ساکنان اردوگاه اشرف برای نقل مکان کردن به مکانی جدید خبر داد.

خانم رجوی این تصمیم را "نشانه‌ای از حسن نیت" گروهش خوانده است.

عده‌ای از اعضای سازمان مجاهدین خلق، از ۲۵ سال پیش در اردوگاه اشرف در نزدیکی بغداد، پایتخت عراق ساکن هستند.

دولت جدید عراق که بعد از صدام حسین روی کار آمده، مدت‌هاست که از اعضای این سازمان خواسته تا این محل را ترک کنند. خواسته‌ای که تا مدت‌ها با مخالفت سازمان مجاهدین خلق روبه‌رو می‌شد.

دولت عراق اعلام کرده که خاک این کشور نباید پایگاه گروه‌هایی باشد که علیه همسایگانش اقدام می‌کنند.

مجاهدین خلق در زمان جنگ ایران و عراق همراه با نیروهای عراقی، عملیاتی را علیه ایران انجام داده بودند.

هر چند دولت عراق تا پایان سال ۲۰۱۱ میلادی به مجاهدین فرصت داده بود که اردوگاه اشرف را تخلیه کنند، اما با رای‌زنی‌های انجام شده بین سازمان ملل و دولت عراق، این کشور پذیرفت که ساکنان تا شش ماه دیگر در اردوگاه اشرف ساکن باشند و پس از آن به کشورهای دیگری پناهنده شوند.

دو خمپاره در روز یکشنبه به سوی اردوگاه اشرف شلیک شده است. ساکنان اشرف، می‌گویند که هواداران حکومت ایران این کار را انجام داده‌اند.

همزمان عده‌ای از خانواده‌های اعضای مجاهدین که چند سالی می‌شود از فرزندان یا بستگانشان بی‌خبر هستند یا آنها را ندیده‌اند،‌ به اطراف اردوگاه اشرف آمده‌اند تا بلکه بتوانند با خروج این افراد از اردوگاه، بستگانشان را ببینند.

مریم رجوی، گفته که اولین گروه از مجاهدین "داوطلبانه" این محل را "در اولین فرصت" ترک خواهند کرد و به یک پایگاه سابق نیروهای آمریکایی در خارج از عراق به نام "اردوگاه آزادی" می‌روند.

این نام را آمریکایی‌ها بعد از اشغال عراق به این اردوگاه داده بودند.

خانم رجوی می‌گوید که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا به آنها اطمینان داده نیروهای آنها ایمن خواهند بود و راه‌حلی دائمی برای آنها پیدا خواهد شد.

رهبر مجاهدین همچنین گفته که "شیوه برخورد نیروهای عراقی با اولین گروهی که از اردوگاه اشرف خارج می‌شوند نشان دهنده میزان پایبندی نیروهای عراقی به تعهداتشان به سازمان ملل و آمریکاست."

در بیانیه‌ای که مریم رجوی منتشر کرده، توضیح داده نشده که بقیه اعضای مجاهدین چه زمانی بناست که از اردوگاه اشرف بیرون روند.
با ورود مجاهدین به اردوگاه جدیدشان، کارهای اداری مربوط به پناهندگی آنها به کشورهای دیگر آغاز می‌شود.
طبقه بندی: اشرف نیوز،  اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: انحلال اشرف، سقوط 2011، اشرف لیبرتی، اشرف کمپ لیبرتی، 400 اخراج،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی