نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

منافقین می خواهند شهید(!) معرفی شوند. با گاز و نفت خود را آتش می زنند و تلاش می کنند نیروهای امنیتی ما را تحریک کنند. ما از این نظر آگاه هستیم و به آن ها افتخار کشته شدن(!) در خاک عراق را نمی دهیم...

                                  

هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق شنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۰ / ۰۵ صفر ۱۴۳۳ / ۳۱ دسامبر ۲۰۱۱
 
هوشیار زیباری: منافقین می خواهند شهید(!) معرفی شوند. با گاز و نفت خود را آتش می زنند و تلاش می کنند نیروهای امنیتی ما را تحریک کنند. ما از این نظر آگاه هستیم و به آن ها افتخار کشته شدن(!) در خاک عراق را نمی دهیم.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، آقای "هوشیار زیباری" وزیر امور خارجه عراق پنجشنبه ۲۹دسامبر (۸دی) در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با "علی جوانمردی"( خبرنگار صدای آمریکا و از عناصر مرتبط با منافقین) سیاست دولت عراق در قبال کمپ اشرف و ساکنانش را تشریح کرد. وی اظهار داشت: «موضع عراق در خصوص مجاهدین خلق [منافقین] ساکن اردوگاه اشرف بسیار باز و شفاف است. آن ها پناهنده نیستند.
کنوانسیون ژنو در مورد آن ها کاربرد ندارد. آن ها به عنوان مهمان در عراق هستند، البته مهمان های ناخوانده برای عراق جدید! آن ها از دوران صدام حسین اینجا حضور دارند. رابطه ایران و عراق از یک رابطه خصومت آمیز به یک رابطه دوستانه تغییر کرده است بنابراین دولت جدید و منتخب عراق از مجاهدین برای درگیری با ایران استفاده نمی کند، از ایران هم علیه آن ها استفاده نمی کند. شرایط از نظر استراتژیک تغییر کرده است. آن ها در محدوده مرزی عراق زندگی می کنند بنابراین باید حق حاکمیت ملی عراق و قوانین عراق را بپذیرند. در هیچ کشوری در جهان، یک گروه نمی تواند بخشی از خاک آن کشور (کمپ اشرف) را یک محل جداگانه و یا مقدس و آزادشده برای خود اعلام کند.»
وزیر امور خارجه عراق در ادامه این مصاحبه ضمن اشاره به توافق های صورت گرفته با دولت آمریکا، گفت: «از زمانی که طی تفاهم با آمریکایی ها کنترل اردوگاه اشرف را به دست گرفتیم، بر سه اصل توافق کردیم. اول این که آن ها قوانین و حاکمیت عراق را بپذیرند و در مقابل، عراق تحت هیچ شرایطی اعضای اردوگاه را بدون رضایت شخصی خودشان به ایران مسترد نکند.
همچنین مقررات بشردوستانه جامعه بین الملل در برخورد با آن ها رعایت شود. از سال ۲۰۰۸ حتی یک عضو مجاهدین خلق به ایران تحویل داده نشده است. این یک واقعیت است. ما به آن ها می گوییم مأموریت شما در عراق تمام شده و بهتر است محل دیگری برای خود پیدا کنید.

این سرزمین و محدوده مرزی ماست. شما از زمان جنگ و توافق با صدام حسین اینجا بودید اما حالا آن دوران تمام شده است. حالا ما به شما کمک می کنیم که داوطلبانه به کشوری دیگر منتقل شوید. با آمریکا و اروپا و استرالیا همکاری می کنیم که جایی برای پناهندگی آن ها پیدا کنند یا اگر می خواهند داوطلبانه و نه با زور به ایران برگردند.»
وی خاطرنشان کرد: «اردوگاه اشرف نزدیک مرز ایران است. مسأله بسیار حساس است. ایران از ما خواسته که آن ها را به ایران تحویل دهیم ولی ما به علت موضع مستقل عراق این کار را نکردیم. بسیاری از مجاهدین با استفاده از لابی های قوی که در آمریکا و اروپا دارند و با استفاده از شخصیت ها و دولت ها، با ما تماس گرفتند تا آن ها را وادار به ترک عراق نکنیم. حتی دبیرکل سازمان ملل متحد با ما تماس گرفت که زمان بندی خروج آن ها را تمدید کنیم تا پرونده آن ها توسط امور پناهندگان سازمان ملل و دیگر کشورها بررسی شود. ما با آمریکایی ها یک تفاهم نامه امضا کردیم و آمریکا مجاهدین را متقاعد کرد که از عراق خارج شوند. ما متعهد شدیم علیه آن ها از زور استفاده نکنیم.»
آقای زیباری در پایان این گفتگو تأکید کرد: «اردوگاه اشرف باید بسته شود. آن ها باید خاک عراق را ترک کنند. غیر از این قابل قبول نیست. ما با سازمان ملل و اتحادیه اروپا در این مورد همکاری کرده ایم اما سرکردگان مجاهدین خلق (منافقین) مانع می شوند. آن ها می خواهند شهید(!) معرفی شوند. با گاز و نفت خود را آتش می زنند و تلاش می کنند نیروهای امنیتی ما را تحریک کنند. ما از این نظر هم آگاه هستیم و به آن ها افتخار کشته شدن(!) در خاک عراق را نمی دهیم. عقل و منطق ایجاب می کند که آن ها خاک عراق را به صورت صلح آمیز و بدون اینکه به کسی آسیبی برسد، ترک کنند.»

                     
طبقه بندی: خودسوزی و خودکشی ،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی،  مواضع دولت عراق،  اخبار (89 تا 92)،  اخراج مجاهدین از عراق ، 
برچسب ها: عراق، هوشیار زیباری ف منافقین، کشته سازی، شهید سازی، فریب، شانتاژ،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی