نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 بنیاد خانواده سحر نامه ای به نماینده ویژه دبیر کل ملل متحد در عراق، آقای مارتین کوبلر، در خصوص آخرین تحولات و وقایع مربوط به پادگان فرقه ای رجوی در این کشور نوشت که متن آن در زیر از نظرتان می گذرد...

انتشار: بنیاد خانواده سحر   -  چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۰ خانواده ها


نمایندگی ملل متحد در عراق (یونامی)
آقای مارتین کوبلر

با احترام و با آرزوی موفقیت در خصوص مأموریت هائی که در رابطه با ساکنان کمپ عراق جدید (پادگان اشرف سابق) دارید، مایلیم مواردی را در این باره به اطلاع برسانیم.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از درون پادگان اشرف، مسعود رجوی در اواخر سپتامبر 2011 نشستی از طریق ویدئو کنفرانس با ساکنان اشرف برگزار نمود که شرکت در آن برای همه افراد الزامی بود. رجوی در این ویدئو کنفرانس که بیش از 8 ساعت بدون وقفه ادامه داشت تلاش کرد تا از نظر خود افراد را در برابر مصاحیه های احتمالی ملل متحد آماده نماید.

او صراحتا افراد خود را تهدید کرد که در این مصاحبه ها به غیر از نام و مدت اقامت خود در اشرف چیز دیگری نگویند و ننویسند و هیچ حرفی نسبت به اینکه مایل به ترک اشرف هستند به میان نیاورند چرا که عواقب بدی برایشان خواهد داشت.

رجوی در صحبت های طولانی خود تلاش کرده بود تا افراد را نسبت به آینده اقدامات ملل متحد ناامید کند و اظهار داشته بود که هیچ منفعتی از بابت این مصاحبه ها و دخالت های ملل متحد عاید هیچ یک از آنان نخواهد شد و چنانچه ذره ای کوتاه بیایند نهایتا دستگیر و تحویل دولت ایران میشوند که در آنجا هم شکنجه و بعد اعدام خواهند شد.

رجوی در خلال حرفهایش اظهار داشته بود که دولت عراق، اتحادیه اروپا، ملل متحد، صلیب سرخ و سایر طرف های درگیر در قضیه تماما هیچ کاره هستند و تنها طرف تصمیم گیرنده دولت آمریکاست. او بدین وسیله خواسته بود به نفرات خود امیدواری بدهد که با چراغ سبز آمریکا خواهد توانست شرایط دوران حکومت صدام حسین را برای خود در عراق مجددا فراهم آورد.

اطلاعات بدست آمده از پادگان اشرف همچنین حاکی است که به همه افراد آماده باش برای مقابله با نیروهای عراقی داده شده و در این رابطه طرح هائی ریخته شده بود. این طرح ها عمدتا دفاعی بودند اما طرح هائی هم برای شبیخون به نیروهای عراقی و خلع سلاح کردن آنها به منظور کسب سلاح ریخته شده بود. به نفرات گفته شده بود که بعد از خلع سلاح احتمالی نفرات عراقی، سلاح های بدست آمده را صرفا به مسئولین خود تحویل دهند تا به آنها گفته شود که بعدا چکار کنند. لازم به ذکر است که در خلال درگیری آوریل امسال هم تعدادی از سلاح های نیروهای عراقی به دست افراد فرقه رجوی افتاده است که همچنان در اختیار آنان می باشد.

همچنین کسب اطلاع شده است که مسئولین فرقه رجوی به شدت به دنبال ایجاد درگیری با نیروهای عراقی هستند. آنها میخواهند همچون موارد قبلی در خلال چنین درگیری هائی به تصفیه نیروهای ناراضی بپردازند. این امر مسبوق به سابقه است. در خلال حمله آمریکا به عراق و به پادگان های فرقه رجوی به عنوان مقرهای دشمن در سال 2003 نیز مسئولین فرقه به کشتن برخی از نیروهای ناراضی و خواهان جدائی خود اقدام کرده و بعد اعلام نمودند که این افراد در بمباران ها کشته شده اند. در سالهای بعد مشخص شد که از میان بیش از 50 نفری که اعلام شده بود شاید کمتر از 5 نفر واقعا به دلیل بمباران های نیروهای ائتلاف کشته شده بود.

آنچه مایلیم بطور خاص توجه شما را به آن جلب نمائیم اینست که در داخل پادگان اشرف نشست های تفتیش عقاید و مغزشوئی معروف به عملیات جاری با شدت و حدت هرچه تمامتر طی این مدت ادامه داشته و دارد. علت وقت کشی رهبران فرقه برای جابجائی در داخل خاک عراق و اجازه ندادن به مسئولین ملل متحد برای شروع پروسه مصاحبه ها هم دقیقا همین است که آنها میخواهند تا جائی که امکان دارد نفرات را برای مصاحبه آماده کنند و افراد ناراضی و خواهان جدائی را شناسائی نمایند.

لذا ما از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده ساکنان پادگان فرقه ای اشرف که تنها نمایندگان واقعی این افراد هستند که حقیقتا به دنبال تأمین منافع آنان می باشند از شما درخواست میکنیم که:

- در خلال جابجائی ها و مصاحبه ها ترتیبی اتخاذ نمائید که صدها تن از خانواده ها، که نزدیک به دو سال است در برابر دروازه این پادگان تحصن کرده و صرفا می خواهند عزیزان خود را ببینند ولی چنین امکانی از جانب سران فرقه به آنها داده نشده است، به خواسته های برحق خود برسند.

- مطمئن شوید که مصاحبه ها بدون حضور مسئولین سازمان صورت پذیرند. لازم است در این مصاحبه ها نماینده ای از صلیب سرخ جهانی و ترجیحا بستگان نزدیک آنان هم حضور داشته باشند تا اطمینان افراد بیشتر جلب گردد.

- به نفراتی که با آنها مصاحبه میکنید اطلاعات کافی در خصوص شرایطشان بدهید چرا که این افراد سالیان سال است هیچ منبع اطلاعاتی به غیر از مسئولین فرقه نداشته اند و هیچ اشرافی به واقعیات بیرون از فرقه ندارند.

بنیاد خانواده سحر همچون گذشته برای هرگونه همکاری اعلام آمادگی می نماید. ما مایلیم تمامی امکانات خود را به هر نحوی که لازم باشد در اختیار مقامات بین المللی برای حل مسالمت آمیز مسئله ساکنان پادگان اشرف بگذاریم.

بنیاد خانواده سحر 
بغداد 3 ژانویه 2012

رونوشت به:
نماینده دولت آمریکا در امور اشرف، آقای دانیل فرید
نماینده اتحادیه اروپا در امور اشرف، آقای ژان دو روئیت
طبقه بندی: خانواده اسرای فرقه رجوی،  اخبار (89 تا 92)،  نجات یافتگان،  سازمان ملل،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: نامه، عراق، مجاهدین، سازمان ملل، نماینده سازمان ملل، یونامی، یو ان، بنیاد سحر، اشرف، مارتین كوبلر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی