نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

صبح امروز (چهارشنبه 21 دی 90 )در حوالی پل سید خندان در یك انفجار، یك نفر كشته و دو نفر زخمی شدند. دبیر شورای تامین استان تهران از شباهت بمب منفجر شده امروز با بمب هایی که بر اثر انفجار آنان دانشمندان هسته ای ایران به شهادت رسیده اند خبر داده است. منبع محرمانه اسرائیلی من اعلام کرد که این کشتار کار مشترک موساد و سازمان «مجاهدین خلق» (گروهک منافقین) بود.

                                                               

انفجار بمب در محدوده «سید خندان» تهران +تصاویر

کد خبر: ۲۱۸۷۷۵تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۰
سرویس سیاسی ـ دقایقی پیش، حوالی پل سید خندان، یک خودرو منفجر شد که خساراتی به دنبال داشت.

به گزارش «تابناک»، دقایقی پیش، حوالی پل سید خندان در یك انفجار، یك نفر كشته و دو نفر زخمی شدند.

در همین حال، «فارس» نیز گزارش داده است که هم‌اکنون اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از میزان تلفات و همچنین خسارت ناشی از این حادثه مشخص نیست، ولی برخی از شاهدان عینی گفته‌‌اند، یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محدوده سیدخندان، ابتدای خیابان گل نبی و در نزدیکی میدان کتابی این خودرو را منفجر کرد.

بر پایه این گزارش، بمب دست‌سازی زیر خودرو فردی كه گفته می‌شود، مصطفی احمدی روشن، فارغ التحصیل رشته صنعت نفت دانشگاه شریف بوده، منفجر و منجر به شهادت وی و زخمی شدن دو فرد دیگر شده است.


خبر روزنامه‌نگار یهودی از ترور احمدی‌روشن


این روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی به نقل از یک منبع اسرائیلی که وی را دارای سابقه سیاسی و نظامی معرفی کرد، نوشت: منبع محرمانه اسرائیلی من اعلام کرد که این کشتار کار مشترک موساد و سازمان «مجاهدین خلق» (گروهک منافقین) بود.
کد خبر: ۲۱۸۹۳۸تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۰
یک روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی در مطلبی در سایت اینترنتی خود اعلام کرد که سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) و گروهک منافقین در پشت پرده ترور امروز تهران هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «ریچارد سیلورشتاین» امروز در مطلبی در سایت خود (تیکون أولام/) با اشاره به ترور استاد مصطفی احمدی روشن یکی از استاتید دانشگاهی ایران و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز، تاکید کرد که این ترور کار مشترک اسرائیل و گروهک منافقین است.

این روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی به نقل از یک منبع اسرائیلی که وی را دارای سابقه سیاسی و نظامی معرفی کرد، نوشت: منبع محرمانه اسرائیلی من اعلام کرد که این کشتار کار مشترک موساد و سازمان «مجاهدین خلق» (گروهک منافقین) بود.

سیلورشتاین در این مطلب با عنوان «ترور دانشمند هسته‌ای ایران کار مشترک موساد و مجاهدین خلق» نوشت: شیوه ترور یادآور تعدادی دیگر از ترورهایی است که علیه افرادی مانند فریدون عباسی (که مجروح شد) و همکاری وی مجید شهریاری (که ترور شد) انجام شد. همچنین دو سال پیش نیز یک دانشمند دیگر به نام مسعود علی محمدی ترور شد.

وی اعلام کرد که این چهارمین دانشمند هسته‌ای ایران است که ترور می‌شود و او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی نفت و یکی از مدیران سایت غنی‌سازی نطنز بود.

این در حالی است که روز گذشته تعدای از مقامات رژیم صهیونیستی و رژیم سلطنتی انگلیس با محوریت مقابله با پیشرفت‌های هسته‌ای ایران جلسه‌ای برگزار کردند. رادیو اسرائیل در خبر روز گذشته خود اعلام کرد که وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه به قدس اشغالی آمده است تا دولت اسرائیل را در جریان جزییات برنامه‌های کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران بگذارد.

شهید مصطفی احمدی‌روشن دانش‌آموخته رشته صنعت نفت دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز بود که ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه 21 دی‌ماه/ 11 ژانویه) یک ‌موتورسیکلت با پرتاب دو بمب ثانیه‌‌ای به داخل خودرو پژو ۴۰۵ وی در خیابان سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد و احمدی‌روشن و یک همراه او را به شهادت رساند.

 

گروه سیاسی / حوزه سایر حوزه ها90/10/21 - 14:25شماره: 13901021000982


تازه‌ترین اطلاعات درباره ترور شهید "مصطفی احمدی روشن"


خبرگزاری فارس: صبح امروز در حالی یک چهره علمی کشورمان و یکی از همراهانش در یک اقدام تروریستی به شهادت رسیدند که اندیشکده‌های آمریکایی دیروز از ضرورت حمله به ایران سخن گفته بودند و مقامات اسرائیلی و انگلیسی نیز پیرامون چگونگی مقابله با برنامه هسته‌ای ایران با یکدیگر در تلاویو ملاقات کردند.
 به گزارش خبرگزاری فارس، ساعت 8:30 صبح امروز، 21 دی‌ماه، دو نفر تروریست موتورسوار در خیابان شهید گل‌نبی و روبه‌روی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طبابایی با نزدیک شدن به خودروی پژویی با دو  سرنشین که یک نفر از آنها مهندس "مصطفی احمدی روشن" دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است؛ دو عدد بمب را به داخل خودرو پرتاب و سپس فرار می‌کنند.

با انفجار این بمب مهندس احمدی روشن بلافاصله به شهادت می‌رسد و همراه وی نیز به شدت مجروح می‌شوند.

وی ساعتی بعد در بیمارستان رسالت تهران بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. ضمن آنکه بر اساس اخبار رسیده یک عابر پیاده که در نزدیکی محل انفجار حضور داشته نیز از ناحیه دست مجروح شده است.

شهید احمدی روشن که به نظر می‌رسد هدف اصلی این ترور بوده است بر اساس گفته‌های یکی از همکارانش، در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است.

به گزارش الف، برای غنی سازی اورانیوم از غشاهای پلیمری استفاده می شود، بطوریکه ابتدا اورانیم به صورت "گاز هگزا فلورید اورانیم" درآورده می شود و سپس این گاز از یک غشای پلیمری مخصوص عبور داده می‌شود. با این کار اورانیوم ۲۳۵ زودتر از ۲۳۸ از غشای پلیمری عبور می‌کند. و به این شیوه اورانیوم غنی سازی می‌شود.

لحظاتی پس از این حادثه تروریستی، صفرعلی براتلو دبیر شورای تأمین استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تأکید کرد که بمب‌های استفاده شده برای به شهادت رساندن مهندس احمدی روشن از نوع بمب‌هایی بوده است که قبلاً نیز در ترور دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شده‌اند.

مهندس مصطفی احمدی روشن که دارای مقالات مختلفی در نشریات علمی جهان بود، امروز در حالی هدف حمله مستقیم تروریست‌ها قرار گرفت که روز گذشته، گزارشی در سایت شورای روابط خارجی آمریکا منتشر شد مبنی بر اینکه اوباما باید بداند که در مسئله هسته‌ای؛ تنها اعتماد به ایران کافی نیست.

در این گزارش همچنین به صراحت نیز از "حمله به ایران" نام برده شده بود.

در پی این حادثه تروریستی، یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز اذعان کرد که طرح‌ریزی این حادثه با توجه به شباهت‌هایی که با عملیات‌های قبلی ترور در ایران دارد؛ مربوط به صهیونیست‌هاست.

محمد کوثری که کمیسیون متبوع وی در روز جاری پیرامون این حادثه تروریستی تشکیل جلسه فوق‌العاده داد در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد که ردپای عوامل استکبار جهانی در این رخداد دیده می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور کشورمان نیز با محکوم کردن حادثه تروریستی امروز تأکید کرده است که این اقدام تروریستی توسط عوامل صهیونیستی اجرا شده است و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان نیز خاطرنشان کرد که این ترور از نوع ترورهای آمریکایی _ صهیونیستی است.

کاظم جلالی خاطر نشان کرد این ترور نشان داد که اصل ترور در رفتار و سیستم آمریکا و رژیم صهیونیستی نهادینه شده است.

شهید مصطفی احمدی روشن، که بر اساس گفته‌های دوستانش همواره در آرزوی شهادت بوده است، امروز در حالی به دست منافقان شهید شد که بخش فارسی رادیو اسرائیل روز گذشته از دیدار "الیستر برست" وزیر مشاور بریتانیا در امور خاورمیانه با دانی ایالون معاون وزیر خارجه اسرائیل در تلاویو خبر داد.

دانلی ایالون در این دیدار اعلام کرده بود که روند تلاش ایران برای رسیدن به بمب اتمی!!!، وارد مراحل خطرناک‌تر خود شده است و مدعی شد که آغاز غنی سازی اورانیوم در تأسیسات اتمی جدید ایران در منطقه "فوردو" در قم شاهد این مدعا است.

همین رادیو از بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه وی گفته بود: ‌"سران جمهوری اسلامی ایران گوش شنوایی برای شنیدن پیام جامعه جهانی ندارند و در برابر فشارهای بین‌المللی که بر رژیم ایران برای تغییر مسیر برنامه‌های اتمی ایران به عمل می‌آید، مقاوم شده‌اند."

ساکنان خیابان گل‌نبی تهران امروز در حالی صدای یک انفجار و شهادت مظلومانه یک چهره علمی کشورمان را برای همیشه در خاطر سپردند که از مقامات آمریکایی تنها طی سال گذشته میلادی بارها و بارها بر این نکته تأکید کردند که آمریکا و اسرائیل باید در داخل ایران اقدامات تروریستی انجام دهند و چهره‌های تأثیرگذار و دانشمندان این کشور را به شهادت برسانند. این در حالی است که در میان همین مقامات آمریکایی صحبت‌های صریحی از وزیر جنگ آمریکا نیز وجود داشته است که تأکید می‌کند: جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

تهیه شده در گروه سیاسی خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

گروه دانشگاه / حوزه سیاسی دانشگاه90/10/21 - 14:57شماره: 13901021001053

هویت فرد همراه شهید احمدی‌روشن مشخص شد

خبرگزاری فارس: هویت فرد همراه شهید احمدی‌روشن که راننده این شهید بود، مشخص شد.
 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، هویت فرد همراه شهید مصطفی احمدی‌روشن که صبح امروز در اقدامی تروریستی در خیابان گل‌نبی تهران مورد سوء قصد قرار گرفت، مشخص شد.

 


وی رضا قشقایی متولد 1357 و راننده شهید مصطفی احمدی روشن بوده است.

رضا قشقایی در پی اقدام تروریستی صبح امروز مجروح شد و به بیمارستان رسالت تهران انتقال پیدا کرد اما علیرغم تلاش پزشکان ساعاتی پیش به شهادت رسید.
انتهای پیام/

 

گروه سیاسی / حوزه سایر حوزه ها90/10/21 - 09:55شماره: 13901021000256


درگفت‌وگوی ‌فارس با یکی از همکاران شهید احمدی‌روشن مطرح شد.


جزئیاتی از سوابق علمی شهید احمدی‌روشن
خبرگزاری فارس: یکی از همکاران شهید احمدی روشن گفت که وی در یک پروژه مشترک درخصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است.
 یکی از همکاران مصطفی احمدی‌روشن‌ که در عملیات تروریستی صبح امروز به شهادت رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس‌ گفت: مصطفی احمدی‌روشن‌ ورودی سال 77 مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف بوده ‌که در سال 81_82 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.

وی افزود: شهید احمدی‌روشن متأهل بود و همسر وی نیز دانشجوی شیمی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف است.

وی درباره پروژه مشترک خود با شهید احمدی روشن یادآور شد: وی در یک پروژه مشترک درخصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است و در آن زمان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد بودم که آقای احمدی‌روشن نیز به عنوان دانشجوی کارشناسی رشته نفت با بنده و یکی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف همکاری می‌کرد.
انتهای پیام/


شهادت یك استاد دانشگاه در اثر انفجار بمب در تهران

... حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت وگو با ایرنا گفت: این حادثه ساعت 8 و 20 دقیقه صبح امروز رخ داد. بگفته وی انفجار بمب مغناطیسی كه روی بدنه یك دستگاه پژو 405 جاسازی شده بود دلیل این انفجار بود. از سوی دیگر یك مقام مسوول در دادستانی تهران گفت بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران در محل انفجار تروریستی صبح امروز - چهارشنبه - حضور یافت و تحقیقات خود را آغاز كرد. این مقام مسوول در دادستانی تهران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان داشت : بزودی نتایج تحقیقات بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی اعلام خواهد شد. در همین حال دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای شهادت 'مصطفی احمدی روشن' دانش آموخته این دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و مردم ایران تسلیت گفت ...
 
                                    
ایرنا، یازدهم ژانویه 2012
شهادت-یك-استاد-دانشگاه-در-اثر-انفجار-بمب-در-تهران
تهران - در اثر انفجار یك بمب مغناطیسی در خیابان شهید داوود گل نبی در تهران كه صبح روز چهارشنبه به وقوع پیوست ، مصطفی احمدی روشن استاد دانشگاه به شهادت رسید.
این استاد دانشگاه ، دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف بوده است .
یكی از مسوولان امنیتی در گفت وگو با ایرنا درباره این انفجار گفت: شیوه شهادت این استاد دانشگاه همچون سایر ترورهای صورت گرفته توسط عوامل صهیونیستی از طریق چسباندن بمب مغناطیسی به وسیله نقلیه بوده است.
به گفته منابع آگاه این بمب مغناطیسی در مقابل درب پژوی نقره ای رنگ در سمت راست آن چسبانده شده بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا از محل انفجار، دو مجروح این انفجار نیز به بیمارستان های ایرانمهر و رسالت منتقل شده اند.
نیروهای انتظامی و امنیتی خودروی بمب گذاری شده را جهت بررسی های كارشناسی از محل انفجار انتقال دادند.
حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت وگو با ایرنا گفت: این حادثه ساعت 8 و 20 دقیقه صبح امروز رخ داد.
بگفته وی انفجار بمب مغناطیسی كه روی بدنه یك دستگاه پژو 405 جاسازی شده بود دلیل این انفجار بود.
از سوی دیگر یك مقام مسوول در دادستانی تهران گفت بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران در محل انفجار تروریستی صبح امروز - چهارشنبه - حضور یافت و تحقیقات خود را آغاز كرد.
این مقام مسوول در دادستانی تهران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان داشت : بزودی نتایج تحقیقات بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی اعلام خواهد شد.
در همین حال دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای شهادت 'مصطفی احمدی روشن' دانش آموخته این دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و مردم ایران تسلیت گفت.
به گزارش ایرنا، دانشگاه صنعتی شریف روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام كرد: شهادت مظلومانه دانش آموخته‌ی دانشگاه صنعتی شریف مهندس 'مصطفی احمدی روشن' به دست عوامل استكبار جهانی را به ملت مسلمان ایران تسلیت می گوییم.
احمدی روشن فارغ التحصیل 1381 رشته‌ی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است.
به گفته‌ی اساتید دانشگاه شریف، وی از دانشجویان برجسته در حوزه‌های علمی و فرهنگی بوده كه در سال 1380 و در دوران تحصیل خود در این دانشگاه در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جدا سازی گازها كه برای اولین بار در كشور انجام می‌شد همكاری داشته است.
چندین مقاله‌ی ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی از وی منتشر شده است.
اخبار تكمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

انفجار بمب در محدوده «سید خندان» تهران +تصاویر
 
صبح امروز در حوالی پل سید خندان در یك انفجار، یك نفر كشته و دو نفر زخمی شدند. دبیر شورای تامین استان تهران از شباهت بمب منفجر شده امروز با بمب هایی که بر اثر انفجار آنان دانشمندان هسته ای ایران به شهادت رسیده اند خبر داده است.

کد خبر: ۲۱۸۷۷۵تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۰

دقایقی پیش، حوالی پل سید خندان، یک خودرو منفجر شد که خساراتی به دنبال داشت.

                       
به گزارش «تابناک»، دقایقی پیش، حوالی پل سید خندان در یك انفجار، یك نفر كشته و دو نفر زخمی شدند.
                      
در همین حال، «فارس» نیز گزارش داده است که هم‌اکنون اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از میزان تلفات و همچنین خسارت ناشی از این حادثه مشخص نیست، ولی برخی از شاهدان عینی گفته‌‌اند، یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محدوده سیدخندان، ابتدای خیابان گل نبی و در نزدیکی میدان کتابی این خودرو را منفجر کرد.
بر پایه این گزارش، بمب دست‌سازی زیر خودرو فردی كه گفته می‌شود، مصطفی احمدی روشن، فارغ التحصیل رشته صنعت نفت دانشگاه شریف بوده، منفجر و منجر به شهادت وی و زخمی شدن دو فرد دیگر شده است.

 

خبر روزنامه‌نگار یهودی از ترور احمدی‌روشن
 
این روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی به نقل از یک منبع اسرائیلی که وی را دارای سابقه سیاسی و نظامی معرفی کرد، نوشت: منبع محرمانه اسرائیلی من اعلام کرد که این کشتار کار مشترک موساد و سازمان «مجاهدین خلق» (گروهک منافقین) بود.
کد خبر: ۲۱۸۹۳۸تاریخ انتشار: ۲۱ دی 1390
یک روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی در مطلبی در سایت اینترنتی خود اعلام کرد که سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) و گروهک منافقین در پشت پرده ترور امروز تهران هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «ریچارد سیلورشتاین» امروز در مطلبی در سایت خود (تیکون أولام/) با اشاره به ترور استاد مصطفی احمدی روشن یکی از استاتید دانشگاهی ایران و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز، تاکید کرد که این ترور کار مشترک اسرائیل و گروهک منافقین است.
این روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی به نقل از یک منبع اسرائیلی که وی را دارای سابقه سیاسی و نظامی معرفی کرد، نوشت: منبع محرمانه اسرائیلی من اعلام کرد که این کشتار کار مشترک موساد و سازمان «مجاهدین خلق» (گروهک منافقین) بود.
سیلورشتاین در این مطلب با عنوان «ترور دانشمند هسته‌ای ایران کار مشترک موساد و مجاهدین خلق» نوشت: شیوه ترور یادآور تعدادی دیگر از ترورهایی است که علیه افرادی مانند فریدون عباسی (که مجروح شد) و همکاری وی مجید شهریاری (که ترور شد) انجام شد. همچنین دو سال پیش نیز یک دانشمند دیگر به نام مسعود علی محمدی ترور شد.
وی اعلام کرد که این چهارمین دانشمند هسته‌ای ایران است که ترور می‌شود و او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی نفت و یکی از مدیران سایت غنی‌سازی نطنز بود.
این در حالی است که روز گذشته تعدای از مقامات رژیم صهیونیستی و رژیم سلطنتی انگلیس با محوریت مقابله با پیشرفت‌های هسته‌ای ایران جلسه‌ای برگزار کردند. رادیو اسرائیل در خبر روز گذشته خود اعلام کرد که وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه به قدس اشغالی آمده است تا دولت اسرائیل را در جریان جزییات برنامه‌های کشورش علیه جمهوری اسلامی ایران بگذارد.
شهید مصطفی احمدی‌روشن دانش‌آموخته رشته صنعت نفت دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز بود که ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه 21 دی‌ماه/ 11 ژانویه) یک ‌موتورسیکلت با پرتاب دو بمب ثانیه‌‌ای به داخل خودرو پژو ۴۰۵ وی در خیابان سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد و احمدی‌روشن و یک همراه او را به شهادت رساند.
 

گروه سیاسی / حوزه سایر حوزه ها90/10/21 - 14:25شماره: 01021000982

تازه‌ترین اطلاعات درباره ترور شهید "مصطفی احمدی روشن"

خبرگزاری فارس: صبح امروز در حالی یک چهره علمی کشورمان و یکی از همراهانش در یک اقدام تروریستی به شهادت رسیدند که اندیشکده‌های آمریکایی دیروز از ضرورت حمله به ایران سخن گفته بودند و مقامات اسرائیلی و انگلیسی نیز پیرامون چگونگی مقابله با برنامه هسته‌ای ایران با یکدیگر در تلاویو ملاقات کردند.
 به گزارش خبرگزاری فارس، ساعت 8:30 صبح امروز، 21 دی‌ماه، دو نفر تروریست موتورسوار در خیابان شهید گل‌نبی و روبه‌روی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طبابایی با نزدیک شدن به خودروی پژویی با دو  سرنشین که یک نفر از آنها مهندس "مصطفی احمدی روشن" دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است؛ دو عدد بمب را به داخل خودرو پرتاب و سپس فرار می‌کنند.
با انفجار این بمب مهندس احمدی روشن بلافاصله به شهادت می‌رسد و همراه وی نیز به شدت مجروح می‌شوند.
وی ساعتی بعد در بیمارستان رسالت تهران بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. ضمن آنکه بر اساس اخبار رسیده یک عابر پیاده که در نزدیکی محل انفجار حضور داشته نیز از ناحیه دست مجروح شده است.
شهید احمدی روشن که به نظر می‌رسد هدف اصلی این ترور بوده است بر اساس گفته‌های یکی از همکارانش، در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است.
به گزارش الف، برای غنی سازی اورانیوم از غشاهای پلیمری استفاده می شود، بطوریکه ابتدا اورانیم به صورت "گاز هگزا فلورید اورانیم" درآورده می شود و سپس این گاز از یک غشای پلیمری مخصوص عبور داده می‌شود. با این کار اورانیوم ۲۳۵ زودتر از ۲۳۸ از غشای پلیمری عبور می‌کند. و به این شیوه اورانیوم غنی سازی می‌شود.
لحظاتی پس از این حادثه تروریستی، صفرعلی براتلو دبیر شورای تأمین استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تأکید کرد که بمب‌های استفاده شده برای به شهادت رساندن مهندس احمدی روشن از نوع بمب‌هایی بوده است که قبلاً نیز در ترور دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته شده‌اند.
مهندس مصطفی احمدی روشن که دارای مقالات مختلفی در نشریات علمی جهان بود، امروز در حالی هدف حمله مستقیم تروریست‌ها قرار گرفت که روز گذشته، گزارشی در سایت شورای روابط خارجی آمریکا منتشر شد مبنی بر اینکه اوباما باید بداند که در مسئله هسته‌ای؛ تنها اعتماد به ایران کافی نیست.
در این گزارش همچنین به صراحت نیز از "حمله به ایران" نام برده شده بود.
در پی این حادثه تروریستی، یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز اذعان کرد که طرح‌ریزی این حادثه با توجه به شباهت‌هایی که با عملیات‌های قبلی ترور در ایران دارد؛ مربوط به صهیونیست‌هاست.
محمد کوثری که کمیسیون متبوع وی در روز جاری پیرامون این حادثه تروریستی تشکیل جلسه فوق‌العاده داد در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد که ردپای عوامل استکبار جهانی در این رخداد دیده می‌شود.
معاون اول رئیس جمهور کشورمان نیز با محکوم کردن حادثه تروریستی امروز تأکید کرده است که این اقدام تروریستی توسط عوامل صهیونیستی اجرا شده است و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان نیز خاطرنشان کرد که این ترور از نوع ترورهای آمریکایی _ صهیونیستی است.
کاظم جلالی خاطر نشان کرد این ترور نشان داد که اصل ترور در رفتار و سیستم آمریکا و رژیم صهیونیستی نهادینه شده است.
شهید مصطفی احمدی روشن، که بر اساس گفته‌های دوستانش همواره در آرزوی شهادت بوده است، امروز در حالی به دست منافقان شهید شد که بخش فارسی رادیو اسرائیل روز گذشته از دیدار "الیستر برست" وزیر مشاور بریتانیا در امور خاورمیانه با دانی ایالون معاون وزیر خارجه اسرائیل در تلاویو خبر داد.
دانلی ایالون در این دیدار اعلام کرده بود که روند تلاش ایران برای رسیدن به بمب اتمی!!!، وارد مراحل خطرناک‌تر خود شده است و مدعی شد که آغاز غنی سازی اورانیوم در تأسیسات اتمی جدید ایران در منطقه "فوردو" در قم شاهد این مدعا است.
همین رادیو از بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه وی گفته بود: ‌"سران جمهوری اسلامی ایران گوش شنوایی برای شنیدن پیام جامعه جهانی ندارند و در برابر فشارهای بین‌المللی که بر رژیم ایران برای تغییر مسیر برنامه‌های اتمی ایران به عمل می‌آید، مقاوم شده‌اند."
ساکنان خیابان گل‌نبی تهران امروز در حالی صدای یک انفجار و شهادت مظلومانه یک چهره علمی کشورمان را برای همیشه در خاطر سپردند که از مقامات آمریکایی تنها طی سال گذشته میلادی بارها و بارها بر این نکته تأکید کردند که آمریکا و اسرائیل باید در داخل ایران اقدامات تروریستی انجام دهند و چهره‌های تأثیرگذار و دانشمندان این کشور را به شهادت برسانند. این در حالی است که در میان همین مقامات آمریکایی صحبت‌های صریحی از وزیر جنگ آمریکا نیز وجود داشته است که تأکید می‌کند: جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.
تهیه شده در گروه سیاسی خبرگزاری فارس
انتهای پیام/

گروه دانشگاه / حوزه سیاسی دانشگاه90/10/21 - 14:57شماره: 13901021001053

هویت فرد همراه شهید احمدی‌روشن مشخص شد

خبرگزاری فارس: هویت فرد همراه شهید احمدی‌روشن که راننده این شهید بود، مشخص شد.
 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، هویت فرد همراه شهید مصطفی احمدی‌روشن که صبح امروز در اقدامی تروریستی در خیابان گل‌نبی تهران مورد سوء قصد قرار گرفت، مشخص شد.
وی رضا قشقایی متولد 1357 و راننده شهید مصطفی احمدی روشن بوده است.
 
           
رضا قشقایی در پی اقدام تروریستی صبح امروز مجروح شد و به بیمارستان رسالت تهران انتقال پیدا کرد اما علیرغم تلاش پزشکان ساعاتی پیش به شهادت رسید.
انتهای پیام/

 

گروه سیاسی / حوزه سایر حوزه ها90/10/21 - 09:55شماره: 13901021000256


درگفت‌وگوی ‌فارس با یکی از همکاران شهید احمدی‌روشن مطرح شد

جزئیاتی از سوابق علمی شهید احمدی‌روشن

خبرگزاری فارس: یکی از همکاران شهید احمدی روشن گفت که وی در یک پروژه مشترک درخصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است.
 یکی از همکاران مصطفی احمدی‌روشن‌ که در عملیات تروریستی صبح امروز به شهادت رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس‌ گفت: مصطفی احمدی‌روشن‌ ورودی سال 77 مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف بوده ‌که در سال 81_82 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.
            
 
وی افزود: شهید احمدی‌روشن متأهل بود و همسر وی نیز دانشجوی شیمی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف است.
وی درباره پروژه مشترک خود با شهید احمدی روشن یادآور شد: وی در یک پروژه مشترک درخصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است و در آن زمان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد بودم که آقای احمدی‌روشن نیز به عنوان دانشجوی کارشناسی رشته نفت با بنده و یکی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف همکاری می‌کرد.
انتهای پیام/

 
طبقه بندی: اسراییل، مجاهدین،  افشاگری،  قربانیان خشونت و ترور،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: اسراییل مجاهدین، ترور، دانشمند هسته ای، مجاهدین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی