نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 دی 1390

ترور بمب مغناطیسی بسیار پیشرفته ای مورد استفاده قرار گرفت که بارها در عملیات برون مرزی سازمان های جاسوسی سیا و موساد بهره برداری شد و همچنین برای انجام عملیات ضد ایرانی در اختیار جوخه های ترور مجاهدین قرار داده اند...

به گزارش ایرنا، انفجار بمب مغناطیسی در خیابان شهید داوود گل نبی تهران سبب شهادت مصطفی احمدی روشن استاد دانشگاه و دانش آموحته دانشگاه صنعتی شریف شد.

پس از انتشار این خبر، 'ملحم ریا' خبرنگار الجزیره در تهران در یک گزارش فوری گفت: انفجار ساعت 30/8 یک قربانی و دو مجروح برجای گذاشت.
ریا افزود: ترور، یکی از احتمالات کاملا وارد در این حادثه است، زیرا از سه سال پیش حذف دانشمندان هسته ای ایران یا اساتید دانشگاه با این روش، سابقه دارد و حداقل سه دانشمند و استاد در این فاصبه ترور شده اند.
الجزیره افزود: متهمان این ترورها، اسراییل و حتی براساس اعلام برخی محافل، لندن است زیرا مدیر سازمان اطلاعات انگلیس حدود سه سال پیش گفته بود باید با برنامه ترور دانشمندان هسته ای ایران، اقدام لازم انجام شود.
از سوی دیگر، محور عمده رسانه های جهان از جمله خبرگزاری ها و شبکه های تلویزیونی، اشاره به تکرار ترور هدفمند دانشمندان ایران در یک چارچوب راهبردی است تا در مسیر نهایی برنامه های پیشرفت علمی و اتمی ایران اختلال ایجاد شود که این برنامه پیش تر توسط آمریکا و اسراییل یه عنوان یک هدف نهایی اعلام شده است.
از سوی دیگر، انتقادهای گسترده روسیه و چین در کنار کشورهای غیر متعهد از آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به دسترسی سازمان های جاسوسی غرب به اطلاعات همکاری تهران شامل مراکز، اسناد و اسامی، این موضوع را روشن می کند که این ترورها یکی از ابعاد مختلف برای جلوگیری از پیشرفت در برنامه هسته ای ایران است.
بر اساس سوابق، گروهک مجاهدین که حدود 10 سال پیش به طور رسمی اعلام کرد، برای سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی اطلاعاتی از فعالیت های اتمی ایران را تهیه و ارسال کرده، این حوزه کاری را گسترش داده است.
نخستین خبر این همکاری با تشریح ابعاد عملیاتی آن در سایت اینترنتی مجاهدین منتشر شد که نوشتند: نقش شهریاری و عباسی (دو دانشمند هدف ترور)، فعال در پروژه اتمی جمهوری اسلامی، پیش از این بارها توسط ما افشا شده بود.
شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا نیز براساس همین اطلاعات، 30 آبان 1386 این مطلب و گزارش مفصل همکاری مجاهدین در این زمینه را بازتاب داد.
'رونین برگمن' مامور موساد نیز با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت آحارونوت' حدود 40 روز پس از شهادت مجید شهریاری در هشتم آذرماه 1389، بر نقش این رژیم در عملیات علیه دانشمندان ایرانی تاکید کرد.
این روزنامه صهیونیستی به طور رسمی پذیرفت که ترور سه دانشمند هسته‌ای ایران، کار موساد بوده است.
هفته نامه آلمانی اشپیگل نیز نزدیک به دو ماه پس از ترور 'داریوش رضایی‌نژاد' در اولین روز مرداد 1390 نوشت: موساد مسئول ترور رضایی است.
این هفته نامه آلمانی افزود: ترور دانشمندان و نخبگان ایران، بخشی از راهکار خرابکارانه اسراییل برای ایجاد وقفه و تعلل در برنامه هسته‌ای ایران است.
همچنین هفته نامه آمریکایی تایم، چند هفته پس از ترور شهریاری و عباسی، مجبور شد اعتراف کند: شیوه کار تروریست‌ها در این عملیات با روش های موساد شباهت‌های فراوانی دارد.
این هفته نامه افزوده بود: بارها ماموران سازمان جاسوسی اسراییل از همین روش ترور دانشمندان ایرانی استفاده کرده‌اند که پس از شناسایی سوژه، برنامه روزانه و اطلاعات مهم فرد مورد هدف را بررسی کرده و زمان انجام عملیات ترور را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که همه ماموران به موقع از منطقه عملیات و حتی کشور خارج شوند و تنها یک نفر برای به کار انداختن دستگاه کنترل از راه دور، در محل باقی می‌ماند.
هفته نامه انگلیسی ساندی تایمز نیز نوشت: باید گفت که تیمی از موساد، مسئول ترور مجید شهریاری بوده است. افرادی از گروه 38 نفر کیدون از سرویس جاسوسی اسراییل با توانایی صحبت کردن به فارسی، این دانشمند هسته‌ای را ترور کردند.
خبرگزاری آمریکایی یونایتدپرس نیز در گزارشی با موضوع فعالیت های موساد گزارش داد: سازمان جاسوسی اسراییل در دوره ریاست منیر داگان با ترور رهبران فلسطینی، لبنانی و سوری و همچنین دانشمندان هسته‌ای ایران، فعالیت‌های زیادی در این زمینه داشته است.
اما نیویورک تایمز در مطلبی که بیانگر نقش پنهان مانده آمریکا در عملیات تروریستی موساد علیه دانشمندان اتمی ایران است، نوشته بود: عمق ناراحتی آمریکا و اسراییل از ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادامه دارد، زیرا یک دانشمند هدف ترور ( فریدون عباسی) از انفجار جان سالم بدر برد.
در این میان، نقش پر رنگ انگلیس در این ترورها از دیدگاه رسانه ها نیز دور نمانده است.
یک ماه قبل از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، 'جان ساورز' مقام ارشد یکی از سازمان های جاسوسی انگلستان (M16) در مصاحبه ای، آشکارا اعلام کرد: برخورد با برنامه هسته‌ای تهران باید با روشی جز شیوه های مرسوم و دیپلماتیک باشد و ما به انجام عملیات جاسوسی و پنهان نیاز داریم.
این موضوع که شورای امنیت سازمان ملل در متن قطعنامه 1747، نام عباسی را در فهرست تحریم قرار داد، نشان می دهد که سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی براساس الگوی شناسایی فرد در اسناد رسمی و استفاده ابزاری از سازمان ملل، ترور را انجام می دهند.
این واقعیت بگونه ای غیرقابل انکار است که 12آبان ماه 1390 نیز علیرضا نوری زاده ضدانقلاب مقیم انگلیس به عنوان کارشناس سیاسی و رسانه بر واقعیت انجام ترورها در راستای اهداف آمریکا و اسراییل علیه ایران تاکید کرد.
نوری زاده' در تماس تلفنی به پرسش های مجری شبکه خبری العربیه گفت: اسراییل همواره خواهان عملیات در داخل خاک ایران است و دشمنی با تهران را به شیوه های مختلف از جمله 'ترور دانشمندان هسته ای' ادامه داده است.
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز یک روز پس از ترور دو دانشمند هسته ای ایران، به قلم یوسی ملمان مفسر ارشد روزنامه صهیونیستی هاآرتص و کارشناس مسائل راهبردی و اطلاعاتی فاش کرد: اسراییل عامل ترور دانشمندان هسته ای ایران است.
این روزنامه در گزارش خود با اشاره به افشای اسناد وزارت خارجه آمریکا در سایت ویکی لیکس، ترور دو دانشمند هسته ای ایران را بخشی از تلاش های مشترک موساد ، سیا و MI6برای توقف یا ایجاد تاخیر در برنامه هسته ای ایران معرفی می کند.
باتوجه به این اعترافات، عملیات ترور امروز در تهران نیز ادامه همین رویکرد سازمان های جاسوسی غربی است که با سکوت سازمان ملل در تمامی موارد مواجه شده است.
......................
۱۳۹۰/۱۰/۲۱
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اسراییل، مجاهدین،  افشاگری، 
برچسب ها: ترور دانشمند هسته ای، مجاهدین، اسراییل، مریکا، موساد،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی