نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... دولت عراق مریم رجوی سرکرده این گروه را به رسمیت نمی‌شناسد. مجاهدین خلق مجموعه ای است که در سایه رژیم بعثی صدام و به دلایل سیاسی و نه انسانی مورد استفاده قرار گرفت.البیاتی در پاسخ به این پرسش که آیا پادگان جدید تحت نظارت یا سرپرستی سازمان ملل خواهد بود یا خیر پاسخ داد: خیر، این پادگان هم اکنون تحت نظارت دولت عراق است و سازمان ملل هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد ...

 

                                   

 

 

تلویزیون البغدادیه و براثا نیوز، بغداد، ششم فوریه 2012

نماینده پارلمان عراق: منافقین هیچ حقی در عراق ندارند/فقط درباره اخراج تروریستها باید مذاکره شود

 

براثا نیوز، ششم فوریه 2012

گزارش خبرگزاری مهر

 

یکی از نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد ائتلاف ملی با اعطای هر امتیازی به گروهک تروریستی منافقین مخالف است و هرگونه مذاکره فقط باید برای اخراج آنها باشد نه چیز دیگر.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری براثا، "حبیب الطرفی" نماینده پارلمان عراق و عضو فراکسیون المواطن بر مخالفت فراکسیون خود با پیشنهاد سازمان ملل متحد با هر گونه گفتگو با اعضای گروهک منافقین تاکید کرد.

 

وی افزود: گروهک منافقین سازمانی تروریستی در خاک عراق محسوب می شود و هیچ حقی ندارند.شکل گیری آنها بر اساس اهداف سیاسی بوده و حضور کنونی آنها در عراق نیز سیاسی است.

 

الطرفی تاکید کرد: ائتلاف ملی با اعطای هر امتیازی به این گروهک مخالف است و هرگونه مذاکره فقط باید برای اخراج آنها باشد نه چیز دیگر.

 

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد فرستاده سازمان ملل درباره گفتگو مسالمت آمیز با گروهک منافقین برای هیچ گروه عراقی به ویژه ائتلاف ملی الزام آور نیست و این عراق است که درباره منافقین تصمیم می گیرد.

 

از سوی دیگر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای از درخواست رسمی ساکنان اردوگاه اشرف(عراق جدید) برای پناهندگی خبر داد.

 

در این بیانیه آمده است : کمیساریای عالی پناهندگان بر اساس قوانین بین المللی در این باره عمل خواهد کرد و درخواستهای پناهندگی را بررسی خواهد کرد.

 

بیانیه فوق ذکر کرد: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از مدتها قبل، آماده مشخص شدن وضعیت پناهندگی اعضای پادگان اشرف بوده است.

 

در این بیانیه آمده است : کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به ایجاد راهکارهای مسالمت آمیز برای تضمین انتقال این افراد به خارج از اردوگاه اشرف به طور داوطلبانه اهمیت خاصی قائل است.

 

بیانیه فوق ذکر کرد: مصاحبه های فردی باید در یک مکان مخفی، امن و بی طرف باشد و دولت عراق با هر گونه فرایندی در داخل اردوگاه اشرف مخالفت کرده است.

 

خاطرنشان می شود چندی پیش اعلام شد که 326 نفر از منافقین از اردوگاه اشرف به پایگاه لیبرتی منتقل خواهند شد که در ادامه رسانه ها از به تعویق افتادن این اقدام خبر دادند.

 

گروهک تروریستی منافقین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (57 کیلومتری شمال شرق بغداد) را به عنوان مقر خود برگزید.

 

گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد

 

.

 

دولت عراق گروه تروریستی منافقین را به رسمیت نمی شناسد

 

عباس البیاتی: سرکرده منافقین هیچ جایگاه رسمی ندارد تا با دولت عراق مذاکره کند

 

تلویزیون البغدادیه، ششم فوریه 2012

گزارش کانون هابیلیان

http://www.habilian.ir/fa/politic-news/دولت-

عراق-گروه-تروریستی-منافقین-را-به-رسمیت-نمی-شناسد.html

 

دولت عراق با دولت‌ها و حکومت‌ها گفتگو و مذاکره می‌کند نه با سازمان‌ها و گروه‌ها. دولت ما هیچ گونه ارتباطی با طرف‌های سیاسی یا گروه‌ها ندارد و ارتباطات ما کاملاً در چارچوب رسمی است

 

نماینده پارلمان عراق و از رهبران ائتلاف دولت قانون در پاسخ به اعلام آمادگی منافقین برای گفتگو با دولت این کشور گفت: هیچ تصمیمی از سوی دولت عراق مبنی بر گفتگو با سرکرده گروهک منافقین گرفته نشده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، البیاتی که با خبرنگار البغدادیه نیوز گفتگو می‌کرد ضمن منتفی خواندن هر گونه گفتگو با منافقین گفت: دولت عراق با دولت‌ها و حکومت‌ها گفتگو و مذاکره می‌کند نه با سازمان‌ها و گروه‌ها. دولت ما هیچ گونه ارتباطی با طرف‌های سیاسی یا گروه‌ها ندارد و ارتباطات ما کاملاً در چارچوب رسمی است.

 

البیاتی افزود: ما همه تصمیم‌ها در ارتباط با پرونده مجاهدین خلق را بر اساس تمامیت ارضی عراق اتخاذ کردیم، آن‌ها به جای دیگری منتقل خواهند شد و ما خروج آن‌ها به کشور ثالث را تسهیل کردیم، به کسانی هم که مایل به بازگشت به ایران باشند تسهیلات لازم را تقدیم خواهیم کرد.

 

این نماینده مجلس درباره اعلام آمادگی منافقین برای گفتگو با دولت عراق گفت: دولت عراق مریم رجوی سرکرده این گروه را به رسمیت نمی‌شناسد. مجاهدین خلق مجموعه ای است که در سایه رژیم بعثی صدام و به دلایل سیاسی و نه انسانی مورد استفاده قرار گرفت. این‌ها به عنوان یک اهرم فشار در منازعات منطقه ای و حتی علیه ملت عراق به کار گرفته شدند و ما اکنون در عراق جدید نیاز به اهرم فشار علیه هیچ کشوری نداریم از این رو اکنون ما آن‌ها را به عنوان افرادی بیگانه و نه به عنوان یک مجموعه به شمار می‌آوریم آن‌ها نیز باید کاملاً تسلیم قوانین عراق باشند.

 

البیاتی در پاسخ به این پرسش که آیا پادگان جدید تحت نظارت یا سرپرستی سازمان ملل خواهد بود یا خیر پاسخ داد: خیر، این پادگان هم اکنون تحت نظارت دولت عراق است و سازمان ملل هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد. عراق تصمیم گرفته است که گزارش های مربوط به پادگان را در اختیار سازمان ملل بگذارد و همچنین به آن‌ها اجازه دهد که از این پادگان دیدار کنند.

 

البیاتی در پایان با اشاره به جنایات منافقین در سال ۱۹۹۱ در مناطق کرکوک و طوزخورماتو وکلار علیه مردم عراق گفت: این قبیل فعالیت های منافقین باید از دید حقوقی و قضایی مورد بررسی قرار گیرند و حق ملت عراق در پیگیری آن محفوظ است.

...............................

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: البیانی، مجاهدین، مریم رجوی، مجاهدین تروریست، دولت عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی