نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 اسفند 1390

نمونۀ دیگری از مشاوره­های زیان­ آور حامیان امریکایی مجاهدین را می توان در درخواست علنی اخیر مریم رجوی برای انتقال دسته جمعی به اردن مشاهده کرد. هرچند، این پیشنهاد با یک معضل جدی روبرو است: کسی نظر اردنی­ها را جویا نشده است.


فارین پالیسی/ ترجمۀ ایران دیدبان

طی سال­های گذشته، گروهی از مدافعان سازمان مجاهدین خلق در امریکا، که بسیاری از آن­ها در ازاء حمایت خود پول دریافت می کرده اند، فضای رسانه ای این کشور را آکنده از تبلیغات به نفع این گروه تروریستی نموده اند.

پس از چندین ماه مذاکرات پیچیده، سازمان مجاهدین خلق نهایتاً شروع کرده است به خروج از سکونتگاه مرموز خود درعراق و در نزدیکی مرز ایران، که آن را اردوگاه اشرف می­نامند. اما، به گفتۀ مقامات امریکایی، حامیان این گروه تروریستی در ایالات متحده اکنون مانع بزرگی شده اند در برابر تلاش بین المللی برای انتقال اعضای مجاهدین خلق به مکان جدید آن­ها در عراق.

مارتین کوبلر، نمایندۀ ویژۀ سازمان ملل در عراق، با همکاری سفارت امریکا در این کشور مقدمات جابجایی مجاهدین خلق به کمپ لیبرتی، مقر سابق نظامیان امریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، را فراهم نموده است. اولین کاروان از مجاهدین شامل حدود 400 نفر از اعضا ماه گذشته وارد لیبرتی شد. به گزارش رویترز، دومین کاروان شامل حدود 400 نفر دیگر از اعضا را هم پنجشنبه به کمپ منتقل نمودند.

اما تلاش­های سازمان ملل و وزارت خارجۀ امریکا به علت مداخلۀ پایگاه بسیار قدرتمند حامیان مجاهدین در امریکا با مشکلات فراونی روبرو شده است.

در هفته­های اخیر، مقامات و سیاستمدارن بازنشستۀ امریکا- که بسیاری از آن­ها به دریافت پول از سازمان مجاهدین و یا یکی از شرکت های پوششی این گروه تروریستی اعتراف کرده اند- با هجوم همه جانبۀ رسانه ای، سازمان ملل و دولت امریکا را متهم نموده اند که برخلاف میل مجاهدین، آن ها را به سکونت در شرایط غیر قابل تحمل در کمپ لیبرتی مجبور کرده است.

در این باره، یک مقام امریکایی در گفتگو با فارین پالیسی اظهار داشته: « شرایط مجاهدین خلق در عراق آن­قدر بغرنج هست که نیاز نباشد حامیان مواجب بگیر این گروه آن را بدتر کنند. »

 

در یک آگهی تمام صفحه که 3 مارس (13 اسفند) در نیویورک تایمز به چاپ رسید، مدافعان سازمان مجاهدین در امریکا، شامل رودی جولیانی، شهردار سابق نیوورک؛ هاوارد دین، رئیس سابق کمیته دموکراتیک ملی و فرماندار سابق ورمونت؛ تام ریج، وزیر سابق امنیت ملی و فرماندار سابق پنسیلوانیا؛ و آلن درشویچ، استاد حقوق دانشگاه هاروارد، کمپ لیبرتی را « زندانی برای معارضین ایران در عراق » توصیف کرده بودند.

هرچند، به نقل از یک مقام دولت اوباما که یکی از مسئولین پروندۀ جابجایی مجاهدین در عراق می­باشد، در واقع خود سازمان مجاهدین است که وضعیت لیبرتی را به هم می ریزد.

به نقل از این مقام مسئول، سازمان ملل گزارش کرده است که اعضای مجاهدین با پاشیدن زباله در محیط و دستکاری در تأسیسات لیبرتی، در کمپ خرابکاری می کنند تا شرایط آن­جا را نامساعد نشان دهند. این مقام امریکایی که نخواسته نامش فاش شود، ضمن پذیرفتن وجود پاره ای مشکلات در کمپ لیبرتی، تصریح نموده که سازمان ملل به طور روزانه بر سیستم­های آب و فاضلاب و نیز بر غذایی که بین اعضای سازمان توزیع می شود نظارت می­کند.

نمونۀ دیگری از مشاوره­های زیان­ آور حامیان امریکایی مجاهدین را می توان در درخواست علنی اخیر مریم رجوی برای انتقال دسته جمعی به اردن مشاهده کرد. هرچند، این پیشنهاد با یک معضل جدی روبرو است: کسی نظر اردنی­ها را جویا نشده است.

مقام مسئول دولت اوباما در پروندۀ جابجایی اعضای مجاهدین خلق در بارۀ درخواست مریم رجوی برای انتقال به اردن می گوید: « مریم رجوی می خواهد یک اردوگاه خودمختار نظامی را در اختیارش بگذارند. چرا دولت اردن باید خود را وارد چنین مخمصه ای کند؟ »

وی در این باره می افزاید: « هرکس چنین توصیه ای به مریم رجوی کرده، جداً به یک راه حل انسانی آسیب وارد نموده است. روشن است که وی قصد کمک به آن­ها را ندارد. »

ورود دومین کاروان اعضای مجاهدین به کمپ لیبرتی در روز پنجشنبه ممکن است نشانۀ این باشد که سازمان مجاهدین در حال پی بردن به این واقعیت است که دولت عراق هرگز به آن ها اجازه نخواهد داد تا در این کشور باقی بماند. اما مقام آمریکایی می گوید که این گروه تروریستی ممکن است حقه­های بیشتری در آستین داشته باشد.

وی، در پایان، هشدار می­دهد: « مجاهدین آن­قدر وقت کشی و اوضاع را مغشوش می کنند که فاجعه ا­ی پیش بیاید. »

......................
۱۳۹۰/۱۲/۲۰
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  حامیان اجاره ای رجوی، 
برچسب ها: فارین پالیسی، دوست تروریست، نوید رهایی، حامیان تروریست،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی