نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

كنگره ملی عراق به ریاست احمد چلبی درخواست كرد تا از اعطای مبالغ مالی موجود در داخل پادگان اشرف به گروه ترروریستی مجاهدین كه به بیش از 500 میلیون دلار می‌رسد، جلوگیری كنند. گروه تروریستی مجاهدین در سال‌های بین 1980 تا 1990 مبلغ یك میلیارد و 200 میلیون دلار كه سالیانه 60 میلیون دلار برآورد می‌شود را دریافت كرده بود.

جلوگیری از اعطای مبالغ مالی موجود در پادگان اشرف به مجاهدین

منبع:  خبرگزاری ایسنا
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این كنگره در بیانیه‌ای كه نسخه‌ای از آن به سایت اشرف نیوز ارسال شده، آورده است: گروه تروریستی مجاهدین از سازمان ملل، آمریكا و اتحادیه اروپا خواست تا از آنچه كه سرقت اموال منقول و غیرمنقول ساكنان اشرف نام می‌برد و ارزش آن به بیش از 500 میلیون دلار می‌رسد، جلوگیری كنند.
بر اساس این بیانیه، گروه تروریستی مجاهدین در سال‌های بین 1980 تا 1990 مبلغ یك میلیارد و 200 میلیون دلار كه سالیانه 60 میلیون دلار برآورد می‌شود را دریافت كرده بود.

این بیانیه ادامه داد: كلیه اموالی كه این گروه تروریستی ادعای مالكیت آن را دارد در واقع از اموال ملت عراق به شمار می‌رود.

در ادامه این بیانیه آمده است: در سال 2003 عراق تصمیم گرفت تا این گروه را از عراق خارج و اموال منقول و غیر منقول آن را مصادره كند. در واقع مصادره این اموال در راستای اجرای این تصمیم و هم‌چنین اجرای اصل گسترش حاكمیت بر اراضی عراق به شمار می‌رود.

در همین حال وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای با اشاره به دیدار هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق با مارتین كوپلر، نماینده سازمان ملل در عراق آورده است: زیباری در این ملاقات از كشورهای اروپایی و خارجی خواست تا با مساله اسكان ساكنان اشرف موافقت كنند؛ چرا كه بدون این موافقت روند انتقال این افراد به كمپ لیبرتی تهدید به شكست است.

در این بیانیه آمده است: در دیدار زیباری و كوپلر مساله كمپ اشرف و پایبندی عراق به تعهدات انسانی و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

از سوی دیگر عدی الخدران، فرماندار الخالص در گفت‌وگو با سایت الاستقامه از تلاش برخی سیاستمداران ارشد عراقی برای جلوگیری از روند انتقال آخرین گروه از اعضای گروه تروریستی مجاهدین خبر داد.

وی با بیان اینكه برخی از این سیاستمداران كه تعدادی از آنها قبلا جزو حزب بعث بودند مانع از ادامه روند انتقال می‌شوند، گفت: آخرین گروه از اعضای این گروه باید 14 ماه جاری میلادی منتقل شوند اما برخی افراد با فشار به دولت موانعی را در روند انتقال ایجاد و آن را به زمان دیگری موكول كردند.

در همین حال محمد شیاع السودانی، وزیر حقوق بشر عراق از انتقال 100 تن از اعضای گروه تروریستی مجاهدین به خارج از عراق خبر داد و گفت كه تا به حال طی سه مرحله تعداد 1200 تن از اعضای این گروه از دیالی به بغداد منتقل شدند اما این نوع انتقال راه حلی نهایی این مشكل نیست چرا كه پذیرفته نشدن این افراد از سوی جامعه جهانی موجب ادامه حضور آنها در عراق می‌شود كه این مساله با قوانین و سیاست‌های جدید كشور تناقض دارد.

وی با اشاره به مصاحبه‌های فردی با اعضای این گروه از سوی كمیساریای عالی امور پناهندگان برای شناخت میزان تمایل این افراد برای بازگشت داوطلبانه به كشور اصلی‌شان و یا درخواست پناهندگی به دیگر كشورها گفت كه تا كنون 100 نفر خواهان انتقال به كشور دیگر شدند.

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  افشاگری،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: احمد چلبی، اموال اشرف، دزدی رجوی، تروریست، گنگره ملی عراق، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی