نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

سفیر ایران در عراق در مورد انتقال منافقین به اردوگاه لیبرتی و افرادی که خواستار بازگشت به ایران هستند نیز بیان کرد: بعضی از افراد فرم هایی را پر کرده اند که خواستار بازگشت هستند اما شورای عالی پناهندگان و نماینده سازمان ملل تأکید دارند که باید ابتدا انتقال این افراد به لیبرتی تکمیل شود و سپس کار انتقال آنها صورت گیرد. وی همچنین درباره درخواست ایران برای بازگشت 166 نفر از منافقین نیز گفت: ما تعدادی از اعضای گروهک منافقین را که دارای...

خبرگزاری مهر، دوم می 2012

دانایی فر در گفتگو با مهر: نیازی به واردات نفت از عراق نداریم/ درخواست برخی منافقین برای بازگشت به ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به اینکه برخی از اعضای گروهک منافقین با پر کردن فرم هایی خواهان بازگشت به کشور هستند گفت: به دنبال استرداد تعدادی از اعضای گروهک منافقین که در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران پرونده دارند هستیم.

حسن دانایی فر ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهارات هوشیار زیباری در مورد میانجیگری عراق بین ایران و آمریکا گفت: ما روابط ویژه ای با دولت عراق داریم و خیلی از مسئولین عراقی علاقه مند هستند که روابط ایران و عراق افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: آنها همواره علاقه دارند که در کاهش تنش ها و اختلافات جمهوری اسلامی برخی کشورها دخالت و ایفای نقش کنند که البته این اظهارات مقامات عراقی دلیل برای اینکه ایران یک چنین تقاضایی داشته باشد، نیست.

دانایی فر درباره علاقمندی عراق برای میانجیگری در بحث جزایر سه گانه ایرانی نیز تصریح کرد: در این مرود که مقامات عراقی در مورد جزایر تا به حال اظهار نظری کرده باشند چیزی نشنیده ام اما آنها دائما اظهار علاقه و آمادگی می کنند که در روابط ایران با دیگر کشورها نقش ایفا کنند که این به معنای تمایل و درخواست ایران نیست.

سفیر ایران در عراق در مورد انتقال منافقین به اردوگاه لیبرتی و افرادی که خواستار بازگشت به ایران هستند نیز بیان کرد: بعضی از افراد فرم هایی را پر کرده اند که خواستار بازگشت هستند اما شورای عالی پناهندگان و نماینده سازمان ملل تأکید دارند که باید ابتدا انتقال این افراد به لیبرتی تکمیل شود و سپس کار انتقال آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: البته اخیرا چند تن نیز با اصرار و وضعیت اسفناک با فرار، خودشان را به دولت عراق تسلیم کرده و حاضر نشدند که در کنار مجموعه در اردوگاه بمانند .

دانایی فر اعلام کرد : هنوز آمار دقیقی در مورد کسانی که خواهان بازگشت به ایران هستند در اختیار ما قرار نگرفته است.

وی همچنین درباره درخواست ایران برای بازگشت 166 نفر از منافقین نیز گفت: ما تعدادی از اعضای گروهک منافقین را که دارای شخصیت سیاسی و حقیقی و در دادگاه های جمهوری اسلامی ایران دارای پرونده هستند را از یک سال و نیم قبل به صورت رسمی به وزارت امور خارجه اعلام کردیم و به دنبال بازگشت این افرادی هستیم که دستشان به خون افراد بی گناه آلوده شده و شاکیان خصوصی دارند.

به گفته سفیر ایران در عراق، به غیر از 166 نفر ، تعدادی از منافقین نیز در داخل عراق هستند که برایشان پرونده هایی تشکیل شده و پیگیری قضایی صورت می گیرد.

وی در مورد ادعای برخی از رسانه های عراقی در مورد قاچاق نفت عراق در ایران، تصریح کرد: این موضوع بحث رسانه ای و تبلیغاتی برخی از مجموعه هایی که در داخل عراق هستند به شمار می رود که در برخی موضوعات با هم اختلاف دارند. آنها اعلام می کنند که نفت از طریق ایران به کشورهای مختلف می رود و گروه دیگر نیز می گوید که این مجموعه ها نفت را از طریق ایران ترانزیت می کنند. به هر حال ما خودمان یک کشور نفت خیر و صادر کننده نفت هستیم و نیازی به واردات نفت از جایی نداریم، این مبحث صرفا داخلی است.

سفیر ایران در عراق همچنین درباره اجلاس آتی 1+5 در بغداد نیز تصریح کرد: در مورد نشست 1+5 یک مبحثی که مطرح می شود، موضوع پیشنهاد مکان مذاکره است که دو طرف باید مکان را بازرسی و تأیید کنند. هیأت اروپایی حدود 12 روز گذشته به بغداد رفته و محل مذاکره را بررسی کرده و هیأت ایرانی نیز باید همین کار را انجام دهد که این یک بحث اداری است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده هسته ای ایران دارای مولفه هایی است که اگر توقع داشته با یک نشست تحول اساسی در آن صورت گیرد، اینطور نخواهد شد. اما امیدوار هستیم که مقدماتی که در استانبول فراهم شده در بغداد به نتیجه برسد و منجر به شروع تصمیم های جدی و تحقق حقوق حقه جمهوری اسلامی ایران شود.

دانایی فر در مورد رفت و آمدهای آینده دو کشور نیز از سفر علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس به عراق خبر داد و گفت: این سفر فردا ، چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت.

..................................

14/02/90
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال، 
برچسب ها: منافقین، عراق، ایران، سفیر ایران بغداد، بازگشت، اموال عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی