نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

فریب

انشعاب ، انشقاق ، جدایی طلبان اشرف،

 تجزیه ، علائم فروپاشی فرقه

 "عدی الخدران" فرماندار منطقه الخالص در استان دیالی(دیاله) گفت : "عبدالحمید افران" که فرمانده یک گروه 160 نفره در اردوگاه اشرف است، درخواست پناهندگی سیاسی به مقامات عراقی داده است. وی افزود: وی به سبب اختلافاتی که با "محمد طبری" فرمانده اردوگاه اشرف دارد، درخواست پناهندگی سیاسی به مقامات عراقی داده است.

انشقاق فرقه رجوی

منبع:  خبرگزاری مهر 

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الاستقامه،
الخدران بیان کرد: نشستی با حضور هیئت سازمان ملل، رئیس پلس دیالی و نیروهای امنیتی در این استان برای اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای انتقال ششمین گروه از مجاهدین به اردوگاه لیبرتی برگزار شده است، اما برخی شخصیتهای برجسته دولتی مانع این انتقال هستند.

وی همچنین در گفتگویی با روزنامه عراقی الصباح با اشاره به پناهنده شدن یکی از اعضای مجاهدین به نیروهای عراقی علت آن را فشار روانی رهبران گروه علیه اعضای این گروه دانست.

الخدران بیان کرد: برخی از سیاستمداران عراقی که اخیرا به بهانه های مختلف از استان دیالی دیدار کرده اند به اعضای گروه مجاهدین برای بازگشت اوضاع به شکل سابق اطمینان داده اند.

وی افزود: بر اساس اطلاعاتی که ما در اختیار داریم برخی از این سیاستمداران از مجاهدین خواسته اند که با مانع تراشی اجازه تخلیه کامل اردوگاه اشرف را ندهند که مانع تراشی در انتقال ششمین گروه مجاهدین از جمله این تلاشهاست.

الخدران بیان کرد: این اطمینان و تلاشها برخی سیاستمداران پس از آن صورت می گیرد که مجاهدین تهدید به افشای اسنادی که روابط رهبران سیاسی سالهای گذشته عراق را بر این گروه برملا می کند کرده اند.

فرماندار استان دیالی از سازمان ملل خواست درباره اقدامات غیرقانونی رهبران گروه مجاهدین علیه اعضای آن در داخل اردوگاه اشرف تحقیق کنند.

الخدران گفت : علت اینکه اعضای مجاهدین سعی در فرار از اردوگاه اشرف دارند فشارهای رهبران آنهاست، زیرا آنها تمایلی به کشف واقعیتهای داخل اردوگاه اشرف ندارند و عضوی که اخیرا به نیروهای عراقی پناهنده شده است، خواهان بازگشت به زادگاه و زندگی در میان خویشاوندانش پس از گذشت سالهای طولانی است.

شایان ذکر است که اردوگاه اشرف در دوره صدام بنا شد و حدود 3400 عضو مجاهدین را در خود جای داده بود.این اردوگاه دارای فرودگاه نیز هست و در اواخر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران برای پرواز بالگردها و جنگنده های رژیم بعث در جنگ استفاده می شد. این اردوگاه به علت کثرت درختان و باغات با وجود اینکه در منطقه ای صحرایی واقع است به مروارید صحرا نیز معروف است.

انتقال اعضای گروه تروریستی مجاهدین از اردوگاه اشرف در پی افزایش خشم وانزجار مردم دیاله و تاکید ها بر اخراج این تروریستها صورت گرفته است، دولت عراق انتقال این افراد به لیبرتی را اولین گام برای اخراج نهایی آنها از کشور قلمداد و بر عزم خود برای انجام این کار تاکید کرده است.

گروه تروریستی مجاهدین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.

شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروه مجاهدین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروه دانسته اند.

.............................

31/02/91
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  افشاگری،  اخراج مجاهدین از عراق ،  اعلام جدایی ، 
برچسب ها: عبدالحمید افران، اشرف، پناهندگی، درخولست پناهندگی، منافقین، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی