نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

پیش از حمله به کویت، رجوی ماهانه 20 میلیون دینار عراقی از ما می گرفت، میلیون ها دلار دیگر نیز به او برای اداره سازمانش در خارج پرداخت می شد. اسناد به دست آمده از مذاکرات محرمانه مسعود رجوی با مسئولان امنیتی عراق به سازمان مخابرات مربوط می شود و دو تن از مسئولان وقت مخابرات _ صابر الدوری و طاهر جلیل حبوش ، طرف های اصلی آن مذاکراتند . بخش هایی از این اسناد در کتابی با نام "برای قضاوت تاریخ " آورده شده اند...

صدام رجوی

از سال 1968 میلادی (1347 هـ.ش) که بعثی ها به طور کامل حکومت عراق را در دست گرفتند، چند دستگاه اطلاعاتی _ امنیتی در عراق فعال بوده اند که مهمترین آنها عبارتند از :

•الف) جهاز المخابرات العامة (سازمان مخابرات = اطلاعات)
•ب) مدیریة الاستخبارات العسکریه العامة (اداره کل استخبارات = اطلاعات و ضد اطلاعات نظامی)
•ج) مدیریة الامن الخاص (اداره امنیت ویژه)
از میان این چند دستگاه ، سازمان مجاهدین خلق بیشتر با دو دستگاه نخست یعنی مخابرات و استخبارات مرتبط هستند ، لیکن مسئولیت سیاسی ، نظامی ، امنیتی و مالی سازمان از ابتدا به عهده سازمان مخابرات بوده است .

در طول دوران حضور مجاهدین خلق در عراق ، مسئولان مخابرات عبارت بودند از : سپهبد صابر الدوری ، سرلشکر مانع عبدالرشید ، سرلشکر رافع دحام مجول و سپهبد طاهر جلیل حبوش. مؤثرترین فرد در این دستگاه قصی پسر صدام حسین بود که انتصابات و تغییرات در آنجا پس از هماهنگی با صدام ، طبق میل و اراده وی انجام می گرفت .

مأموریت ها و وظایف سازمان کل مخابرات عراق همه حوزه های اطلاعاتی _ امنیتی را در بر می گرفت که عمده آنها از این قرار بود :

1.جاسوسی در عرصه های نظامی ، سیاسی و اقتصادی .
2.ضد جاسوسی و اعزام و نفوذ عوامل اطلاعاتی به کشورهای دیگر .
3.انجام اقدامات و عملیات تروریستی در کشورهای هدف . (1) مقابله و سرکوب حرکت های انقلابی و جنبش های قومی و مردمی که سرکوب انتفاضه شیعیان جنوب عراق از آن جمله بوده است .
اسناد به دست آمده از مذاکرات محرمانه مسعود رجوی با مسئولان امنیتی عراق به سازمان مخابرات مربوط می شود و دو تن از مسئولان وقت مخابرات _ صابر الدوری و طاهر جلیل حبوش ، طرف های اصلی آن مذاکراتند . بخش هایی از این اسناد در کتابی با نام "برای قضاوت تاریخ " آورده شده اند . (2)

از سوی دیگر شروع جنگ تحملیی علیه ایران و هجوم همه جانبه نیروهای نظامی عراق به جمهوری اسلامی ایران ، حدود اختیارات استخبارات را بیشتر کرد . طی سال های 1982 - 83 چون ارتش عراق به اطلاعات وسیع نظامی از ایران و نیز مقاله با آُسیب پذیری های اطلاعاتی در ارتش عراق و لزوم کنترل نظامیان نیازمند بود ، استخبارات از وزارت دفاع جدا شد و مستقیماً زیر نظر شخص صدام قرار گرفت .

همکاری مجاهدین خلق باعث شد تا استخبارات شعبه های جمع آوری و عملیاتی نیرومندی را در ایران به راه اندازد . از این مقطع اطلاعات بسیاری درباره تغییر و تحولات و نقل و انتقالات نیروهای جمهوری اسلامی ایران از طریق سازمان در اختیار استخبارات قرار گرفت .

مهمترین رؤسای استخبارات در دوران همکاری سازمان با آن ، عبارت بودند از : سرلشکر وفیق السامرایی ، سرلشکر خالد التکریتی ، سرلشکر معتمد دحام و سرلشکر عاید مخلف . مؤثرترین فرد در تصمیمات و اقدامات این سازمان همچنان قصی فرزند صدام حسین بوده است.

مهمترین مأموریت های ذاتی و جنبی استخبارات از این قرار بودند :

1.جمع آوری اطلاعات نظامی از کشورهای هدف .
2.جمع آوری اطلاعات جاری و نزدیک از مرزهای مشترک .
3.تهیه نقشه ها و نیز عکس های هوایی و ماهواره ای از کشورهای هدف .
4.اقدامات ضد اطلاعاتی نیروهای حریف و تحرکات مشکوک نیروهای عراقی . (3)
• اولین افشاگری رابطه اطلاعاتی بعثی ها و رجوی

نشریه الحیاة در مصاحبه فصلی که با سرلشکر وفیق السامرایی یکی از فرماندهان اطلاعات نظامی رژیم صدام به عمل آورد ، برای نخستین بار به افشای رابطه جدی و مستند سازمان و سرویس های عراقی پرداخت . ژنرال السامرایی که خاندان سرشناسی نیز در عراق دارد ، پس از شکست صدام در کویت به خارج گریخت . بسیاری از ناگفته های مربوط به جنگ ایران و عراق نیز در این مصاحبه فاش گردید .

السامرایی نقش صدام را در آغاز حمله به ایران در جنگ معروف هشت ساله یادآور شده ، می گوید :

" جنگ را ما شروع کردیم ، بعد از سقوط شاه .... دیگر آن ارتشی که ما از آن وحشت داشتیم (به آن شکل سابق) وجود نداشت و کمتر از 25 درصد از قدرت رزمی و تدافعی خود را دارا بود . برعکس ما در وضعیت فوق العاده ای قرار داشتیم ، ذخیره ارزی ما بیش از 30 میلیارد دلار و از نظر تجهیزات نظامی نیز هیچ مشکلی نداشتیم ، در واقع همه چیز به نفع ما بود .

... صدام با آگاهی از وضع آشفته ایران و وضعیت نامناسب رژیم ... در جهان ، تصمیم گرفت که با حمله به ایران ، رژیم ... را سرنگون کرده بخشی از خاک ایران را ضمیمه عراق نماید ، خوزستان را نیز با تعیین دولتی دست نشانده در آن از ایران جدا سازد ... "

پس از توضیحات مفصل درباره آغاز جنگ به ضعف اطلاعاتی نظام نوپای ایران و نقاط قوت رژیم صدام از این جهت می پردازد و می گوید :

" صدام در دادن اعتبار برای فعالیت های اطلاعاتی به هیچ مرزی اعتقاد نداشت ، به همین دلیل نیز پس از آمدن رجوی و سازمانش به عراق ماهانه علاوه بر تأمین هزینه ها و احتیاجات او و افرادش ، بین 9 تا 10 میلیون دلار نقد به او پرداخت می کردیم .

پیش از حمله به کویت، رجوی ماهانه 20 میلیون دینار عراقی از ما می گرفت، میلیون ها دلار دیگر نیز به او برای اداره سازمانش در خارج پرداخت می شد ... اگر کسی فکر کند صدام پس از توافق و صلح کامل با ایران ، از رجوی دست خواهد کشید و او را تسلیم ایران خواهد کرد ، دچار اوهام است . صدام مخالفان دیگر کشورها را نگاه می دارد و از آنها به موقع استفاده می کند." (4)

________________________

1- حرکت هایی چون آشوب های خلق عرب در خوزستان و بعضی از انفجارات و خرابکاری ها (چه در خطوط و تأسیسات نفتی و چه در مناطق پرجمعیت تهران و شهرستان ها) با همین بخش از وظایف مخابرات عراق ارتباط داشت .

2- کتاب برای قضاوت تاریخ اخیراً توسط انجمن ایران اینترلینک در اروپا منتشر شده است و متن آن در پایگاه اینترنتی این انجمن در دسترس عموم قرار دارد .

3- همان منبع و سایت اینترنتی و ترجمه فارسی کتاب دستورالعمل ثابت و لایتغیر مدیریت کل استخبارات نظامی عراق ، 1990 ، آرشیو مؤسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی .

4- نشریه پیوند ، ش 3 ، آبان ماه 1367 ، ص 21 ، 24 - 25 .
..................................................
پرونده سیاه

 17 خرداد 91
طبقه بندی: افشاگری،  جاسوسی، 
برچسب ها: منافقین، پیوند اطلاعاتی، صدام رجوی، رجوی استخبارات، جاسوسی، ایران ستیزی، خیانت، وطن فروشی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی