نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

حاکم الزاملی در گفت‌وگو با خبرگزاری اشرف‌نیوز بیان کرد: دولت عراق از بسیاری از این کشورها خواست تا با پذیرش اعضای این گروه در خاک کشورشان موافقت کنند اما هیچ یک از این کشورها و در راس آن کشورهای اروپایی با این درخواست موافقت نکردند او در ادامه گفت که باید بر اساس موازین بین‌المللی این افراد به کشورهای مختلف اعزام شوند تا اتحاد میان آن‌ها و هم‌چنین خطر حضور آنان در یک مکان از بین برود.

عراق اخراج منافقین

نمایندگان عراقی خواستار شدند؛
تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی ارتباط برخی سیاستمداران با مجاهدین         

  یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که برخی کشورهای اروپایی با پذیرش گروه تروریستی مجاهدین در خاک کشورشان مخالفت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حاکم الزاملی در گفت‌وگو با خبرگزاری اشرف‌نیوز بیان کرد: دولت عراق از بسیاری از این کشورها خواست تا با پذیرش اعضای این گروه در خاک کشورشان موافقت کنند اما هیچ یک از این کشورها و در راس آن کشورهای اروپایی با این درخواست موافقت نکردند و حتی برخی از آن‌ها هم با این مساله مخالفت کردند.

او در ادامه بر ضرورت اعزام نشدن کلیه اعضای این گروه به یک کشور به عنوان پناهنده سیاسی تاکید کرد و گفت که باید بر اساس موازین بین‌المللی این افراد به کشورهای مختلف اعزام شوند تا اتحاد میان آن‌ها و هم‌چنین خطر حضور آنان در یک مکان از بین برود.

این در حالی است که سمیره الموسوی، از نمایندگان فهرست ائتلاف ملی عراق در گفت‌وگو با اشرف‌نیوز بررسی مساله دریافت حمایت‌های مالی گروه تروریستی مجاهدین از عربستان و رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

وی در ادامه بر ضرورت تشکیل کمیته حقیقت‌یاب به منظور تحقیق از برخی شخصیت‌های سیاسی حامی مجاهدین در طرح براندازی دولت نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد.

در همین حال مریم سنجابی، از رهبران پیشین و از جداشدگان گروه تروریستی مجاهدین چندی پیش در گفت‌وگو با اشرف‌نیوز بیان کرده بود که شواهدی درباره ارتباط و همکاری میان این گروه و عربستان وجود دارد و بر اساس این شواهد این گروه از عربستان و اسراییل حمایت‌های مالی را دریافت کرده است.

در همین حال بهاء الاعرجی، رییس فراکسیون الاحرار وابسته به جناح صدر گفت که تلاش‌های آمریکا برای حذف نام این گروه از فهرست سازمان‌های تروریستی، به معنای ادامه حضور آنان در عراق نیست.

او تاکید کرد که عراق به توافق‌نامه‌اش با سازمان ملل در این خصوص پایبند است و هرگز حضور آنان را تمدید نخواهد کرد.

الاعرجی ادامه داد: اقدامات آمریکا در قبال گروه تروریستی مجاهدین دولت عراق را ملزم به انجام کاری نمی‌کند و ما هرگز به آن چه که دولت آمریکا در قبال این گروه که دستش به خون مردم عراق آغشته است، انجام می‌دهد، پایبند نخواهیم بود.

از سوی دیگر عدی الخدران، فرماندار الخالص از اعزام ششمین و هفتمین گروه از اعضای گروه تروریستی مجاهدین به کمپ لیبرتی در چند روز آینده خبر داد و گفت: نشست‌های گسترده‌ای از سوی هیات‌های سازمان ملل، رییس پلیس دیالی، نیروهای امنیتی و کمیته حقوق بشر برای فراهم کردن فضای مناسب جهت انتقال این افراد برگزار شد.

وی ادامه داد:‌تعداد افراد باقی مانده در پادگان اشرف اکنون به 800 تن می‌رسد که به‌زودی به کمپ لیبرتی منتقل خواهند شد.

17 خرداد 91
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  مواضع دولت عراق،  پارلمان عراق، 
برچسب ها: پارلمان عراق، نمایندگان عذاق ریال اخراج مجاهدین، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی