نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... یکی از مقامات سازمان ملل روز پنج‌شنبه، ۲۹ تیرماه، هشدار داد که صبر دولت عراق در قبال اعضای این سازمان که حاضر به ترک قرارگاه اشرف نیستند رو به پایان است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، به شورای امنیت گفت که حدود ۱۲۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق علی‌رغم توافق برای ترک قرارگاه اشرف، همچنان در آن باقی مانده‌اند. تاکنون چند ضرب‌الاجل برای خروج اعضای سازمان مجاهدین از اشرف، بدون نتیجه پایان یافته است ...

سازمان ملل

.

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters

رادیو فردا، بیستم ژوئیه 2012

در حالی که ضرب‌الاجل رسمی برای خروچ اعضای سازمان مجاهدین خلق از قرارگاه اشرف روز جمعه ۳۰ تیرماه به پایان می‌رسد، یکی از مقامات سازمان ملل روز پنج‌شنبه، ۲۹ تیرماه، هشدار داد که صبر دولت عراق در قبال اعضای این سازمان که حاضر به ترک قرارگاه اشرف نیستند رو به پایان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مارتین کوبلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، به شورای امنیت گفت که حدود ۱۲۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق علی‌رغم توافق برای ترک قرارگاه اشرف، همچنان در آن باقی مانده‌اند.

وی افزود: «در هفته‌های اخیر مشکلاتی برای برقراری گفت‌وگو میان ساکنان قرارگاه اشرف با سازمان ملل و دولت عراق وجود داشته است.»

حدود ۱۸۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق از قرارگاه اشرف در شمال بغداد، به قرارگاه جدیدی در نزدیکی پایتخت عراق منتقل شده‌اند.

تاکنون چند ضرب‌الاجل برای خروج اعضای سازمان مجاهدین از اشرف، بدون نتیجه پایان یافته است.

مارتین کوبلر همچنین به دولت عراق توصیه کرد که تحت هیچ شرایطی دست به خشونت نزند.

در همین حال حمید البیاتی، نماینده عراق در سازمان ملل، از کشورهای اروپایی و دیگر دولت‌ها خواست تا «خانه» جدیدی برای اعضای ساکنان قرارگاه اشرف فراهم کنند.

ایالات متحده پیشتر به مجاهدین خلق هشدار داده بود که زمان زیادی برای تخلیه اردوگاه اشرف باقی نمانده است و حذف نام مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی دولت آمریکا به همکاری این سازمان در تخلیه اردوگاه اشرف بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دانیل بنجامین، هماهنگ‌کنندۀ امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا، در این مورد گفته بود: «مجاهدین خلق باید اردوگاه اشرف را تخلیه کرده و ساکنان آن به اردوگاه «حریه» منتقل شوند.»

دولت عراق در سال‌های اخیر از سوی جمهوری اسلامی ایران به شدت تحت فشار بوده است تا اردوگاه اشرف را تعطیل کند و خواستار آن شده تا رهبران آن برای محاکمه به تهران تحویل داده شوند.

سازمان مجاهدین خلق که در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارد بیش از دو دهه است که عراق را به عنوان پایگاه نظامی خود انتخاب کرده است، ولی به دنبال حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، نیروهای این سازمان خلع سلاح شدند.

روز اول ژوئن سال جاری، دادگاهی در آمریکا چهار ماه به هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه این کشور، مهلت داد تا درباره خارج کردن سازمان مجاهدین از فهرست تروریستی آمریکا تصمیم‌گیری کند.

---------------

91/04/31

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  سازمان ملل، 
برچسب ها: دولت عراق، سازمان ملل، منافقین، انتقال، اخراج، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی