نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد ایالات متحده از نقشه راه پیشنهادی برای حل مساله اردوگاه اشرف در عراق حمایت می کند و خواهان همکاری دولت بغداد برای پیشبرد این طرح است.

امریكا مجاهدین

 حمایت آمریکا از «نقشه راه» سازمان ملل برای تخلیه اردوگاه اشرف

رادیو فردا
خانم نولند در بیانیه خود با اشاره به انتقال حدود دو سوم ساکنان اردوگاه اشرف به کمپ آزادی یا کمپ حریه گفته است: «از سران اردوگاه اشرف و حکومت عراق می خواهیم همکاری کرده و این نقشه را پیش ببرند تا هدف مشترک ما که خروج امن اعضای این گروه از عراق است، عملی شود.»

سازمان ملل متحد روز سوم مردادماه اعلام کرده بود که برای حل و فصل مناقشه میان گروه مجاهدین خلق ایران و دولت عراق یک «نقشه راه» تهیه کرده و به طرفین مناقشه تحویل داده‌ است.

بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: «دولت عراق قدم های سازنده در این راه برداشته و حدود ۱۰ روز پیش، بخشی از نیازها برطرف شده و ۳۰۰ کولر دیگر، چندین تانکر آب، چند ژنراتور تولید برق و دیگر موارد از اردوگاه اشرف به کمپ حریه، الحریه (یا کمپ لیبرتی یا اردوگاه آزادی) منتقل شد.»

طبق اعلام این بیانیه همچنین دولت عراق خودروهایی برای انتقال آن دسته از ساکنان اردوگاه اشرف که با محدودیت حرکتی روبرو هستند، مشخص کرده است. وزارت خارجه از اقدامات دولت عراق تقدیر کرده و گفته این همکاری دو طرفه باشد تا روند صلح آمیز آن ادامه داشته باشد.

شاهین قبادی، سخنگوی «شورای ملی مقاومت ایران»، شاخه سیاسی مجاهدین خلق، با رد «نقشه راه» سازمان ملل متحد برای تخلیه اردوگاه اشرف، آن را «تلاشی آشکار برای مجبور ساختن ساکنان اشرف برای دست کشیدن از نیازهای انسانی خود» توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سران اردوگاه اشرف خواسته با توجه به اقدامات موثر بغداد، آن ها هم اقدامات لازم را انجام داده و روند انتقال و جابجایی رابه طور جدی دنبال کنند. هرچند هنوز نیازهایی هست ولی خدمات حمایتی آمریکا از این روند ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیئت سازمان ملل در عراق با انتشار بیانیه‌ای گفته بود که در «نقشه راه» جدید از ساکنان اشرف خواسته شده تا «بدون تأخیر برای نقل مکان بعدی آماده شوند» و همچنین از دولت عراق خواسته شده تا «در خصوص نیازهای انسانی ساکنان اشرف برخورد سخاوتمندانه‌ای داشته باشد و تحت هر شرایط، برای یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای این مسئله تلاش کنند.»

بیانیه وزارت خارجه آمریکا می گوید با اشاره به این که سازمان مجاهدین خلق در فهرست گروه های تروریستی آمریکا قراردارد، این فرصت خوبی است که این گروه نشان دهد «برنامه های خشونت آمیز گذشته را دنبال نمی کند.»

ایالات متحده پیشتر به مجاهدین خلق هشدار داده بود که زمان زیادی برای تخلیه اردوگاه اشرف باقی نمانده‌ است و حذف نام مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی دولت آمریکا به همکاری این سازمان در تخلیه اردوگاه اشرف بستگی دارد.

اعضای سازمان مجاهدین خلق، که از گروه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی است، از ۲۵ سال پیش و در دوران جنگ ایران و عراق در اردوگاه اشرف ساکن شده‌اند. این اردوگاه در ۶۵ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد.


......................
۱۳۹۱/۵/۵


در همین رابطه:
نقشه راه سازمان ملل برای حل معضل حضور مجاهدین در خاک عراق
سازمان ملل متحد اعلام کرد که نقشه راهی برای حل معضل حضور گروه مجاهدین در عراق دارد که در آن بر آمادگی ها برای رویکرد گام به گام برای جابجایی ساکنان اردوگاه تاکید می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، روز گذشته دفتر سازمان ملل در عراق گفت: نقشه راهی را به دولت عراق و ساکنان کمپ اشرف ارائه کرده که در آن یک سری گام هایی برای تکمیل جابجایی مسالمت آمیز آنها به اردوگاه "آزادی" ارائه شده است.

سازمان ملل از ساکنان اشرف خواست تا بدون فوت وقت آماده جابجای شوند و از بغداد و دولت عراق نیز خواست تا زمانی که مسئله کمکهای انسانی به ساکنان و ادامه یافتن راه حل صلح آمیز برای این مسئله تحت هر شرایطی مطرح است کمی سخاوتمند باشد.

سازمان ملل اعلام کرد: بر اساس نقشه راه مورد نظر بر آمادگی ها برای رویکرد گام به گام برای جابجایی ساکنان اردوگاه تاکید داریم.در این نقشه راه که جزئیات آن منتشر نشده همچنین بر رفع نیازهای ساکنان اردوگاه به برق و آب تاکید شده است.

سخنگوی مجاهدین این نقشه را رد کرده و می گوید: نقشه راه بر آن است تا ساکنان اردوگاه اشرف را از نیارهای اولیه و انسانی محروم کند.

مقر مجاهدین در پاریس نیز روز دوشنبه از ارسال نامه شکایت آمیز به بان کی مون خبر داد و اعلام کرد: در این نامه به دبیر کل سازمان ملل درباره تامین نشدن نیازهای ساکنان اردوگاه آزادی شکایت شده است.

اعلام نقشه راه از سوی سازمان ملل در حالی است که یک مقام ارشد عراقی هشدار داده است که اگر راه حلی برای این معضل پیدا نشود این کشور دست به اقدام خواهد زد.

در حدود یک هزار و 200 نفر از اعضای گروهگ مجاهدین علی رغم تلاش های سازمان ملل برای جابجایی آنها مخالفت خود را برای خروج از عراق اعلام کرده اند.

سازمان ملل توافق کرده است تا در کشور ثالثی برای آنها اقامت بر پا کند.


......................
۱۳۹۱/۵/۴
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: امریكا، مجاهدین، امورخارجه امریكا، نقشه راه، عراق، اشرف، نوید،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی