نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... اریکا فلر، معاون کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل، که به تازگی به عراق سفر کرده بود، می‌گوید تلاش و توجه همه برای حل این معضل لازم است. او گفته است یافتن راه حلی برای اسکان مجدد این افراد به روحیه همکاری بین‌المللی نیاز دارد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همچنین از دولت‌های مختلف خواسته است که به این افراد کمک‌های انسان‌دوستانه ارائه دهند...

یونامی ، سازمان ملل ، اشرف

بی بی سی، بیست و هفتم ژوئیه 2012

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می‌گوید که حل معضل ساکنان اردوگاه "عراق نو"، که پیش از این اشرف نامیده می‌شد، نیازمند بردباری، همکاری و هماهنگی همه طرفین دخیل در ماجرا است.

ساکنان اردوگاه عراق نو، از اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران و از مخالفان سرسخت حکومت ایران هستند که پس از حمله آمریکا به عراق در سال ٢٠٠٣ خلع سلاح شدند.

سازمان ملل حفاظت از ٣٢٠٠ ساکن کنونی و پیشین اردوگاه عراق نو را بر عهده دارد تا راه حلی مسالمت‌آمیز برای اسکان آنها عملی شود.

دولت عراق قصد دارد هر چه سریعتر این اردوگاه را تعطیل کند. ساکنان اردوگاه اشرف به اردوگاه جدید حریه (لیبرتی) منتقل می‌شوند.

هم اکنون ١٩٣٨ نفر در اردوگاه حریه به سر می‌برند و ١٢٨٦ نفر نیز در انتظارند تا از اردوگاه عراق نو به این اردوگاه منتقل شوند.

اریکا فلر، معاون کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل، که به تازگی به عراق سفر کرده بود، می‌گوید تلاش و توجه همه برای حل این معضل لازم است. او گفته است یافتن راه حلی برای اسکان مجدد این افراد به روحیه همکاری بین‌المللی نیاز دارد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همچنین از دولت‌های مختلف خواسته است که به این افراد کمک‌های انسان‌دوستانه ارائه دهند.

این نهاد همچنین از ایالات متحده درخواست کرده است که تا زمان یافتن راه حلی دائمی، کمک‌های مالی برای هزینه‌های نقل و انتقال و اسکان این افراد در نظر بگیرد.

ایالات متحده سازمان مجاهدین را سازمانی "تروریستی" تلقی می‌کند و اعلام کرده است همکاری این سازمان در انتقال اعضایش از اردوگاه عراق نو (اشرف) در تصمیم‌گیری ایالات متحده نسبت به حذف یا نگه داشتن این سازمان در لیست تروریستی موثر است.

-------

91/5/7
برچسب ها: یونامی، اشرف، سازمان ملل، کمیساریای عالی پناهندگان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی