نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391
پس از شکست لشگر کشی مسلحانه مجاهدین در روز ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ برای سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی ایران و درست یک ماه پس از انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی،مسعود رجوی روز چهارشنبه هفتم مرداد ۱۳۶۰ با ربودن یک هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ به فرانسه فرار کرد.

فرار رجوی از ایران به فرانسه
فرار مسعود رجوی از تهران به پاریس را که مجاهدین از آن بعنوان پرواز قهرمانانه، تاریخساز و … یاد می کنند، سرآغاز مرحله دوم سیر نزولی سازمان مجاهدین در قبال مردم ایران و سرزمین غرب می باشد.

مرحله اول این فعالیت از اواخر سال ۱۳۵۷ آغاز شده و در سی خرداد ۱۳۶۰ به پایان رسیده بود.بعبارتی سرمایه گذاری مجاهدین برای سوار شدن بر روی انقلاب ایران و قبضه کردن قدرت برای حکومت،با سیاست های آنارشیستی و تروریستی در ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ و با از دست دادن مشروعیت اجتماعی به بن بست تاریخی و نقطه پایان رسیده بود.

پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی که در روز ۷ تیر سال ۱۳۶۰ و توسط واحد مهندسی و تخریب سازمان مجاهدین بوقوع پیوسته بود،مسعود رجوی و سران سازمان بدنبال راهی برای فرار از عدالت و نجات جان خویش بودند.اروپا و بطور خاص فرانسه می توانست محل قابل اطمینانی برای تداوم عملیات های تروریستی آنان باشد.

آنطور که بعد ها مسعود رجوی گفته بود،یک ماه طول کشید تا فرار او از ایران عملیاتی گردد.مسئولیت این عملیات با مهدی افتخاری(ناصر یا فرمانده فتح الله) از فرماندهان ارشد مجاهدین بود.کسی که همان روزها  از مسعود رجوی لقب و مدال “قهرمان” گرفت و بعدها بدلیل مشکلات جدی و غضب مسعود بر او در تشکیلات مجاهدین ایزوله شده و در خرداد ۱۳۹۰ در پادگان اشرف از دنیا رفت.

مهدی افتخاری که بعدها توسط مسعود رجوی چند بار به محاکمه کشیده شد،در یکی از آن جلسات به او گفته بود استراتژی سازمان مجاهدین در عراق از سال ۱۳۶۷ شکست خورده و همانند جسدی است که تلاش می شود از آن بعنوان مترسکی در مزرعه سوخته استفاده شود!

اما مسعود رجوی که تحمل نداشت کسی از او انتقاد نماید،”افتخاری” را به باد تمسخر گرفته و با ذلیل نشان دادن او تاکید کرده بود که “مهدی افتخاری” در ۷ مرداد ۱۳۶۰ فرمانده اصلی عملیات پرواز برای فرار به پاریس نبوده و آن قهرمان سازی ها برای برجسته کردن نام سازمان مجاهدین و تبلیغات در نشریات بوده است.

رجوی گفته بود «فرمانده فتح الله» در آن روزها بسیار ترسو و بزدل بود.عملیات پرواز را خود او سازماندهی و فرماندهی کرده و در واقع با جلو انداختن نام “مهدی افتخاری” تحت عنوان “فرمانده عملیات پرواز”، او را در کار بزرگی که خودش انجام داده سهیم نموده است.چرا که این بذل و بخشش خاصیت رهبری مجاهدین برای پرداخت بها و انتشار در اعماق اعضای سازمان است!

در این باره بسیار می توان گفت و نوشت. اما هدف، نشان دادن نقشه راه شکست و انحطاط گروه رجوی است تا تجربه ای برای آیندگان باشد.

رجوی پس از فرار به پاریس مرحله ای از کار مجاهدین را آغاز می نماید که به گفته خود او ثبت آلترناتیو جمهوری اسلامی است.او با استفاده از شکاف در قوانین کشورهای غربی،بکار گیری گسترده لابی ها در استفاده از واژه “حقوق بشر” و استفاده از دشمنان ایران به تلاش های مستمر و سازماندهی شده دست می زند.از طرفی با بجای گذاشتن فرماندهان اصلی مجاهدین در ایران و به کشتن دادنشان،مسیری را طی می نماید که بعدها طی اقداماتی ضد فرهنگی و ضد انسانی”انقلاب ایدئولوژیک” و “رهبری ایدئولوژیک” نام گذاری می گردد.

این مسیر در پیوند علنی با حکومت متجاوز صدام حسین و در حال جنگ با ایران،او و تشکیلات اش را به بغداد و راهی بی بازگشت در عراق می کشاند.مسیری که با سقوط و مرگ صدام حسین به انتها رسیده و حیات مجددی حتی در اروپا و غرب برای او متصور نیست!

اکنون با نگاهی به گذشته و تغییر مسیر سازمان مجاهدین از سی خرداد ۱۳۶۰ و بطور خاص از  ۷ مرداد ۱۳۶۰ تا کنون،می توان دریافت که فرار رجوی از ایران به فرانسه، دومین مرحله از فروپاشی و آغاز انحطاط تاریخی این گروه در ایران بوده است.گروهی که با ابزارهای آنارشیستی و تروریسم ریشه های خود را به آتش کشید،به عامل مستقیم صدام بدل گشت و اکنون در مرحله سوم انحطاط،بعنوان ابزار کار کثیف آمریکا و غرب بر علیه مردم ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین دلیل روز ۷ مرداد،روز فرار رجوی به فرانسه،برای مردم ایران مبارک باشد!

هفتم مرداد ۱۳۹۱ – ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۲

محمد علوی
طبقه بندی: افشاگری،  سران فرقه رجوی،  فرانسه ، مجاهدین، 
برچسب ها: اروپا، ایران، بین الملل، ترور، تروریسم، جامعه، سیاست، فرار رجوی، فرانسه، لیست تروریستی، آمریکا، مریم رجوی، مسعود رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی