نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

سخنگوی دولت عراق با اشاره به ضرورت اخراج مجاهدین از خاک کشورش گفت که یافتن مکانی برای اسکان مجاهدین بر عهده جامعه بین‌الملل است. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «عراق القانون»، «علی الدباغ» سخنگوی دولت عراق اعلام کرد که بغداد همچنان به توافقنامه‌ای که با سازمان ملل درباره مجاهدین امضا کرده، پایبند است.

علی الدباغ

منبع:  خبرگزاری فارس
پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۱

وی تصریح کرد: ابقای عناصر این سازمان در خاک عراق از گزینه‌های ما نیست اما از سوی دیگر برخی دولت‌ها استقبال از این افراد را رد می‌کنند.

دباغ تاکید کرد که بر اساس توافق امضا شده میان بغداد و سازمان ملل، جامعه بین‌الملل مسئول یافتن جایی برای عناصر مجاهدین و اسکان آنها در کشورهای دیگر است.

سخنگوی دولت عراق گفت: مسئله پایان دادن به حضور عناصر سازمان مجاهدین خلق به تلاش‌های آمریکا و سازمان ملل برای متقاعد کردن برخی دولت‌ها به منظور میزبانی از این افراد مربوط می‌شود.

وی افزود: استقبال از عناصر این سازمان مستلزم تغییر توصیف حقوقی آن است زیرا در حال حاضر این سازمان به عنوان یک گروه مسلح و در برخی کشورها به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است.

روند انتقال مجاهدین از پایگاه اشرف در استان دیالی به پایگاه لیبرتی سابق در نزدیکی فرودگاه بغداد تاکنون در چندین نوبت انجام شده است و طی چند روز آینده، سایر عناصر این گروه به این پایگاه منتقل خواهند شد تا به زودی به کشور ثالث منتقل و برای همیشه از عراق اخراج شوند.

بر اساس قانون اساسی عراق هیچ گروه تروریستی حق حضور در این کشور را ندارد و از آنجا که گروه مجاهدین در کشتار مردم عراق در دوره دیکتاتوری صدام و طی دوران اشغال عراق از سوی آمریکایی‌ها نقش زیادی داشته، حق ندارد در خاک این کشور حضور داشته باشد.

...........................

2/6/91
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: عراق، الدباغ، منافقین، اخراج،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی