نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... آقای حسن شرقی در تاریخ 1 مهر 1359 در جریان جنگ ایران و عراق در منطقه سومار اسیر نیروهای عراقی و راهی اردوگاه اسرای ایرانی در عراق گردید. وی در تاریخ 4 تیر 1368 در اردوگاه اسرا به دنبال فشارهای زیادی که مسئولین عراقی اعمال می کردند و در باغ سبزی که مسئولین سازمان مجاهدین خلق در عراق نشان دادند، بدون داشتن کمترین آشنائی با سازمان، به فرقه رجوی پیوست و راهی پادگان اشرف شد. او در تاریخ 1 شهریور 1391، یعنی بعد از 9 سال اسارت در دست رژیم صدام حسین معدوم و بعد از بیش از 23 سال اسارت در دست فرقه رجوی فراری، در هنگام مصاحبه با مسئولین ملل متحد در اردوگاه موقت لیبرتی، از فرقه رجوی اعلام جدائی نمود و تحویل پلیس عراق و مقامات محلی ملل متحد گردید ...

آقای حسن شرقی

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و ششم اوت 2012

آقای حسن شرقی در تاریخ 1 مهر 1359 در جریان جنگ ایران و عراق در منطقه سومار اسیر نیروهای عراقی و راهی اردوگاه اسرای ایرانی در عراق گردید.

وی در تاریخ 4 تیر 1368 در اردوگاه اسرا به دنبال فشارهای زیادی که مسئولین عراقی اعمال میکردند و در باغ سبزی که مسئولین سازمان مجاهدین خلق در عراق نشان دادند، بدون داشتن کمترین آشنائی با سازمان، به فرقه رجوی پیوست و راهی پادگان اشرف شد.

او در تاریخ 1 شهریور 1391، یعنی بعد از 9 سال اسارت در دست رژیم صدام حسین معدوم و بعد از بیش از 23 سال اسارت در دست فرقه رجوی فراری، در هنگام مصاحبه با مسئولین ملل متحد در اردوگاه موقت لیبرتی، از فرقه رجوی اعلام جدائی نمود و تحویل پلیس عراق و مقامات محلی ملل متحد گردید.

آقای شرقی هم کنون در هتل محل اقامت جداشدگان در بغداد مستقر بوده و ارتباطش با خانواده و دوستان بعد از سالیان بسیار برقرار گردیده است.

اطلاعات تکمیلی در خصوص ایشان متعاقبا در زمان مقتضی اعلام خواهد گردید.

بنیاد خانواده سحر
25 اوت 2012

 

فرار

اعلام جدایی حسن شرقی از فرقه رجوی

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و ششم اوت 2012

آقای حسن شرقی که روز اول شهریور سال جاری حین مصاحبه با مسئولین ملل متحد از فرقه رجوی جدا شد، طی بیانیه ای که در اختیار بنیاد خانواده سحر قرار داد، جدائی خود از این فرقه را به صورت رسمی اعلام نمود.

متن بیانیه ایشان به قرار زیر است:

اینجانب حسن شرقی متولد 1333 در شهرستان تنكابن (شمال ایران)، بعد از نزدیک به 24 سال اسارت در فرقه تبهكار رجوی، سرانجام بعد از انتقال از اشرف به لیبرتی توانستم روز یكشنبه یكم شهریور ماه 91 در حین مصاحبه با كمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان از این فرقه جدا شده و حودم را از اسارت رها سازم.

من بار اول در تاریخ 3/10/87 گزارشی به مژگان پارسائی داده و درخواست خروج از سازمان کردم ولی برایم توسط مژگان، مهری، سعید نقاش، صمد كلانتری و حكمت یک نشست 12 ساعته گذاشته شد و تقاضایم را رد کردند. بار دوم در تاریخ 6/5/91 در پائین یک برگه سفید نوشتم که اخراج خودم از سازمان را تایید می كنم و امضاء كردم و به مسئول یکان خود حبیبه طاولی تحویل دادم تا خودشان هر چه خواستند بالای آن بنویسند ولی این بار نیز او همراه با هوشنگ دودكانی با گذاشتن 4 ساعت نشست با خروجم مخالفت کرد.

من كه اسیر جنگی در اردوگاه اسرائ عراقی بودم در سال 68 به تصور رها شدن از اسارت و آزار و اذیت نیروهای صدام حسین متقاضی انتقال به قرارگاه فرقه رجوی شدم ولی در آنجا خودم را در اسارت یك فرقه ضد انسانی یافتم كه حتی حق فكر كردن و اندیشیدن آزاد به فرد را هم نمی دادند و هرگونه صحبت كردن با دیگران را تحت عنوان محفل ممنوع كرده و افراد را هر روز و هر هفته به خاطر صحبت كردن با دیگران و داشتن افكار یا نظراتی بر خلاف خطوط و مواضع رهبری فرقه مورد شدید ترین توهین ها و تحقیر ها و شكنجه روانی در برابر دیگران قرار داده و آنها را در بعضی اوقات به زیر کتک میگرفتند كه یك مورد نیز در ضلع شرقی خارج از قرارگاه اشرف بخاطر صحبت با یک نفر دیگر به دستور رقیه عباسی توسط ایرج طالشی، علیرضا قنبری، مسعود اسد و محمد مرادی مورد ضرب و شتم قرار گرفتم.

همچنین این فرقه افراد را چه زن و چه مرد مجبور می كند تا افكار و حتی رویاهای جنسی خود را تحت عنوان رجوی ساخته غسل هفتگی در طول هفته نوشته و جلوی جمع بخوانند تا به این شکل شخصیتشان خورد گردیده و در برابر دیگران تحقیر شوند. این کار با توجه به طلاق اجباری و جدا سازی زوجها و ممنوعیت ازدواج نوعی شكنجه جنسی به شمار می رود.

افراد در این سازمان از هر گونه ارتباط با بیرون از جمله با افراد خانواده خودشان و اطلاع از حوادث بیرون محروم می باشند و هر گونه ارتباط با افراد خانواده و اطلاع از اخبار و حوادث بیرون ممنوع است. افراد به علت كوچكترین مخالفت با سیاست و خطوط رهبری و ضوابط دگم و خفقان آور تشكیلاتی مورد اهانت و شكنجه روحی و روانی و بعضا جسمی قرار می گیرند.

در همان بدو ورودم به قرارگاه اشرف در سال 68، فردی به نام زهرا رجبی تمام پولی كه طی 9 سال اسارت بطرق مختلف جمع‌آوری كرده بودم به همراه گردنبند و حلقه ازدواجم كه گران قیمت و یادگار خانواده ام بود را از من گرفت و گفت هر زمان نیاز بود به خودت بر می گردانیم ولی هرگز آنها را به من مسترد نكردند.

به دلایل فوق و دلیل های دیگر كه بعد ها مفصلا به آنها خواهم پرداخت با فراهم آمدن شرایط جدایی در اردوگاه ترانزیت لیبرتی كه تحت نظارت مقامات ملل متحد قرار دارد به كمك كمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان موفق به فرار و جدایی از این فرقه شدم.

از مقامات ملل متحد و خانواده ها ی اسیران كمپ های اشرف و لیبرتی می خواهم تا با تمام توان برای رهایی دیگر دوستانم كه اکثریت بالای آنها خواستار خروج از این فرقه هستند تلاش كنند. از نظر من حضور خانواده ها در عراق بسیار ضروری است چرا که دل گرمی اصلی من برای خروج اطلاع از حضور خانواده ها بود که فوق العاده انگیزاننده بود.

حسن شرقی
بغداد – 26 اوت 2012

......................................

نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  فرار ترانزیت موقت ها،  نجات یافتگان،  اعلام جدایی ، 
برچسب ها: اعلام جدایی، حسن شرقی، اسیر جنگی، فرقه رجوی، فرار،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی