نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... تعطیل نشدن زندان‌های مخوفی مانند گوانتانامو علیرغم چهره تبلیغاتی اوباما درباره ضرورت تعطیلی آن موضوعی است که باید مورد تأکید قرار گیرد و زشتی آن به گوش جهانیان برسد. آمریکا و کشورهای غربی در حالی پشتیبان برخی کشورهای منطقه و دنیا هستند و کوچکترین ایراد حقوق بشری به آنها ندارند که خبری از هیچ یک از نمادهای دموکراسی و حقوق بشری مورد قبول آنان از جمله انتخابات در آن کشورها نیست و چرا نباید بگوییم و اعلام کنیم که غربیان در حالی خود را سردمدار مبارزه با تروریسم جا زده‌اند که برخی گروههای تروریستی از جمله گروهک منافقین که آشکارا به نقض حقوق بشر و ترور و کشتن افراد زیادی دست زده و به آن معترفند در پناه حمایت‌های آنان قرار دارند ...

 

                                                      

 

حامیان بی آبروی تروریسم مجاهدین خلق (فرقه رجوی) برعلیه مردم منطقه را بهتر بشناسیم

واحد مرکزی خبر، تهران، هفتم ژوئن 2011

جلسه ستاد حقوق بشر به ریاست آملی لاریجانی

 

ستاد حقوق بشر قوه قضاییه مقرر کرد با ایجاد دو کمیته تخصصی «تبلیغات و اطلاع رسانی» و «بحث‌های نظری و زیربنایی» اقدامات عملی این ستاد در مقابل هجمه‌های عملیاتی و نظری حقوق بشری غرب علیه ایران و نیز حضور فعال در عرصه‌های بین‌المللی با شتاب و قدرت بیشتری پیگیری شود.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه صبح امروز در جلسه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه که با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد با تأکید بر تشکیل منظم و بیشتر جلسات این ستاد و با ضروری دانستن توجه همزمان و جدی به مباحث و مبانی حقوق بشری در اسلام و غرب و تبیین و ارائه دقیق، فنی، با ظرافت و سریع دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در این زمینه در داخل و خارج از کشور و نیز اقدامات و رویکردهای عملی ایران به مباحث حقوق بشری و معرفی تناقض‌های عملی در ادعاهای حقوق بشر غربی) گفت: باید با تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و نیز کمیته‌ ویژه و تخصصی درباره گسترش فضای بحث و گفت وگو و تحقیق و پژوهش در باب مبانی نظری و عملی حقوق بشر اسلامی، گامهای مناسبی در مقابل هجمه‌های غربیانی برداریم که خودشان در تناقض‌های آشکار میان ادعا و حرف و عمل در مبانی حقوق بشری هستند اما با تسلط رسانه‌ای بر دنیا نظرات حقوق بشری خود را بر تمام کشورها تحمیل می‌کنند.

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه غربی‌ها و به ویژه آمریکا ادعاهای حقوق بشری خود علیه کشورهای مستقل را بارها و بارها تکرار و تبلیغاتی می‌کنند و به پشتوانه‌ آن درصدد تضعیف این کشورها هستند تأکید کرد: تعطیل نشدن زندان‌های مخوفی مانند گوانتانامو علیرغم چهره تبلیغاتی اوباما درباره ضرورت تعطیلی آن موضوعی است که باید مورد تأکید قرار گیرد و زشتی آن به گوش جهانیان برسد.

 

وی گفت: آمریکا و کشورهای غربی در حالی پشتیبان برخی کشورهای منطقه و دنیا هستند و کوچکترین ایراد حقوق بشری به آنها ندارند که خبری از هیچ یک از نمادهای دموکراسی و حقوق بشری مورد قبول آنان از جمله انتخابات در آن کشورها نیست و چرا نباید بگوییم و اعلام کنیم که غربیان در حالی خود را سردمدار مبارزه با تروریسم جا زده‌اند که برخی گروههای تروریستی از جمله گروهک منافقین که آشکارا به نقض حقوق بشر و ترور و کشتن افراد زیادی دست زده و به آن معترفند در پناه حمایت‌های آنان قرار دارند.

 

وی افزود: آیا این دوگانگی‌ها نشان از کذب بودن ادعاهای آنان و دور بودنشان از مبانی حقوق بشری ندارد؟

 

رئیس قوه قضاییه توجه به تبیین و ریشه‌یابی مبانی حقوق بشری اسلام را نیاز کنونی جوامع اسلامی و ضرورت مهم اقدامات علمی و نظری ستاد حقوق بشر دانست و گفت: حوزه‌های علمیه و دانشگاهها در کنار مسئولان این ستاد و دلسوزان نظام اسلامی باید با تکیه برداشته‌های اسلامی و دینی خود و در سایه تشکیل کمیته‌های تخصصی، به تبیین و تحلیل و ارائه دیدگاههای حقوق بشری اسلام بپردازند و این مسایل را پس از مو شکافی دقیق در قالب روش‌های کارآمد تبلیغاتی به جهان ارایه دهند.

 

لاریجانی «به چالش کشیدن غربی‌ها در ادعاهای نظری و مبانی حقوق بشری» را به شرط «مسلط بودن به مبانی و داشته‌های حقوق بشری اسلامی و تسلط بر ادعاهای حقوق بشر غربی» قابل انجام و بسیار مؤثر توصیف کرد. رئیس قوه قضاییه توجه به ایجاد تشکیلات و کمیته‌های مناسب، توجه به اعتبارات و بودجه مناسب برای گسترش مباحث حقوق بشری و معرفی اقدامات عملی ایران در این زمینه و نیز تبادل نظر و تجربه در کنار دیپلماسی حقوق بشری با کشورهای دیگر را نیازمند توجه همگانی مسئولان نظام و تعامل مناسب با ستاد حقوق بشر قوه قضاییه برشمرد و از حمایت خود و گسترش فعالیت‌های این ستاد خبر داد.

 

در این جلسه وزیران امور خارجه، اطلاعات، دادگستری، معاون اول قوه قضاییه، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس سازمان زندان‌ها، معاون حقوقی قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری و دادستان تهران، فرمانده نیروی انتظامی و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه به عنوان اعضای ستاد حضور داشتند که هر یک به بیان دیدگاهها و نظرات خود در زمینه مباحث مطرح پرداختند
طبقه بندی: دیده بان حقوق بشر، 
برچسب ها: حقوق بشر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی