نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

نامه ای سرگشاده به بانکی مون، هیلاری کلینتون و کاترین اشتون

... یکی از ساکنین کمپ اشرف که موفق شده در موقعیتی استثنایی پیامی را به جهان خارج بفرستد میگوید مسعود رجوی قصد دارد تا برخی از افراد مجروح شده در روز دوشنبه بیست و هفتم اوت را به قتل رسانده و با انداختن گناه آن به گردن نیروهای انتظامی عراق از این قضیه بهره تبلیغاتی ببرد...

آقای مسعود خدابنده

مسعود خدابنده، مشاورین استراتژی خاورمیانه، بیست و نهم اوت 2012

یکی از ساکنین کمپ اشرف که موفق شده در موقعیتی استثنایی پیامی را به جهان خارج بفرستد میگوید مسعود رجوی قصد دارد تا برخی از افراد مجروح شده در روز دوشنبه بیست و هفتم اوت را به قتل رسانده و با انداختن گناه آن به گردن نیروهای انتظامی عراق از این قضیه بهره تبلیغاتی ببرد.

روز دوشنبه گذشته تمامی مراحل حفاظتی و امنیتی انتقال چهار صد تن از ساکنین کمپ اشرف به کمپ موقت لیبرتی از طرف دولت عراق تامین گردید ولی ساکنین کمپ اجازه بازرسی قبل از حرکت را به نیروهای عراقی نداده و در نتیجه کشمکش جدیدی با نیروهای انتظامی را شروع کردند.

جرج باکس، مشاور نخست وزیر عراق، صحنه آن روز را به فشارها و هل دادن های متقابل بین سربازان و ساکنین کمپ اشرف تشبیه نموده است. وی شدیدا هر گونه گزارش خشونت جدی و یا ضرب و جرح را مردود دانسته است. سازمان مجاهدین خلق اما می گوید اعضای آن شدیدا مورد تهاجم قرار گرفته اند و نیروهای عراقی با چماق و میله فلزی و سنگ و دیگر اشیاع آنها را مورد ضرب و شتم قرارداده اند و بیست نفر از اعضای گروه را زخمی کرده اند. بنابر گزارش واشنگتن پست "مجاهدین خلق در بیانیه ای رسمی می گویند که نیروهای مسلح عراقی ساکنین بی دفاع کمپ را مورد حملات خشونت آمیز خود قرار داده اند. این بیانیه میگوید بیست تن از نیروهای این سازمان از ناحیه دست و سر و صورت زخمی شده اند که این صدمات شامل شکستی بازوی دو نفر نیز می گردد. گروه همچنین عکس هایی از دو مرد در حال خونریزی ارائه نموده است ولی ارتباط این عکس ها با روز مورد بحت از طرف هیچ منبع بی طرفی مورد تایید قرار نگرفته است".

در حالی که مشخص کردن صحت و سقم چنین حوادثی برای ناظران از خارج بسیار مشکل است نمایندگان و حاضرین سازمان ملل متحد، ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا که در محل حاضر بوده اند می توانند شهادت بدهند که زخم های ناشی از این کشمکش نمیتواند در شرایط عادی به تهدید جانی برای کسی تبدیل گردد.

و باز بزرگترین مشکل مثل همیشه عدم دسترسی به داخل کمپ اشرف و این بار عدم امکان تشخیص و تعیین تکلیف زخمی ها است. بدون دسترسی به داخل کمپ اشرف نمی توان به کمیت و کیفیت وضعیت زخمی ها پی برد.

هشت ماه پس از امضای توافقنامه بین دولت عراق و سازمان ملل که مبنا و نقشه راهی برای اجرای طرح اخراج صلح آمیز افراد کمپ اشرف از کشور عراق است ، هنوز نه دولت عراق و نه نمایندگی سازمان ملل متحد دسترسی لازم به داخل این کمپ را ندارند. این در حالی است که وظیفه حفاظت و امنیت افراد داخل این کمپ بر عهده این دو نیرو گذاشته شده است.

ساکنین سابق کمپ اشرف که توانسته اند در ماههای گذشته از چنبره این فرقه فرار کنند وضعیت داخل کمپ را وحشتناک معرفی می کنند. اعضای سابق مدعی هستند که برخی از افرادی که بعد از درگیری های مجاهدین خلق با نیروهای انتظامی عراقی در سالهای 2009 و 2011 جان خود را از دست داده اند مشخصا بدست مامورین سازمان مجاهدین خلق در داخل کمپ عراق به قتل رسیده اند. این بسیار مهم است که بتوان از تکرار چنین واقعه ای در این مقطع زمانی جلوگیری نمود.

تا زمانی که دسترسی مکفی و معمول به داخل این کمپ وجود نداشته باشد جان کسانی که در داخل کمپ اشرف به گروگان گرفته شده اند در خطر جدی قرار دارد. اکنون سازمان ملل و دولت های غربی باید با حمایت جدی و عملی از دولت عراق این فرصت را ایجاد نمایند تا دولت عراق بتواند بصورتی سریع، قاطعانه و شفاف این بحران انسانی را به صلح آمیز ترین صورت ممکن به پایان برساند.

.....................................

91/06/09
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  نجات یافتگان،  نامه خانواده ها ،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: نامه، واکنش سریع، امنیت، اشرف، مسعود خدابنده، هیلاری کلینتون، کاترین اشتون،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی