نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 19 شهریور 1391

مدیر کل اداره کشورهای همسایه وزارت امور خارجه عراق گفت: دولت عراق در تصمیم خود برای اخراج نهایی گروهک تروریستی منافقین از کشور جدی است.دولت عراق این گروهک را یک گروهک تروریستی می‌داند و نمی‌خواهد که آنها در خاک این کشور بمانند و یا حتی به آنها عنوان "پناهنده" اعطا شود.

عراق

خبرگزاری ایسنا شنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ / ۲۱ شوال ۱۴۳۳ / ۰۸ سپتامبر ۲۰۱۲

ولید حمید شلتاغ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی- خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منافقین با اشاره به تروریست بودن این گروهک گفت: موضع دولت عراق در قبال این گروهک کاملا روشن است. دولت عراق این گروهک را یک گروهک تروریستی می‌داند و نمی‌خواهد که آنها در خاک این کشور بمانند و یا حتی به آنها عنوان "پناهنده" اعطا شود.
وی افزود: علاوه بر آن دولت عراق تصمیم جدی و قاطع خود را در ضرورت تخلیه پادگان اشرف اعلام کرده است و این مساله را به سرکرده گروهک، رسانه‌ها، سازمان ملل، سازمان‌های حقوق بشری و صلیب سرخ برای اجرای تصمیم خود اعلام کرده است.
شلتاغ در ادامه گفت: در حال حاضر توافقاتی با سازمان ملل و صلیب سرخ در خصوص تخلیه این پادگان انجام شده است. دولت عراق پادگانی را با تمامی امکانات در اختیار این گروهک قرار داده است اما سرکرده این گروهک همواره به لجبازی‌های خود برای تخلیه نکردن پادگان ادامه می‌دهد و تمایلی به تخلیه ندارد و به ساکنان آن هم اجازه خروج نمی‌دهد و مدعی است که پادگان اشرف از آن این گروهک است در حالی که این بخش، جزو اراضی عراق به شمار می‌رود و از آن کشاورزان عراقی است که به زور از آن‌ها گرفته شده است و باید به صاحبان اصلی آن بازگردد.
مدیر کل اداره کشورهای همسایه وزارت امور خارجه عراق هم‌چنین تاکید کرد: عراق همواره به تعهداتش در قبال این گروهک عمل کرده و تاکید دارد که این توافقات را اجرایی کند؛ از این رو از تمامی کشورهای جهان حتی ایران خواسته است تا آنها را در خود بپذیرند.
وی ادامه داد: دولت عراق خواهان انجام عملیات‌های خشونت‌آمیز علیه افراد این گروهک نیست و مایل است تا در این باره مسایل حقوق بشری را رعایت کند از این رو همواره از روش‌های انسانی در قبال آنها استفاده می‌کند. این رفتار دولت عراق هم برخلاف ادعای این گروهک و سرکردگان آن است که مدعی هستند دولت عراق رفتارهای نامناسبی با آنها دارد. این سرکردگان همواره مسایل را وارونه جلوه می‌دهند و چیزی در این باره به رسانه‌ها نمی‌گویند.
شلتاغ در ادامه این گفت‌وگو گفت: عراق در تصمیم خود برای اخراج نهایی اعضای این گروهک از کشور جدی است و الان با چند کشور اروپایی در این باره به توافقاتی رسیده است مثل فرانسه، بلژیک و دیگر کشورها اما ما از همه کشورها می‌خواهیم که این مساله را جدی بگیرند ما در عراق به دنبال اخراج آنها هستیم و آنها باید از کشور بیرون بروند.
وی درخصوص تصمیم دولت در قبال برخی نمایندگان فهرست العراقیه و حمایت آنها از این گروهک بیان کرد: عراق کشوری دموکراتیک است که آرا و دیدگاه‌های مختلفی در خصوص مسایل در آن وجود دارد. اعضای فهرست العراقیه نیز مخالف تصمیم دولت نیستند. در عراق نظامی دموکراتیک حاکم است و همه حق دارند که نظراتشان را بیان کنند؛ هر چند که مخالف قانون اساسی باشد. حمایت برخی نمایندگان عراقی‌ها از این گروهک نیز اظهار نظری شخصی از سوی آنها است اما این اظهار نظر آنها بر تصمیم دولت در اخراج این گروهک تاثیری ندارد.

........................

19 شهریور 91
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: ولید حمید شلتاغ، دولت عراق، اخراج منافقین، نوید رهایی، منافقین، تروریست،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی