نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

چرا درحالی که رهبری گروه تروریستی مجاهدین از مدتی قبل خود خواستار بازدید خبرنگاران از کمپ لیبرتی بود، این چنین دچار شوک شد و دست به عکس العملی انفعالی زد تا این چنین ماهیت رفتارش بر همگان آشکار شود؟ این بازدید نشان می دهد که دولت عراق و سازمان ملل هم به تجربه و سرانجام دریافته اند که دخالت دادن نمایندگان رهبری مجاهدین در مذاکرات و برنامه ها، جز به ضرر پیشرفت امور و مسائل انسانی نیست...

 

ایران دیدبان، سیزدهم سپتامبر 2012

در روز 21 شهریور ماه، پس از بازدید دیپلماتها و خبرنگاران خارجی مقیم بغداد از کمپ لیبرتی، گروه تروریستی مجاهدین مدعی شد که این بازدید یک عکس العمل ناشیانه به ادعای این گروه در باره زندان بودن کمپ لیبرتی است.

گروه تروریستی مجاهدین دیدار نمایندگان و دیپلماتهای خارجی که به ابتکار دولت عراق و سازمان ملل برنامه ریزی شده بود را یک تور مضحک تبلیغاتی نامید که در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر زندان بودن لیبرتی است.

واقعیت آن است که اقدام به‌جا و مناسب دولت عراق و سازمان ملل به شانتاژچندماهه بقایای گروههای تروریستی در باره کمپ لیبرتی پایان داد؛ آسوشیتدپرس در همین رابطه گزارش داد:« دیپلمات‌های خارجی بازدیدکننده از کمپ لیبرتی شرایط این اردوگاه را که قبلاً مسکن نیروهای آمریکایی در بغداد بود، قابل قبول ارزیابی کردند. برخی از این دیپلمات ها شرایط کمپ لیبرتی را در مقایسه با دیگر اردوگاه های پناهندگی خوب توصیف کردند.»

این اقدام حتی علل و ریشه‌های ناراحتی و بهانه تراشی‌های مجاهدین را نیز به وضوح عیان ساخت و به یک اصل آشکار تبدیل کرد که رهبری گروه تروریستی مجاهدین به خاطر برهم خوردن موقعیت تشکیلاتش و محدودشدن کنترلش بر نیروها ، شانتاژ به راه انداخته است و این همه به خود می پیچید:

«این گونه به نظر می رسد که نارضایتی سازمان مجاهدین خلق به این دلیل است که این گروه بهشت امن خود را در اردوگاه اشرف، جایی که در آن می توانست تمام آموزش های ایدئولوژیک و تروریستی خود را به طور مخفیانه اجرا کند، در حال از دست رفتن می بیند. بیرون از اشرف و در مکانی آزاد مجاهدین سخت تر می توانند نیروهای خود را کنترل کنند. تا کنون حد اقل 4 نفر از اعضای سازمان مجاهدین در کمپ لیبرتی از سلطۀ سازمان فرار کرده اند.»

البته خودرهبران ابله این گروه نیز در موضع گیری اخیرشان به این واقعیت اذعان کرده و آن را بیان داشته و آن را سقوط وحشتناک از اشرف به لیبرتی توصیف نموده اند!

اما چرا درحالی که رهبری گروه تروریستی مجاهدین از مدتی قبل خود خواستار بازدید خبرنگاران از کمپ لیبرتی بود، این چنین دچار شوک شد و دست به عکس العملی انفعالی زد تا این چنین ماهیت رفتارش بر همگان آشکار شود؟

واقعیت این است که درد اصلی رهبری مجاهدین فرصت نیافتن برای سواستفاده و مجال نداشتن برای برگزاری نمایش در مقابل دوربینهای خبرنگاران است. آنها به صراحت از غافلگیر شدنشان شکوه و شکایت کردند.

این بازدید نشان می دهد که دولت عراق و سازمان ملل هم به تجربه و سرانجام دریافته اند که دخالت دادن نمایندگان رهبری مجاهدین در مذاکرات و برنامه ها، جز به ضرر پیشرفت امور و مسائل انسانی نیست. اقدامی که از ابتدا بایستی تصمیم گیرندگان این پرونده از جمله آقای کوبلر به آن عمل می کردند و فرصت سنگ اندازی های چندماهه را از این گروه سلب می کردند.

--------------

91/06/23
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  سازمان ملل،  یونامی U N، 
برچسب ها: خبرنگاران، یونامی، لیبرتی، بازدید، رجوی، شوک، عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی