نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

برخی ناظران می گویند که نگرانی رهبران مجاهدین خلق این است که خروج از پایگاه اشرف و متفرق شدن ساکنان آن در کشورهای مختلف، آنها را از کنترل رهبران مجاهدین خارج خواهد کرد. مجاهدین خلق در دوران جنگ عراق علیه ایران به حکومت صدام حسین پیوست و در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد...

اخراج
بی بی سی، شانزدهم سپتامبر 2012

آخرین گروه از اعضای سازمان مجاهدین خلق به اردوگاه 'آزادی' منتقل شدند

مارتین کوبلر، نماینده سازمان ملل در عراق از انتقال ۶۸۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی (آزادی) خبر داده است.

به گفته نماینده سازمان ملل، این آخرین گروه بزرگ از نیروهای سازمان مجاهدین خلق است که به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند.

دولت عراق و سازمان مجاهدین انتقال این گروه را از اردوگاه اشرف تائید کرده‌ است.

بر اساس توافقنامه دسامبر سال گذشته بین دولت عراق و سازمان مجاهدین خلق، اعضای آن سازمان باید به تدریج به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند تا از آنجا مقدمات انتقال آنها به دیگر کشورها فراهم شود.

دولت عراق پیشتر گفته بود که امتیاز بیشتری به اعضای سازمان مجاهدین خلق نخواهد داد و اگر آنها خود از پایگاه اشرف خارج نشوند، عراق آن ها را مجبور به ترک آن پایگاه خواهد کرد.

برخی ناظران می گویند که نگرانی رهبران سازمان مجاهدین خلق این است که خروج از پایگاه اشرف و متفرق شدن ساکنان آن در کشورهای مختلف، آنها را از کنترل رهبران مجاهدین خارج خواهد کرد.

بعضی از اختلاف ها میان دولت عراق و مجاهدین خلق باعث شد تا روند انتقال در سه ماه گذشته متوقف شود.

سازمان مجاهدین خلق در دوران جنگ عراق علیه ایران به حکومت صدام حسین پیوست و در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد.

رهبران مجاهدین خلق مدعی هستند که مقامات دولتی عراق "دست نشانده" دولت ایران هستند و تنها هدف آنها نابود کردن "اپوزیسیون سازمان یافته" دولت ایران است.

اردوگاه آزادی که محل جدید استقرار اعضای مجاهدین خلق در عراق است از پایگاه‌های پیشین نیروهای نظامی آمریکا به شمار می رود که در نزدیکی فرودگاه بغداد قرار دارد.

گفته می شود حدود ۳۲۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق در پایگاه اشرف مستقر بودند که بتدریج به اردوگاه آزادی منتقل شدند.

شکایت ایران از مجاهدین خلق

شبکه تلویزیونی پرس تی وی ایران به نقل از حسن دانایی‌فر، سفیر ایران در عراق گفته است که ایران علیه رهبران سازمان مجاهدین خلق در دادگاههای عراق اقامه دعوی کرده است.

آقای دانایی‌فر روز گذشته اعلام کرد که بیش از ۱۴۵ شکایت علیه این سازمان در عراق تنظیم شده است.

به گفته سفیر ایران، این سازمان طی ۲۷ سال اقامت در اردوگاه اشرف حملاتی تروریستی را علیه ایران انجام داده که به کشته شدن حدود ۱۲ هزار نفر از مردم بیگناه ایران منجر شده است.

.

رادیو فردا، شانزدهم سپتامبر 2012
http://www.radiofarda.com/content/f12_latest
_major_group_of_mko_relocated/24709920.html

آخرین گروه از اعضای مجاهدین خلق اردوگاه اشرف را ترک کردند

سازمان ملل روز یکشنبه ۲۶ شهریور خبر داد که آخرین گروه از اعضای سازمان مجاهدین خلق از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی (آزادی) در نزدیکی بغداد منتقل شده اند و هم‌اینک تنها گروه کوچکی از مجاهدین خلق برای انجام امور برچیده شدن اردوگاه اشرف در این مکان باقی مانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که روز یک‌شنبه ۶۸۰ نفر از اعضای سازمان مجاهدین از اردوگاه اشرف واقع در استان دیاله در غرب عراق به کمپ لیبرتی منتقل شدند و هم‌اینک از ۳۲۸۰ نفری که پیش از این ساکن اردوگاه اشرف بودند تنها گروه کوچکی در این اردوگاه باقی مانده‌اند.

شهریار کیا، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، پیش از این به خبرگزاری فرانسه گفته‌بود که حدود ۲۰۰ نفر از اعضای این سازمان در اردوگاه اشرف باقی می‌مانند تا امور فروش اموال و وسایل سازمان در این کمپ را مدیریت کنند.

مارتین کوبلر، فرستاده سازمان ملل برای حل مسئله اردوگاه اشرف در عراق، روز یک‌شنبه از خبر انتقال آخرین کاروان بزرگ از این اردوگاه استقبال کرده‌است.

وزارت امور خارجه آمریکا پیش‌تر اعلام کرده‌ بود که همکاری سازمان مجاهدین خلق با سازمان ملل برای ترک اردوگاه اشرف، یکی از شرایط تعیین‌کننده برای حذف نام مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی خواهد بود.

سازمان مجاهدین خلق روز ۲۸ مرداد با انتشار بیانیه‌ای، ضمن اعلام آمادگی برای انتقال شمار دیگری از اعضای خود، خواستار حذف نام این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی در وزارت خارجه آمریکا شد.

اردوگاه لیبرتی [حریه/آزادی] که محل جدید استقرار اعضای مجاهدین خلق در عراق است از پایگاه‌های پیشین نیروهای نظامی آمریکا به شمار می رود که در نزدیکی فرودگاه بغداد قرار دارد.

اعضای سازمان مجاهدین خلق نسبت به وضعیت امکانات در کمپ جدید اعتراض دارند و وب‌سایت این سازمان، اردوگاه لیبرتی را به «زندان» تشبیه می‌کند.

انتقال اعضای سازمان مجاهدین از اردوگاه اشرف به اردوگاه جدید بر پایه یادداشت تفاهم میان دولت عراق و سازمان ملل انجام می‌گیرد که در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۱ به امضا رسید.

اردوگاه اشرف در دوران حکومت صدام حسین و در جریان جنگ هشت ساله عراق و ایران احداث شد و اعضای سازمان مجاهدین خلق از ابتدای دهه ۱۹۸۰ در آن ساکن شدند.

این گروه که هدف خود را ساقط کردن حکومت «آیت‌الله‌ها» در ایران اعلام کرده‌است تا پیش از سرنگونی رژیم صدام حسین مورد حمایت حکومت وی قرار داشت، اما به دنبال حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا به عراق و روی کار آمدن یک حکومت شیعه نزدیک به جمهوری اسلامی ایران در بغداد، اعضای این سازمان خلع سلاح شده و هر از چند گاهی درگیری‌های شدیدی میان آنها با نیروهای عراقی بروز کرده‌است.

تنش و برخوردهای میان اعضای این سازمان با سربازان عراقی در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۰ به اوج خود رسید و سازمان ملل تلاش می‌کند تا با پیدا کردن کشورهای ثالث اعضای این سازمان را به دیگر نقاط منتقل کند.

به همین منظور، سازمان ملل اعلام کرده که قصد دارد درپی انتقال اعضای مجاهدین خلق به اردوگاه لیبرتی نسبت به ثبت نام و انجام مراحل دریافت پناهندگی برای آنها اقدام کند.

.

رادیو فرانسه، شانزدهم سپتامبر 2012
لینک به منبع

قرارگاه اشرف در آستانۀ تخلیۀ کامل

نوشتۀ فرید وهابی

روند تخلیۀ قرارگاه اشرف بعد از چند ماه وقفه از سر گرفته شد. قرار است که چند صد نفر از اعضا سازمان مجاهدین خلق ایران که همچنان در این اردوگاه ساکن‌اند، بزودی به قرارگاه موسوم به آزادی انتقال یابند. احتمالاً بخشی از این افراد، در مرحلۀ بعد به کشورهای دیگری فرستاده خواهند شد.

روزیکشنبه، یک گروه ٦٨٠ نفری از قرارگاه اشرف به قرارگاه آزادی (لیبرتی یا حریت) منتقل شد.

نمایندۀ سازمان ملل در عراق- مارتین کوبلر، از این موضوع ابراز رضایت کرد. قرارگاه آزادی قبلاً یک پایگاه نظامی آمریکایی بود.

هنوز دویست نفر دیگر از اعضا سازمان مجاهدین خلق ایران در قرارگاه اشرف باقی مانده‌اند که باید بزودی به محل اسکان جدید انتقال یابند.

اعضا این سازمان طی دوران تجاوز صدام حسین به خاک ایران به عراق رفتند و با حمایت صدام در قرارگاه اشرف مستقر شدند تا اجرای عملیاتی علیه رژیم جمهوری اسلامی را به عهده گیرند.

بر اساس توافق‌نامه‌ای که در ٢٥ دسامبر سال ٢٠١١ میان دولت عراق و سازمان ملل به امضا رسید، عراق موظف است که ساکنان اشرف را به قرارگاه آزادی منتقل نماید. مرحلۀ بعدی فرستادن این افراد، یا برخی از آنان به کشورهای دیگر است.

در نخستین ماه‌های سال جاری میلادی، نزدیک به ٢هزار نفر از قرارگاه اشرف به آزادی منتقل شده بودند. اما روند انتقال در بهار گذشته متوقف شد و اینک دوباره ادامه می‌یابد.

شهریار کیا- سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، به خبرگزاری فرانسه گفت که آخرین ساکنان قرارگاه اشرف، بعد از رسیدگی به امور فروش اموال و وسایل سازمان، این اردوگاه را ترک خواهند کرد.

دولت آمریکا از سال ١٩٩٧ به بعد سازمان مجاهدین خلق ایران را به عنوان یک سازمان تروریست می‌شناسد.


رادیو صدای امریکا، شانزدهم سپتامبر 2012
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: نگاه، اتعكاس، تخلیه اشرف، انتقال و اخراج،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی