نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1391
کوبلر با استقبال از این که این تعداد از ساکنان اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند، این امر را با توجه به نزدیک شدن به پایان روند انتقال، گامی مهم توصیف کرد و افزود: ناظران سازمان ملل به نظارت‌شان بر روند انتقال سایر افراد باقی‌مانده ادامه خواهند داد...

سازمان ملل
به گزارش ایسنا مارتین کوپلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: 680 تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران و ساکنان اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی در بغداد منتقل شدند. این گروه به شکل موقت در این اردوگاه اقامت خواهند داشت تا اقدامات لازم برای بستن آن انجام شود.

وی در ادامه با استقبال از این که این تعداد از ساکنان اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند، این امر را با توجه به نزدیک شدن به پایان روند انتقال، گامی مهم توصیف کرد و افزود: ناظران سازمان ملل به نظارت‌شان بر روند انتقال سایر افراد باقی‌مانده ادامه خواهند داد.

به گزارش پایگاه اشرف نیوز، کوپلر هم‌چنین از جامعه جهانی خواست تا بر مساله اسکان آنها و تسریع در پذیرش این افراد در کشور ثالث متمرکز شوند.

در همین حال جمیل الشمری، رییس پلیس دیالی عراق نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری اصوات العراق با تاکید بر اینکه بعد از انتقال هفتمین گروه از ساکنان اشرف به لیبرتی، روند تخلیه پادگان اشرف کامل شده است، افزود که تعداد اعضای این گروه بیش از سه هزار نفر بوده است و با همکاری با سازمان‌های بین‌المللی به خارج از عراق منتقل خواهند شد.

هفتمین و آخرین گروه از ساکن پادگان اشرف بامداد یکشنبه با ۴۳ اتوبوس این محل را ترک کردند.

در دسامبر ۲۰۱۱ سازمان ملل و دولت عراق با امضای تفاهم‌نامه‌ای موافقت کردند این گروه تروریستی از پادگان اشرف خارج شوند و به کمپ ترانزیتی لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بغداد منتقل شده تا از آنجا مکانی دیگر برای زندگی رقت‌بار خود در اروپا پیدا کنند.

مقام‌های عراقی فروش وسایل داخل این پادگان توسط منافقین را غیر قانونی اعلام کرده و این وسایل را متعلق به مردم عراق می‌دانند.

هم اکنون پس از تخلیه پادگان اشرف، این پادگان در اختیار دولت عراق قرار گرفته است.

بگفته تعدادی از خانواده‌های فریب‌خورده و اسیر در دست مجاهدین، این خانواده‌ها سال‌ها است از دیدن فرزند و همسران خود محروم هستند و گردانندگان پادگان اشرف اجازه کوچکترین دیدار را به آنها نمی‌دهند.

......................
91/06/28
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  اخراج و انتقال،  سازمان ملل، 
برچسب ها: مارتین کوپلر، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، اشرف، انتقال، تروریست،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی