نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

روز سه شنبه 21/06/1391 به ابتکار دولت عراق گروهی از هیات های سیاسی و دیپلمات های خارجی مقیم عراق از کمپ لیبرتی بازدید کردند. مجاهدین بطور ناشیانه ای تلاش کردند برای بی اثر کردن بازدید دیپلمات ها از لیبرتی در رسانه هایشان تنها به گزارشاتی که اعتراضات مجاهدین به این بازید را در بر داشت از قول برخی از خبرگزاری انعکاس دهند.

لیبرتی

سیدحجت سیداسماعیلی
عضو پیشین شورای مرکزی و ستاد اطلاعات مجاهدین

در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: «بازدیدکنندگان عموماً تلاش های دولت عراق را به منظور کمک به سازمان ملل برای خارج کردن این میهمان ناخوانده از عراق مثبت ارزیابی کردند. آسوشیتدپرس گزارش می دهد: « دیپلمات های خارجی بازدیدکننده از کمپ لیبرتی شرایط این اردوگاه را، که قبلاً محل سکونت نیروهای آمریکایی در بغداد بود، قابل قبول ارزیابی کردند. برخی از این دیپلمات ها شرایط کمپ لیبرتی را در مقایسه با دیگر اردوگاه های پناهندگی خوب توصیف کردند».
بدین ترتیب بازید هیات های دیپلماتیک مقیم عراق از لیبرتی که همیشه مجاهدین دولت عراق را متهم میکردند که اجازه بازید دیپلمات ها از کمپ لیبرتی نمی دهد، همچنانکه خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارش خود آورده است ، رهبران مجاهدین را شوکه کرد.
این خبر بازتاب خوبی در ارتباط با برملا شدن فریبکاریهای مجاهدین که تلاش میکردند از لیبرتی «زندان» سازی کنند ، داشت. خبر این بازدید بلافاصله توسط خبرگزاری ها و شبکه های تلویزیونی دیگری نیز انعکاس داده شد. از جمله تلویزیون الجزیره، صدای آمریکا، روزنامه واشینگتن پست، واشینگتن تایمز، همچنین شبکه های اینترنتی زیادی گزارشهای مشابهی را در این باره منتشر کردند.
اما آنچه که در این میان باعث خشم رهبران مجاهدین گردید اعلام رضایت دیپلمات های مقیم عراق از شرایط و استاندارد های زندگی در لیبرتی بود که مجاهدین مجبور شدند برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر اعلام کنند که " . . . بهبودی اندکی هم که طی این مدت در وضعیت انسانی کمپ به وجود آمده به طور کامل با هزینه و انرژی مجاهدین ایجاد شده است . . . ".
مجاهدین بطور ناشیانه ای تلاش کردند برای بی اثر کردن بازدید دیپلمات ها از لیبرتی در رسانه هایشان تنها به گزارشاتی که اعتراضات مجاهدین به این بازید را در بر داشت از قول برخی از خبرگزاری انعکاس دهند.
ولی در ورای همه اینها آنچه که باعث ترس و وحشت رهبران مجاهدین در لیبرتی است و البته با اتمام پروژه انتقال باقی مانده ساکنان به لیبرتی و بسته شدن درب قرارگاه اشرف بازهم هم بیشتر و بیشتر میشود شرایطی است که در لیبرتی در شرف تکوین است و البته چه در میان مدت و چه در درازمدت به نفع رهبران مجاهدین نخواهد بود و نمی تواند خواسته های تشکیلاتی مجاهدین را تامین و تضمین کند. به همین دلیل آنچه که هدف مرحله ای مجاهدین در شرایط کنونی را شکل میدهد و میتواند بعنوان یک راه حل مقطعی مورد استفاده رهبران مجاهدین برای مقابله با بحران های تشکیلاتی قرار گیرد بخوبی و بعنوان حسن ختام در اطلاعیه مورخ 21/06/1391 شورای ملی مقاومت مجاهدین نقش بسته است و آن اینکه " . . . اگر لیبرتی به طور واقعی یک زندان نیست سازمان ملل آن را به مثابه یک کمپ پناهندگی با درهای باز اعلام کند و اموال مجاهدین به خصوص ژنراتورها تجهیزات پزشکی و خودروهای شخصی و خدماتی و لیفتراکها و... اجازه انتقال به لیبرتی را پیدا کنند" .
بدین ترتیب اگر مجاهدین تا دیروز و با فریبکاری تمام دنبال تحمیل مواد شش گانه و هشت گانه و دهگانه و گذاشتن شرط و شروط به سازمان ملل متحد برای انتقال باقی مانده ساکنان از اشرف به لیبرتی بود حال باید در اوج استیصال و درماندگی تمام دنبال راهی برای به رسمیت شناخته شدن لیبرتی بعنوان یک کمپ پناهندگی با هدف تقویت بیشتر حصارهای تشکیلاتی در فراموش خانه ای بنام لیبرتی باشد. البته با احتساب اینکه هنوز هیچ چشم اندازی برای پذیرش اعضای مجاهدین بعنوان پناهنده در کشورهای ثالث نیز وجود ندارد.

......................
۱۳۹۱/۶/۳۰
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  لیبرت نیوز،  کمپ ترانزیت موقت (لیبرتی)،  نجات یافتگان، 
برچسب ها: انعکاس بازدید، لیبرتی، فرقه رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی