نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

براساس گزارش‌ها، دولت آمریکا تصمیم دارد سازمان مجاهدین خلق را از فهرست رسمی گروه‌های تروریستی خارج کند. دو مقام رسمی آمریکا مشروط به این که نامشان اعلام نشود، به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که انتظار می‌رود دولت آمریکا روز اول اکتبر (۹ روز دیگر) رسما حذف نام سازمان مجاهدین خلق از این فهرست را اعلام کند، هرچند هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم نهایی در این زمینه را گرفته است. سازمان مجاهدین خلق در دوران جنگ عراق علیه ایران به حکومت صدام حسین پیوست و در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد. اما پس از حمله نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا و سقوط حکومت صدام حسین ...

امریكا تروریست
تروریست و تروریست پرور !؟
بی بی سی، بیست و یکم سپتامبر 2012

براساس گزارش‌ها، دولت آمریکا تصمیم دارد سازمان مجاهدین خلق را از فهرست رسمی گروه‌های تروریستی خارج کند.

دو مقام رسمی آمریکا مشروط به این که نامشان اعلام نشود، به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که انتظار می‌رود دولت آمریکا روز اول اکتبر (۹ روز دیگر) رسما حذف نام سازمان مجاهدین خلق از این فهرست را اعلام کند، هرچند هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم نهایی در این زمینه را گرفته است.

یک دادگاه فدرال در آمریکا به وزیر امور خارجه آمریکا تا روز اول اکتبر امسال فرصت داده بود تا درباره حذف نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی تصمیم بگیرد.

مهرنوش پورضیایی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در واشنگتن می‌گوید که وکلای سازمان مجاهدین خلق گفته‌اند که هیچ شاهد و مدرکی که نشان دهد این سازمان از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون فعالیت تروریستی داشته است، وجود ندارد.

خبرنگار ما می‌گوید که تخلیه اردوگاه اشرف در عراق که مورد تاکید مقامات ارشد دولت آمریکا بود، در تصمیم نهایی خانم کلینتون برای حذف سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی نقشی کلیدی داشته است.

نماینده سازمان ملل متحد در عراق روز ۲۶ شهریور اعلام کرد که آخرین گروه بزرگ از نیروهای سازمان مجاهدین خلق از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی (آزادی) منتقل شده‌اند.

بر اساس توافقنامه‌ای که دسامبر سال گذشته بین دولت عراق و سازمان مجاهدین خلق امضا شد، اعضای این سازمان باید به تدریج به اردوگاه لیبرتی منتقل می‌شدند تا از آنجا مقدمات انتقال آنها به دیگر کشورها فراهم شود.

سازمان مجاهدین خلق در دوران جنگ عراق علیه ایران به حکومت صدام حسین پیوست و در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد.

اما پس از حمله نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا و سقوط حکومت صدام حسین در سال ۲۰۰۳ میلادی، ساکنان این اردوگاه به عنوان خارجیان مسلح غیرمتخاصم، تحت حفاظت نیروهای آمریکایی قرار گرفتند و بعدا خلع سلاح شدند.

خبرنگار ما می‌گوید که طرفداران سازمان مجاهدین خلق هر ساله همزمان با برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد با برگزاری تجمعاتی خواهان حذف این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی در آمریکا می‌شدند.

مهرنوش پورضیایی با اشاره به برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز دوشنبه آینده اضافه می‌کند: باید دید که تجمع‌کنندگان سال‌های گذشته آیا امسال هم برنامه‌ای در این زمینه دارند یا نه.

-

همین خبر در رادیو فردا


آمریکا مجاهدین خلق (فرقه رجوی) را از فهرست گروه‌های تروریستی اش خارج می‌کند

خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند که واشینگتن قصد دارد نام سازمان مجاهدین خلق را از فهرست گروه‌های تروریستی این کشور خارج کند.

آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گزارش داده که هیلاری ردهام کلینتون، وزیر خارجه ایالات متخده، روز جمعه کنگره آمریکا را در جریان این تصمیم قرار خواهد داد.

دادگاهی در آمریکا تا یکم اکتبر به وزارت خارجه آمریکا فرصت داده بود تا در این باره تصمیم‌گیری کند.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از دو مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامی از آنها برده نشود این خبر را منتشر کرده است. رویترز می‌نویسد این تصمیم واشینگتن، برای سازمان‌ مجاهدین که سال‌ها در تلاش است از این فهرست بیرون بیاید یک پیروی سیاسی به شمار می‌رود.

رویترز می‌افزاید انتظار می‌رود آمریکا این تصمیم را در روز یکم اکتبر (۱۰ مهرماه) به طور رسمی اعلام کند.

شبکه خبری سی ان ان هم این خبر را به نقل از سه مقام دولتی آمریکا گزارش کرده است.

سازمان مجاهدین خلق در سال سال ۱۹۹۷ به خاطر «کشتن» شش آمریکایی «به دست سازمان مجاهدین» در پیش از انقلاب و «تلاش برای حمله» به مقر دیپلماتیک ایران در سازمان ملل در سال ۱۹۹۲ در فهرست گرو‌ه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفت.

با این حال پس از حمله آمریکا به عراق، نیروهای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف خلع سلاح شدند تا اینکه ‌بیشتر اعضای آن نیز درماه‌های اخیر از اشرف به اردوگاه آزادی در عراق منتقل شدند.

ایالات متحده با سازمان ملل در تماس است که افراد سازمان مجاهدین خلق را در کشورهای مختلف اسکان دهد.

---------
01 مهر 1391
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  لیست تروریستی،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین، 
برچسب ها: لیست تروریستی، امریما، مجاهدین تروریست، امریكا، تروریست پرور، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی