نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

تحلیل شبکه الجزیره از حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی آمریکا

شبكه الجزیره

شبکه تلویزیونی الجزیره با ارائه گزارشی تحت عنوان «مجاهدین خلق... از تروریسم تا پاداش آمریکا» به بررسی موضوع حذف نام گروه تروریستی مجاهدین از لیست وزارت امور خارجه آمریکا و فعالیت‌های جاسوسی این گروه پرداخت...
منبع:  شبکه الجزیره

چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱


شبکه الجزیره با مطرح کردن پرسش‌هایی درباره انگیزه‌های آمریکا از حذف نام مجاهدین، این اقدام اخیر واشنگتن را در بحبوحه تنش‌های غرب با ایران و برنامه هسته‌ای کشور و بحران سوریه معنادار توصیف نمود و گفت:

به نظر می‌رسد تصمیم آمریکا در نتیجه فعالیت‌های تبلیغاتی گسترده سازمان مجاهدین خلق در نهاد های رسمی آمریکا از جمله کنگره می‌باشد و برخی گزارش‌ها حاکی از پرداخت صدها هزار دلار رشوه به سیاستمداران آمریکایی برای کمک به این گروه در حذف نامش از لیست سیاه آمریکا است.

این خبر می‌افزاید: بر اساس گزارش نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال، این گروه به رودولف جولیانی شهردار سابق نیویورک و رمزی کلارک وزیر سابق دادگستری این کشور به ترتیب ۲۵ هزار و ۴۰ هزار دلار پرداخت کرده است تا از آن‌ها به طور علنی حمایت کنند.

بر پایه این خبر منابع غربی و ناظران از نقش اطلاعاتی (مجاهدین) در برنامه هسته‌ای ایران و کمک‌های این گروه به اسرائیل و غرب برای فشار به تهران سخن می‌گویند. حتی برخی از طرف‌های غربی علنا مسأله همکاری اطلاعاتی که این گروه می‌تواند در مورد برنامه های نظامی ایران داشته باشد مطرح کرده‌اند.

در همین چارچوب تد بو نماینده جمهوری‌خواه عضو کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا می‌گوید: مجاهدین خلق طی سال‌های گذشته همکاری فعالی با آمریکا برای دستیابی به اطلاعاتی پیرامون آنچه که در داخل ایران می‌گذرد، داشته‌اند.

گزارش الجزیره همچنین به گفته‌های برنار هورساد پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه اشاره می‌کند و می‌گوید: این گروه (مجاهدین) یک شبکه جاسوسی مهم برای غرب و اسرائیل علیه ایران بوده است.

شبکه الجزیره در پایان این گزارش به تحلیل اخیر روزنامه صهیونیستی یدیعوت احرونوت درباره حذف مجاهدین از لیست آمریکا می‌پردازد. این روزنامه اقدام آمریکایی‌ها را پاداش واشنگتن به مجاهدین به خاطر همکاری با موساد علیه برنامه هسته‌ای ایران معرفی کرده است.

.................
نوید رهاییطبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  افشاگری،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: شبكه الجزیره، مجاهدین خلق، لیست تروریستی، امریكا تروریست، جاسوسی، ترور،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی