نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1391
خارج کردن نام گروه تروریستی مجاهدین از فهرست گروه های تروریستی که به نوعی پاداش خوش خدمتی های این گروه بر ضد مردم ایران قلمداد می شود، سیاست یک بام و دو هوای دولت امریکا را در قبال تروریستی بودن یک گروه اثبات می کند. این در حالی است که گروه نفاق به علت شرکت در عملیات تروریستی علیه مردم و مسئولین ایرانی و سپس همکاری با رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی و همچنین همکاری در ترور دانشمندان هسته ای ایران، گروهی منفور در ایران و عراق است.

عاشق و معشوق
عشق پیری گر بجنبد سر به رسوایی كشد
خروج از لیست تروریستی كابین مادام ماری آمریكایی

منبع:  خبرگزاری ایرنا

صاحبنظران و کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند که دولت آمریکا با خارج کردن گروه مجاهدین از فهرست تروریست ها ثابت کرد که با تروریسم و تروریست ها مشکلی ندارد بلکه همواره با نگاه ابزاری به این پدیده تلاش دارد از آن چنان ابزاری علیه ملت های آزادیخواه استفاده کند.صاحبنظران و کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند که دولت آمریکا با خارج کردن گروه مجاهدین از فهرست تروریست ها ثابت کرد که با تروریسم و تروریست ها مشکلی ندارد بلکه همواره با نگاه ابزاری به این پدیده تلاش دارد از آن چنان ابزاری علیه ملت های آزادیخواه استفاده کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در اعلام این تصمیم ادعا کرده است گروه تروریستی مجاهدین بیش از یک دهه است که مرتکب اقدام تروریستی نشده است و با اعلام این نکته مشخص می کند که بر یک دهه فعالیت های تروریستی این گروه خطی کشیده تا بتواند استفاده بیشتری از این گروه ابزاری در دستان خود علیه ایران ببرد.
گروه میزگردهای خبری ایرنا به منظور بررسی چگونگی روند و اهداف دولتمردان آمریکایی از خروج سازمان مجاهدین از فهرست گروه های تروریستی، دیدگاه های ˈاسماعیل کوثریˈ رییس فراکسیون ایثارگران و ˈمنصور حقیقت پورˈ نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را در میزگردی مجازی جویا شد که مشروح آن به شرح زیر است:
*تروریست پروری دولتمردان آمریکایی به همراه رژیم صهیونیستی
ˈاسماعیل کوثریˈ در همین زمینه به خبرنگار ایرنا می گوید: آمریکایی ها هر از گاهی مسائلی را که پنهان می کنند را آشکار کرده و ذات دروغ گویی خودشان را نشان می دهند.
این نماینده منتخب مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: جرج بوش بعد از انفجار ساختمان های دوقلو از مقابله با تروریست ها خبر داد و عنوان کرد که باید آنان را سرکوب کنیم.
وی گفت: این ادعای دولتمردان آمریکایی هیچگاه جامه عمل نپوشید و آنان همیشه سعی در تقویت تروریست ها داشتند که از جمله آنان سازمان مجاهدین بشمار می رود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکایی ها پس از لشگرکشی به عراق نه تنها با این گروه تروریستی مقابله نکردند بلکه آنان را در راستای منافع خویش بکار گرفتند.
وی گفت: دولتمردان آمریکایی در شرایط کنونی که شاهد جابجایی مجاهدین از اردوگاه اشرف هستند به شدت نگران شده و به سبب آنکه احساس می کنند که شاید این شرایط سبب کاهش قدرت و تنزل این گروه تروریستی باشد سعی در حمایت مجدد و آشکار از آنان دارند.
کوثری خاطرنشان کرد: آنان در هراس بودند که جابجایی مجاهدین سبب از دست دادن انسجام و قدرت آنان شود و بر همین اساس هم با عجله نام این گروه تروریستی را از فهرست سیاه خود خارج کردند.
وی یادآور شد: هدف اصلی دولتمردان آمریکایی از این اقدام حفظ و نگهداری این گروه تروریستی برای منافع خویش در منطقه است.
رییس فراکسیون ایثارگران ادامه داد: معتقدم آمریکایی ها، صهیونیست ها و انگلیسی ها نه تنها در راستای مقابله با تروریست اقدامی صورت نمی دهند بلکه خودشان تروریست پرور هستند.

یادآوری می شود وزارت خارجه ایران طی بیانیه ای در واکنش به اقدام آمریکا در خارج کردن نام مجاهدین از فهرست گروه های تروریستی اعلام کرد: دولت آمریکا با این کار بر فهرست بلند اقدامات ضد ایرانی خود افزود.
در این بیانیه آمده است: دولت آمریکا سرانجام پس از سال ها پنهانکاری در حمایت از گروه تروریستی مجاهدین، با خارج ساختن نام این گروه منفور از فهرست تروریستی آن کشور، بر فهرست بلند اقدامات ضد ایرانی خود افزود و با این اقدام خود بار دیگر ثابت کرد که رفتارهای این کشور با هیچ منطقی سازگاری ندارد.

*پپسی خنک برای گروه تروریستی مجاهدین
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در همین زمینه به خبرنگار ایرنا می گوید: معتقدم در این زمینه می توان دو نظریه ارائه داد.
وی افزود: یکی از فرضیات می تواند این باشد که دولتمردان آمریکایی شناختی از سازمان مجاهدین ندارند و نمی دانند که این گروه تروریستی بیش از 17 هزار نفر را فقط در ایران به شهادت رسانده است.
ˈمنصور حقیقت پورˈ گفت: همچنین فرض می کنیم که این دولتمردان نمی دانند که این گروه تروریستی رقم قابل توجهی از مردم عراق را نیز به شهادت رسانده اند.
وی ادامه داد: اگر این فرض صحیح باشد باید این سوال را مطرح کرد که چگونه می توان ادعای کنترل و نظارت و مدیریت جهان را داشته باشی اما نتوانی یک جریان جنایتکار را تشخیص بدهی؟
وی اظهار داشت: در جریان خارج کردن نام گروه مجاهدین از فهرست تروریست ها فرض دوم نیز تعمدی انجام دادن این قیبل اقدامات از جانب دولتمردان آمریکایی است که این فرض به حقیقت نزدیک تر است.
وی گفت: دولتمردان آمریکایی تمایل دارند مجاهدین را که یک گروه ترویستی جاسوس و خبرچین است را بار دیگر احیا کرده و نقش جدیدی را به آنها بسپارد.
وی افزود: همچنین خروج مفتضحانه گروه تروریستی مجاهدین از پادگان اشرف سبب شده تا آنان انسجام داخلی خودشان را از دست بدهند و بر همین اساس دولتمردان آمریکایی سعی در ارائه پپسی خنکی برای آنان دارند تا بار دیگر بتوانند سازمان خودشان را در راستای اهداف دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران حفظ کنند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دولتمردان آمریکایی بر اساس منافع ملی و حزبی خویش رفتار می کنند و در نظر آنان تروریسم و تروریست ها بسیار خوب هستند و تنها آنهایی را به عنوان گروه های تروریستی یاد می کنند که به حق برای آزادی و دفاع از منافع ملی و علیه منافع آمریکا تلاش می کنند.
یادآوری می شود انجمن ˈدفاع از قربانیان تروریسمˈ نیز در واکنش به اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا، طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام دولت آمریکا مبنی بر خارج کردن گروه مجاهدین از فهرست سازمان های تروریستی تاکید کرد: این اقدام ثابت می کند که ادعای مبارزه با تروریسم توسط آمریکا، تنها ابزاری برای تحمیل خواسته های آنان به دیگران است.
دولت آمریکا در هفتم اکتبر 1997 (16 مهر 1376) نام گروه مجاهدین را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی وزارت امور خارجه خود قرار داد که بر اساس قوانین داخلی این کشور هرگونه فعالیت این گروه در داخل خاک آمریکا و هر نوع حمایت و کمک به آنان از سوی شهروندان، گروه ها و نهادهای آمریکایی ممنوع و جرم محسوب می شود.
این در حالی است که در تمام این سال ها مجاهدین به راحتی در پارلمان ها و رسانه های آمریکایی حضوری فعال داشته و بسیاری از دولتمردان و شخصیت های آمریکایی نیز به صورت علنی از مجاهدین حمایت کرده اند و در عمل هیچ ممنوعیتی برای فعالیت های این فرقه تروریستی در خاک آمریکا اعمال نشده است، جالب اینکه در بازخواست هایی نیز که از این مقام ها درباره گرفتن رشوه در ازای حمایت و تبلیغ برای این گروه تروریستی صورت گرفته ، این مقام ها عنوان کردند که با هماهنگی وزارت خارجه این حمایت ها صورت گرفته است!

........................
91/07/11طبقه بندی: افشاگری،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین،  حامیان فرقه رجوی،  لیست تروریستی، 
برچسب ها: تروریست، مجاهدین تروریست، مجاهد آمریكایی، جاسوس تروریست، امریكا تروریست،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی