نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

تروریستهائی که در بنغازی لیبی به کنسولگری امریکا حمله کرده و سفیر امریکا در لیبی و 3 امریکائی دیگر را کشته اند، در حقیقت، کسانی بوده اند که سال پیش، امریکا آنها را مبارز می خواند و به آنها پول و اسلحه می داد تا با رﮊیم قذافی بجنگند. اینک، سازمان مجاهدین خلق را وزارت خارجه امریکا از فهرست دولتها و سازمانهای تروریست خارج می کند برای این که موانع را از سر راه پول دادن به این سازمان و تعلیم دادن و مسلح کردن افراد آن برای جنگ پنهان با ایران، بردارد...

تروریست امریكایی
انقلاب اسلامی، دهم اکتبر 2012


وزارت خارجه امریکا می گوید بنا بر حکم دادگاه، می باید سازمان مجاهدین خلق را تا پیش از اول اکتبر 2012، از فهرست دولتها و سازمانهای تروریست خارج می کرد. باوجود این، تحلیل گران امریکائی جز این نظر دارند:

◀ نخست چکیده مقاله ای را بخوانید که تونی کارتالوچی در 22 سپتامبر 2012 نوشته و گلوبال ریسرچ انتشار داده است:

• همانطور که حکومت امریکا تصدیق می کند، تروریستهائی که در بنغازی لیبی به کنسولگری امریکا حمله کرده و سفیر امریکا در لیبی و 3 امریکائی دیگر را کشته اند، در حقیقت، کسانی بوده اند که سال پیش، امریکا آنها را مبارز می خواند و به آنها پول و اسلحه می داد تا با رﮊیم قذافی بجنگند. اینک، سازمان مجاهدین خلق را وزارت خارجه امریکا از فهرست دولتها و سازمانهای تروریست خارج می کند برای این که موانع را از سر راه پول دادن به این سازمان و تعلیم دادن و مسلح کردن افراد آن برای جنگ پنهان با ایران، بردارد.

تایمز در گزارش خود، این اطلاعات را در اختیار همگان قرار می دهد

• برخی از افسران شاغل و بازنشسته امریکا مأمور شده اند سازمان مجاهدین خلق را برای حمله ها به ایران مجهز کنند. کارشناسان براین نظر هستند که امریکا و ایران به جنگ فی مابین بسیار نزدیک هستند.

• کسانی که بیرون بردن سازمان مجاهدین خلق از فهرست سازمانهای تروریست را لابی گری کرده اند، عبارتند از رودی جیولیانی، هووارد دین و توم ریچ نخستین مدیر امنیت داخلی امریکا و جون لوئیس و اد رندل و لوئی فریه، رئیس پیشین اف بی آی و واسلی کلارک، ﮊنرال بازنشسته، و لی هامیلتون (همان کسی که رئیس کمیسیون تحقیق کنگره در باره اکتبر سورپرایز بود و مانع از به نتیجه رسیدن تحقیق شد. !!) و ﮊنرال جیمس جونس، مشاور امنیتی پیشین اوباما، و آلن درشویتز. اعضائی از مجلس انگلستان، از جمله داوید آمس، عضو کمیته مجلس برای آزادی ایران، نیز در این لابی گری شرکت داشته اند.

• امریکا چند سال است که افراد سازمان مجاهدین را تعلیم و مسلح می کند:

بیرون بردن سازمان مجاهدین از فهرست سازمانهای تروریست یک اقدام فنی بیش نیست. مقصود اینست که پول دادن به این سازمان و تعلیم دادن به افراد آن و مسلح کردنشان بی اشکال شود. در حقیقت، با آنکه حکومت امریکا این سازمان را تروریست می دانست و می گفت بر دستهای اعضای آن، خون امریکائیان و ایرانیان است، در دوره بوش (پسر) و اینک در دوره اوباما، امریکا افراد این سازمان را تعلیم می دهد و به این سازمان پول می دهد. حمایت پنهان از سازمان مجاهدین خلق از سال 2008، در حکومت بوش، شروع شده است. سیمور هرش، روزنامه نگار و محقق امریکائی، در مقاله ای زیرعنوان «تدارک جنگ»، که در سال 2008، مجله نیویورکر منتشر کرد، گزارش کرده است که نه تنها سازمان مجاهدین را امریکا سازمانی می شمارد که نزدیک به خود می داند، بلکه شروع کرده است به مسلح کردن آن و پول دادن به آن برای جنگ در ایران:

سازمان مجاهدین بمدت یک دهه در فهرست سازمانهای تروریست بود. باوجود این، در سالهای اخیر، گروه، مستقیم و غیر مستقیم، از امریکا، هم اسلحه و اطلاعات دریافت کرده است. مشاور وزارت دفاع به من گفت: برخی از پولهائی که اخیرا از بودجه سری پرداخت شده اند به حساب سازمان مجاهدین ریخته شده اند. او افزود: گروه کار جدید با سازمان مجاهدین کار می کند و حکومت امریکا بی صبرانه منتظر نتیجه است. سازمان حساب بانکی مشخصی قابل رسیدگی ندارد. و سالها است که رهبران آن پولها را خود در اختیار دارند و کوشش برای سردرآوردن از کارشان بجائی نمی رسد.

• هرش، در مصاحبه با NPR گفته است: افراد نخبه سازمان مجاهدین در امریکا تعلیم داده شده اند.

• و بتازگی، دیلی میل، روزنامه انگلیسی، از قول مقامات امریکائی نوشت: اسرائیل بطور مرتب به سازمان مجاهدین پول می دهد. افراد آن را تعلیم و به اسلحه تجهیز می کند و بطور مستقیم با این سازمان، همکاری می کند. بنا بر گزارش این روزنامه، مقامات امریکائی تصدیق می کنند که اسرائیل افراد این سازمان را برای کشتن دانشمندان اتمی ایران تعلیم می دهد و مجهز می کند. میان موساد و سازمان مجاهدین خلق همکاری بسیار نزدیک وجود دارد.

• در سال 2009، اطاق فکر مؤسسه بروکینگس گزارشی تهیه کرد که بنا برآن، می باید اعضای سازمان مجاهدین خلق را که نزدیک به امریکا است، بطورکامل تعلیم داد و مسلح کرد و از آنها در جنگ پنهان بر ضد رﮊیم ایران سود جست.

• ریموند تانتر یکی از افراد گروه امریکائی حامی سازمان مجاهدین خلق، می گوید: سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت دستیاران امریکا در فعالیتهای جاسوسی هستند. مهمترین کار اطلاعاتی این گروه، افشای فعالیتهای اتمی رﮊیم ایران در سال 2002 بود.

◀ مقاله دومی که نکات اصلیش را نقل می کنیم را پل پیلارد، تحلیل گر پیشین سیا، نوشته و انتشار داده است. به نظر او، عمل وزارت خارجه امریکا، خطا و آن را به دلایل زیر انجام داده است:

• این گروه کمترین اعتبار را در ایران ندارد. از حمایت نزدیک به صفر درصد مردم ایران بیش برخوردار نیست. پس بیرون بردنش از فهرست سازمانهای تروریست، جز رﮊیم را خوشحال نمی کند. این رﮊیم گرچه در علن، این اقدام امریکا را افشا کرده اما از آن سخت راضی است. زیرا هم به او امکان می دهد اپوزیسیون را بی اعتبار کند – از جمله جنبش سبز را که کمتر اعتباری به این سازمان ندارد – و هم سیاست امریکا را بی اعتبار کند به این خاطر که وارد فهرست سازمانهای تروریست کردن و خارج کردن از آن، جز از سیاست امریکا در قبال ایران، از هیچ ضابطه دیگری پیروی نمی کند.

• یک دلیل اینست که این سازمان، با اسرائیل، در ترور دانشمندان اتمی ایران همکاری کرده است. اما به دو دلیل، وزارت خارجه امریکا نمی تواند در علن بگوید بخاطر همکاری سازمان مجاهدین خلق با اسرائیل در ترور دانشمندان اتمی ایران، این سازمان را از فهرست تروریست ها خارج می کنم. یکی به این دلیل که اعتراف به تروریست بدون این سازمان و خلاف ضوابط بودن خارج کردنش از فهرست است. دیگری به این دلیل که قبول دولت اسرائیل بمثابه یک دولت تروریست است.

• دلیل دیگر اینست که سازمان مجاهدین اردوگاه اشرف را تخلیه کرده و افراد خود را به اردوگاه آزادی برده است. اما تغییر اردوگاه، ماهیت این سازمان را تغییر نمی دهد. یک سازمان تروریست، در اردوگاه آزادی نیز تروریست است.

انقلاب اسلامی: توجیه امریکا اینست که این سازمان فعالیتهای تروریستی را رها کرده است و خارج کردنش از فهرست بدین خاطر است که افرادش بتوانند بعنوان پناهنده از سوی کشورهای دنیا پذیرفته شود. به سخن دیگر، هدف بیرون بردن افراد این گروه از عراق است.

• برخی از مقامات دو حزب جمهوریخواه و دموکرات که بابت حضور در اجتماعاتی که این سازمان ترتیب می دهد، پول دریافت می کنند، اینطور استدلال می کنند که این گروه بکار تغییر رﮊیم ایران می آید. حال آنکه وزارت خارجه امریکا نیک می داند این گروه به درد این کار نمی خورد زیرا نزد مردم ایران سخت بی اعتبار است.

افزون بر این، این گروه یک فرقه شده است و تنها بکار آن می آید که ایران از آن، برای افشا کردن سیاست امریکا استفاده کند و بگوید: خارج کردن این گروه تروریستی از فهرست دلیل بر این که امریکا قصد آن را ندارد مشکلهای موجود در روابط دو کشور را حل کند، قصد دارد به زور و خشونت با ایران رفتار کند.

◀ مقاله سومی که باز نکات عمده اش را نقل می کنیم را فلینت لورت و هیلاری مان لورت در تاریخ 21 سپتامبر انتشار داده اند:

• اقدام وزارت خارجه امریکا در خارج کردن سازمان مجاهدین خلق – که انجام مراحل قانونی آن چند ماه بطور می انجامد- نه یک خطای سیاسی که ورشکست استراتژیک سیاست امریکا در قبال ایران است. زیرا روشن و واضح گفت که وزارت خارجه امریکا به هیچ ارزش و معیاری پایبند نیست.

• بدیهی است حکومت امریکا، بنا بر اقتضای سیاست خارجی خود، سازمان و یا دولتی را وارد این فهرست می کند و یا از آن خارج می کند. چندین بار این کار کرده است. از جمله، رﮊیم صدام در فهرست کشورها و سازمانهای تروریست بود. اما بعد از آنکه در 22 سپتامبر 1980، با ایران وارد جنگ شد، لازم شد از فهرست بیرون برده شود. ریگان و حکومت او بود که رﮊیم صدام را از فهرست خارج کرد. در 1990، در حکومت ﮊرﮊ بوش، امریکا و متحدانش به عراق حمله کردند (جنگ اول خلیج فارس). باوجود این، حکومت بوش رﮊیم صدام را وارد فهرست نکرد.

• در همین سال جاری، مقامهای اطلاعاتی امریکا به وسائل ارتباط جمعی امریکا گفتند: سازمان مجاهدین خلق فعالانه با اسرائیل در کشتن دانشمندان اتمی ایران همکاری می کند. مقامات رسمی ایران نیز چنین گفتند. این ترورها در شهر پرجمعیت تهران انجام گرفته اند. کسانی ترور شده اند که بدون سلاح بوده اند. تعریف از ترور و تروریسم هرچه باشد، سازمان و دولتی که مرتکب این ترورها شده اند، تروریست هستند. وزارت خارجه امریکا چگونه به خود اجازه می دهد مدعی جنگ با تروریسم در مقیاس جهان بشود و این سان، یک سازمان تروریست را از فهرست سازمانهای تروریست خارج کند؟

• در حقیقت، پیشاپیش انتخابات ریاست، اوباما و حکومت او تسلیم فشار لابی ها شده است.

◀ چهارمین مقاله که از آن نقل می کنیم، از Danny Schechter است و در 21 سپتامبر 2012، انتشار یافته است. نویسنده به بهائی پرداخته است که گروه رجوی برای خارج شدن از فهرست دولتهای تروریست پرور و سازمانهای تروریست پرداخته است:

• چه وقت یک تروریست، تروریست است؟ وقتی که حکومت امریکا بگوید او تروریست است. چنانکه در سالهای 1980، مجاهدین افغان مقامات دولت کمونیستی این کشور را ترور می کردند اما امریکا آنها را کسانی می شمرد که بخاطر آزادی می جنگند. همان ها اینک مقامات دولت و افراد قشون امریکا را می کشند و حکومت امریکا تروریستشان می خواند.

در سال 2011، وقتی گروه های مسلح با معمر قذافی و رﮊیم او می جنگیدند، از حمایت ناتو برخوردار می شدند و مجاهدان راه آزادی خوانده می شدند. در همین ماه، همان ها، برضد امریکا اقدام کردند (کشتن سفیر امریکا و سه تن دیگر)، درجا تروریست خوانده شدند. و اینک همان کار را با سازمان مجاهدین خلق می کند.

• نیویورک تایمز می نویسد بیرون بردن نام مجاهدین از فهرست سازمانهای تروریست، میلیون ها دلار خرج برداشت. این پول طی سالها خرج شد. نیویورک تایمز می نویسد: سازمان مجاهدین خلق در سالهای 1970 و سالهای 1980 فعالیتهای تروریستی می داشت. نخست بر ضد دولت شاه و سپس بر ضد روحانیان حاکم. چندین امریکائی را نیز ترور کرد. در سالهای 1980، متحد عراق شد و در اردوگاه اشرف، قرارگاه پیدا کرد. او چندین سال است که فعالیت تروریستی نمی کند. فرقه ای شده است که نزد ایرانیان داخل و خارج از کشور مغضوب است. طی سالها، در امریکا و اروپا فعالیت می کند از راه جلب موافقت شخصیتهای سیاسی را بدست آورد تا آنها برای خارج کردن نام این گروه از فهرست ها، فشار بیاورند. این گروه در سال 1997، در فهرست دولتها و سازمانهای تروریست وزارت خارجه امریکا قرار گرفت.

• تصمیم وزارت خارجه امریکا درست پیش از یک اکتبر، تاریخ مقرر از سوی دادگاه تجدید نظر فدرال، گرفته و کلینتون در نامه ای یک صفحه ای، آن را به کنگره اطلاع داد (بطور رسمی در 24 سپتامبر 2012) . جدید ترین گزارش در باره این سازمان، گزارش وزارت خارجه امریکا در سال 2007 است. بنابر آن، سازمان مجاهدین خلق «قابلیت و میل» حمله (تروریستی) به اروپا و خاورمیانه و امریکا و کانادا را دارد.

• دست کم 99 عضو کنگره – دموکرات و جمهوریخواه – قطعنامه ای را امضاء کردند که خواستار خارج کردن این سازمان از فهرست سازمانهای تروریست است. رئیس پیشین مجلس نمایندگان، گین گیرچ و نامزد ریاست جمهوری سخت محافظه کار حزب جمهوری خواه به پاریس رفت بخاطر حمایت از این گروه. او و شهردار پیشین نیویورک و دیگران، بخاطر سخنرانی در اجتماعاتی که این سازمان ترتیب داده است، پول گرفته اند.

• یواس نیوز توضیح می دهد: ویکتوریا توآنسینگ، عضو DiGenova & Toensing، در افتضاح کلینتون – مونیکا لویسنکی، نقش یافت، در سال 2011، برای این که بسود سازمان مجاهدین خلق لابی گری کند، 110 هزار دلار پول گرفت. شرکتهای آکین و گامپ و اشتراوس و هوئر و بلد، بخاطر گرفتن امضاها – امضا ها زیر قطعنامه –در سال 2011، مبلغ 290 هزار دلار و در سال 2012، 100 هزار دلار از سازمان مجاهدین خلق، پول گرفته است. پل مارکون اند آسوسییشن بابت همان کار، در سال 2010، 5000 و در سال 2011 نیز 5000 هزار دلار از این سازمان پول گرفته است.

• برن شتین، یکی از نادر روزنامه نگاران که به سخنرانی در اجتماع تشکیل یافته توسط سازمان تن داده است، بابت آن، 12000 دلار گرفته است.

انقلاب اسلامی: زور همواره بکاربرنده خود را زورمدار می کند و به عکس هدفی می رساند که روز نخست در سر داشت. چنانکه سازمان مجاهدین خلق، ضد سازمانی شده است که روز نخست، بود. از مبارزه با امپریالیسم تا دست نشانده و مزدور امپریالیسم، بیراهه ایست که طی کرده است. دیروز دست نشانده صدام و وجه المصالحه بود. امروز، دست نشانده امریکا و اسرائیل و باز وجه المصالحه است. باوجود این، رﮊیم ولایت مطلقه فقیه در استحاله این گروه و گروه های دیگر، بی نقش نیست. این رﮊیم نیز، همان استحاله را کرده است و اینک ایران را در پرتگاه جنگ اقتصادی و جنگ پنهان و در لبه جنگ قرار داده است.

--------------
نوید رهایی
91/07/21
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  افشاگری،  مجاهدین از نگاه دیگران،  لیست تروریستی،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: انقلاب اسلامی، منافقین، لیست تروریستی، امریكا، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی