نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

"دولت عراق تمامی تعهداتش را به موجب تفاهمنامه امضا شده در تاریخ 2012/12/25 انجام داده است ولی در مقابل هیچ گام اجرایی عملیاتی را از سوی کمیسریای عالی شاهد نبوده ایم و کمیسریای عالی اقدام به ثبت این اقدامات کرده است و عباوی از کشورهای ذینفع و کمیسریای عالی پناهندگان خواسته است تا اکنون بعد از گذشت بیش از نه ماه از این قضیه، تعهدات خودش را انجام دهد." عباوی در این نشست تاکید کرد که عراق هرگز پناهگاه این گروه نخواهد ماند و ...

تروریست

اشرف نیوز، ترجمه انجمن نجات، یازدهم اکتبر 2012

وزارت خارجه عراق روز چهارشنبه بر ضرورت بیرون کردن سازمان مجاهدین خلق از خاک عراق تاکید و این اقدام را حق مستقل و حاکمیت ملی کشورش دانست.

در بیانیه وزارت خارجه که سایت اشرف نیوز به نسخه ای از آن دست یافته، آمده است که ولید عباوی معاون وزرات خارجه عراق دیروز چهارشنبه ریاست هیئت عراقی در نشست مشورتی که در ژنو مقر سازمان ملل متحد برگزار شد را بر عهده داشت.

این نشست مشورتی به منظور یافتن راه حلی دائمی برای ساکنان اردوگاه لیبرتی و اسکان مجدد ساکنان این اردوگاه با حضور آریکا ویلر، معاون کمیسر عالی پناهندگان و مارتین کوپلر، نماینده خاص دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق، برگزار شد.

در این بیانیه به نقل از عباوی در نشست آمده است که "دولت عراق تمامی تعهداتش را به موجب تفاهمنامه امضا شده در تاریخ 2012/12/25 انجام داده است ولی در مقابل هیچ گام اجرایی عملیاتی را از سوی کمیسریای عالی شاهد نبوده ایم و کمیسریای عالی اقدام به ثبت این اقدامات کرده است و عباوی از کشورهای ذینفع و کمیسریای عالی پناهندگان خواسته است تا اکنون بعد از گذشت بیش از نه ماه از این قضیه، تعهدات خودش را انجام دهد."

عباوی در این نشست تاکید کرد که عراق هرگز پناهگاه این گروه که بر امنیت ملی تاثیر گذاشته است، نخواهد ماند و با اشاره به اینکه انتقال ساکنان اردوگاه اشرف موقتی است تا زمینه سکونت آنها در کشورهای دیگر فراهم شود، بیرون راندن آنها از خاک عراق را حق تمامیت ارضی و استقلال دولت عراق اعلام کرد.

در این بیانیه به این نکته اشاره شده است که عباوی دولتهای ذینفع را به ضرورت تقسیم مسئولیت و شراکت در این موضوع فرا خوانده است و از آنها خواسته راه حلهای دائمی برای ساکنان اردوگاه اشرف در جهت اهداف انسانی انجام دهند.

از سوی دیگر بر اساس این بیانیه ویلر تاکید کرد که کمیسریای عالی پناهندگان همچنان به تلاشهای خود ادامه می دهد و کشورهای ذینفع را به یافتن راهکارهایی برای ساکنان اردوگاه فرا می خواند و ابراز امیدواری کرد که این گروهها به یک فهم مشترک در مورد این موضوع دست یابند.

در این بیانیه همچنین آمده است که "کوپلر به نوبه خود از دولت عراق به خاطر همکاری و اقداماتی که در راه تسهیل این امر انجام داده، تشکر و قدردانی کرده است"
سازمان ملل متحد و دولت عراق در روز 25 دسامبر 2011 یادداشت تفاهمی در جهت حل انسانی و مسالمت آمیز وضعیت ساکنان اردوگاه اشرف امضا کردند که به موجب آن حضور این سازمان در خاک عراق به پایان می رسید و سازمان ملل باید مساعدت و همکاری لازم را برای یافتن جایگاهی برای آنان در دیگر کشورها پیدا می کرد.

................................

91/07/20
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اشرف نیوز،  اخراج و انتقال،  مواضع دولت عراق، 
برچسب ها: عراق، دولت عراق، اخراج منافقین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی