نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 22 مهر 1391
چرا آمریکا سکوت کرده است؟

تیم اوباما بایستی با دخالت فعال در این زمینه و چند اقدام مشخص از خود رفع اتهام کند، به عنوان مثال به موازات رفع محدودیت از معاملات و ارتباطات این گروه در آمریکا با آوردن فشار بر روی رهبران این گروه از آنان بخواهد که حقوق افراد ساکن در کمپ لیبرتی را محترم شمرده و آزادی و حق انتخاب آنها را محترم شمارند و این را به عنوان پیش شرط پذیرش پناهندگی آنان در کشورهای دیگر قرار دهد
...

امریكا تروریست
ایران دیدبان

خارج ساختن نام گروه تروریستی مجاهدین خلق از فهرست گروههای تروریستی وزارت خارجه آمریکا، نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها و در میان کارشناسان و حتی افکار عمومی آمریکا و رسانه‌های این کشور با واکنش منفی همراه شد. در حقیقت بیش از آن که حذف نام این گروه از لیست مورد توجه قرار گیرد، اقدام آمریکا و اهداف و نیات آن بود که زیرذره بین قرار گرفت و اهمیت یافت.

به نظر می‌رسد که دولت آمریکا خود به این قضیه واقف بوده و سکوت وزارت خارجه این کشور مؤید همین معناست، ضمن آن که بیانیه اعلام وضعیت جدید برای مجاهدین نیز به گونه‌ای تنظیم شده بود که نظرداشت سوابق این گروه را از سوی دولت آمریکا یادآوری می‌کرد.

اما ناگزیری دولتمردان ایالات متحده به این اقدام بر نگرانی در مورد به وجود آمدن چنین فضایی سبقت گرفته و به دلیل بهره‌برداری از سویه دیگر فضای رسانه‌ای که این اقدام را گامی تقابلی در برابر ایران ارزیابی می کند، در صدد پاسخگویی برنمی‌آید. 

اما به هر روی اصل مسئله آن است که آمریکا اقدامی خلاف موازین و ارزشهای مورد ادعایش انجام داد و با این رفتار بار دیگر اثبات نمود که به اصولی که شعار آن را می دهد پای‌بند نیست و فضای بی اعتمادی به خود را تشدید نمود. همچنین القای این که آمریکا قصد دارد از مجاهدین علیه ایران استفاده کند و یا از این حربه به عنوان اهرم فشار در مذاکرات با ایران بهره ببرد، نشانگر دستهای خالی واشنگتن در مقابل تهران است و به این اقدام مشروعیت نمی‌بخشد.

از همین واکنشهایی که تا کنون در غرب در باره این مسئله صورت گرفته است می‌توان پی‌برد که آمریکا به سادگی نمی‌تواند این گروه را مورد بهره برداری قرار دهد و حساسیتهای فراوان  در باره چنین سیاستی متکی بر انبوهی مسئله در باره سوابق و ماهیت مجاهدین همواره وجود دارد که مانع از این امر می‌شود.

این که آیا آمریکا به سمت چنین فضیحتی پیش خواهد رفت یا خیر را آینده معلوم می‌کند، این که آیا آمریکا از تجارب گذشته ارتباط گیری با گروههای شورشی منفور و رسوایی که از رهگذر چنان اقداماتی نصیبش شده عبرت گرفته است یا خیر؟!

 اما آنچه عجالتاً آمریکا برای خلاص شدن از اتهاماتی که رسانه‌ها و افکار عمومی متوجه آن ساخته  و برای بازیابی حیثیت بربادرفته و رفع بی‌اعتمادی به وجود آمده، فراتر از سکوتی است که در پیش گرفته است؛ مطمئناً سکوت مقامات آمریکا در باره این اقدام، پاسخگوی افکار عمومی نیست، سکوتی که برخی اعتقاد دارند از شرمساری و برخی معتقدند که ناشی از خشم وزارت خارجه از حکم دادگاه  کلمبیا است.

تیم اوباما بایستی با دخالت فعال در این زمینه و چند اقدام مشخص از خود رفع اتهام کند، به عنوان مثال به موازات رفع محدودیت از معاملات و ارتباطات این گروه در آمریکا با آوردن فشار بر روی رهبران این گروه از آنان بخواهد که حقوق افراد ساکن در کمپ لیبرتی را محترم شمرده و آزادی و حق انتخاب آنها را محترم شمارند و این را به عنوان پیش شرط پذیرش پناهندگی آنان در کشورهای دیگر قرار دهد.

این حداقل اقدامی است که آمریکا باید انجام دهد وگرنه بر اتهام حمایت و پشتیبانی از یک گروه تروریستی و فرقه ضد دمکراتیک مهر تأیید زده و بایستی پاسخگوی آن باشد. 

......................
۱۳۹۱/۷/۲۲طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخبار ایران و جهان،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  گروه تروریستی،  لیست تروریستی،  حامیان فرقه رجوی،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین، 
برچسب ها: امریكا، تروریست، منافقین، لیست تروریستی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی