نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 21 خرداد 1390

دولت عراق روز جمعه از اخراج برخی از اعضای کنگره امریکا که هم اکنون در حال بازدید از عراق هستند خبر داد . "علی الدباغ " سخنگوی دولت عراق در گفت و گو با " السومریه نیوز" گفت : دولت عراق به سفارت امریکا در بغداد اطلاع داده که برخی از اعضای کنگره امریکا باید عراق را ترک کنند زیرا دیگر نیازی به وجود انها نیست بدون اینکه به جزئیات بیشتری اشاره کند...

                               

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیکه خبری العالم یک منبع در وزارت امورخارجه عراق مواضع اعضای کنگره را ناموفق توصیف کرد که موجب برانگیخته شدن خشم ملت عراق شده است .

 

"علی الدباغ " سخنگوی دولت عراق در گفت و گو با " السومریه نیوز" گفت : دولت عراق به سفارت امریکا در بغداد اطلاع داده که برخی از اعضای کنگره امریکا باید عراق را ترک کنند زیرا دیگر نیازی به وجود انها نیست بدون اینکه به جزئیات بیشتری اشاره کند .

 

شش نفر از اعضای کنگره امریکا روز جمعه در مقر سفارت امریکا در بغداد کنفرانس مطبوعاتی تشکیل داده و از دولت عراق خواستند تا زیان ارتش امریکا در عراق را پرداخت کند .

 

آنها اعلام کردند : دولت امریکا با اوضاع نامناسب اقتصادی نمی تواند چنین هزینه گزافی را متحمل شود و هم چنین با انتقاد از اقدام دولت در جلوگیری از بازدید از اردوگاه اشرف که محل استقرار منافقین است ، تاکید داشتند : این اقدام آنها را وادار می کند تا درباره کشته شدن 35 غیر نظامی در این اردوگاه بیشتر تحقیق کرده و خواستار محاکمه کسانی باشند که دستور قتل آنها را صادر کرده است .

 

از سوی دیگر یک مقام بلند پایه وزارت امور خارجه عراق گفت : این دستور از سوی مجلس صادر شده و این وزارتخانه هیچ نقشی در آن نداشته است .

 

این مسئول که خواست نامش فاش نشود گفت : اظهارات اعضای کنگره امریکا در بغداد کاملا ناموفق بوده و خشم عراقیها را برانگیخته است اما مستلزم اخراج آنها نیز نبوده است .

 

تاکنون سابقه نداشته درعراق ، یک دیپلمات یا سیاستمدار بیگانه به دلیل مواضع خود درباره عراق ، اخراج شود و این واکنش نیز درست با اعمال فشار امریکا بر عراق برای تمدید توافقنامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق تا پس از زمان مشخص شده در قرارداد همزمان شده است .

 

این تصمیم دولت عراق با افزایش بحران سیاسی است که این کشور بیش از یک سال و دو ماه است که با آن روبروست به ویژه بین ائتلاف دولت قانون و فهرست العراقیه که امروز با تظاهرات میدان التحریر بغداد و تظاهرات مخالفینی است که خواستاراعدام جنایتکاران عروسی الدجیل و محاکمه سیاستمدارانی است که در آن دست داشتند و العراقیه ان را توهین به خود و رهبر خود و تحریک طائفی گری دانست .

 

این در حالی است که مجلس ، اواسط سپتامبرسال 2010 تصمیم گرفت 400 میلیون دلاربه عنوان خسارت به امریکائیهایی پرداخت کند که از رژیم سابق زیان دیده بودند وبیشتر اعضای مجلس نیز در جلسه 60 خود که اوایل ماه مه گذشته برگزار شد توافقنامه تسویه مطالبات عراق و امریکا را تصویب کردند که شامل جبران خسارت می شد اما با اعتراض های گسترده مردمی و گروههای سیاسی روبرو شد .

 

العالم نیوز
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج مجاهدین از عراق ، 
برچسب ها: اخراج امریکا، لابی فرقه رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی