نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

این افسر بازنشسته سازمان CIA در ادامه به چند مورد از فعالیتهای مخفی که این افراد می توانند در ایران برای آمریکا انجام دهند از قبیل اتصال سنسورهایی به منظور نظارت برنامه هسته‌ای ایران، علامتگذاری اهدافی برای حملات هوایی و شاید ایجاد اردوگاههای مخفی به منظور کنترل مکانهای نظامی در ایران و همچنین ایجاد یک مقداری خرابکاری در ایران اشاره نمود. اسپیدی در ادامه به اظهار نظر «کارن کوتایوسکی» یکی از مقامات سابق پنتاگون راجع به مجاهدین اشاره نمود که: سازمان مجاهدین خلق حاضر است کارهایی را انجام دهد که ما از انجام آن شرممان می آید. اما برای چنین مأموریتهایی ما از آنها استفاده می کنیم ...

مجاهدین امریكایی
کورنیج کانسل، ترجمه انجمن نجات، بیستم اکتبر 2012


موسسه آمریکایی «شورای اصول اخلاق و امور بین المللی کارنگی» روز گذشته با انتشار مقاله ای مطوّل به قلم یکی از اعضای ارشد خود به موضوع سازمان مجاهدین و حذف آنها از فهرست تروریستی آمریکا پرداخت.

«دیوید اسپیدی» در این مقاله ابتدا به لابیگری گسترده این سازمان تروریستی و خرید تنی چند از سیاست مداران آمریکایی برای خروج از فهرست سازمانهای تروریستی آمریکا (FTO) پرداخت.

وی در ادامه افزود: دلیل ظاهری حذف نام سازمان مجاهدین خلق مستقر در عراق از سوی آمریکا (از فهرست تروریستی) این است که این (گروه) یک نیروی در تبعید است که خود را وقف از بین بردن نظام کنونی در تهران نموده است.

وی سپس مروری به اظهارات یکی از مأموران سازمان CIA «ری مک گاورن» در سال ۲۰۰۵ پیرامون مجاهدین داشت:

ری مک گارون همکاری آمریکا با سازمانهایی مثل مجاهدین را به این دلیل می داند که به قول وی آنها خود ایرانی هستند و حاضرند برای آمریکا کار کنند.

پیش از این ما آنها را یک سازمان تروریستی می دانستیم. و آنها واقعاً (تروریست) هستند. ولی آنها اکنون تروریستهای ما هستند و ما از فرستادن آنها به ایران دریغ نمی کنیم.

این افسر بازنشسته سازمان CIA در ادامه به چند مورد از فعالیتهای مخفی که این افراد می توانند در ایران برای آمریکا انجام دهند از قبیل اتصال سنسورهایی به منظور نظارت برنامه هسته‌ای ایران، علامتگذاری اهدافی برای حملات هوایی و شاید ایجاد اردوگاههای مخفی به منظور کنترل مکانهای نظامی در ایران و همچنین ایجاد یک مقداری خرابکاری در ایران اشاره نمود.

اسپیدی در ادامه به اظهار نظر «کارن کوتایوسکی» یکی از مقامات سابق پنتاگون راجع به مجاهدین اشاره نمود که: سازمان مجاهدین خلق حاضر است کارهایی را انجام دهد که ما از انجام آن شرممان می آید. اما برای چنین مأموریتهایی ما از آنها استفاده می کنیم.

دیوید اسپیدی در ادامه این سوال را مطرح می کند که این مأموریتها چیست؟

وی برای پاسخ به این سوال اشاره به بیانیه وزارت خارجه آمریکا راجع به مجاهدین در سال ۱۹۹۷ که به دنبال آن نام آنها را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار داد نمود.

در این بیانیه اینچنین آمده: مجاهدین خلق یک کمپین بمب گذاری در ایران راه انداختند که به دنبال آن دفتر حزب جمهوری و دفتر نخست وزیری را مورد حمله قرار دادند که باعث کشته شدن ۷۰ تن از مقامات بلندپایه ایرانی از جمله رئیس قوه قضائیه آیت الله محمد(حسینی) بهشتی، رئیس جمهور محمدعلی رجائی و نخست وزیر محمدجواد باهنر شد.

به علاوه ترورهای سازمان مجاهدین خلق از طیف وسیعی از پرسنل نظامی و شهروندان آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ گرفته تا ترور حداقل پنج تن از دانشمندان برجسته هسته ای ایران در طی ماههای گذشته می باشد.

سپس نویسنده گریزی می زند به مقاله الیزابت روبین در روزنامه نیویورک تایمز که حاصل مشاهداتش از کمپ اشرف و وضعیت فرقه گونه اعضای این گروه بود.

این نویسنده در ادامه این سوال را مطرح می سازد که دلیل این تغییر ۱۸۰ درجه ای سیاست آمریکا چیست؟ و چرا اکنون رخ داده است؟

او سه دلیل را ذکر می کند: اول اینکه حضور مجاهدین در عراق داشت به به یک عامل تنش بین عراق و آمریکا تبدیل می شد.

دوم اینکه، رفت و آمد بیش از حد اعضای این گروه در کاخ سفید نشانگر عدم تمایل آمریکا به تعامل با ایران بود.

عامل سوم از نظر این نویسنده برای حذف مجاهدین از فهرست تروریستها این است که این سازمان هم پول می خواهد و هم پول می گیرد و هم اینکه از آن به گونه ای استراتژیک استفاده می کند.
.........................
91/07/29طبقه بندی: افشاگری،  وزارت خارجه امریكا ، مجاهدین،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: منافقین، مجاهدین، جاسوسی، کارن کوتایوسکی، مامور سیا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی