نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 آبان 1391

نادر کاکاوند، پیام پارس، بیست و سوم اکتبر 2012 ... آری؛ این همان سازمانی است که روزی یکی از یاران وفادارش (مهدی رضایی) در پیش از انقلاب بهمن 1357، زمانی که 19 ساله بود و به جرم "اشرار مسلح" در دادگاه (1351) محاکمه می شد، و در هنگامی که به همراه ناهارش، نوشابه برای او آوردند، فریاد برآورد و گفت: من این کالای امپریالیستی را نمی خورم! جالب است که هم اکنون و پس از 40 سال از اعدام او در رژیم پیشین به عنوان "اشرار مسلح"، مادر وی به تلویزیون سازمان مجاهدین خلق آمده و صمیمانه و از ته قلب، پیروزی این سازمان را در خروج از لیست تروریستی وزارت خارجۀ ایالات متحده آمریکا تبریک می گوید! درست چند ساعت پس از این خبر، مریم رجوی -از رهبران سازمان مجاهدین خلق- در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر خارج کردن نام این سازمان از فهرست...

مجاهد امریکایی

«در خجسته میلاد هشتمین پیشوای تشیع انقلابی، آفتاب تابان خراسان علی بن موسی الرضا علیه السلام، کارزار 15ساله مقاومت ایران و حامیانش در اثبات مشروعیت مقاومت در برابر فاشیسم مذهبی به پیروزی رسید.» (پیوند خبر)

این سرآغاز بیانیۀ رسمی سازمان مجاهدین خلق ایران در تارنمای رسمی آن سازمان پس از اعلان کنار گذارده شدن نام آنها از لیست سازمانهای تروریستی از سوی وزارت خارجۀ آمریکا به روز آدینه، هفتم مهر ماه (28 سپتامبر 2012) بود.

آری؛ این همان سازمانی است که روزی یکی از یاران وفادارش (مهدی رضایی) در پیش از انقلاب بهمن 1357، زمانی که 19 ساله بود و به جرم "اشرار مسلح" در دادگاه (1351) محاکمه می شد، و در هنگامی که به همراه ناهارش، نوشابه برای او آوردند، فریاد برآورد و گفت: من این کالای امپریالیستی را نمی خورم!

جالب است که هم اکنون و پس از 40 سال از اعدام او در رژیم پیشین به عنوان "اشرار مسلح"، مادر وی به تلویزیون سازمان مجاهدین خلق آمده و صمیمانه و از ته قلب، پیروزی این سازمان را در خروج از لیست تروریستی وزارت خارجۀ ایالات متحده آمریکا تبریک می گوید!

درست چند ساعت پس از این خبر، مریم رجوی -از رهبران سازمان مجاهدین خلق- در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر خارج کردن نام این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی در مقر سازمان مجاهدین در شهر "اُوِر سورُواز" در حومه پاریس با آسوشیتدپرس سخن ‌گفت و اظهار داشت: «الان برای همگان مسجل شده‌ است که این اتهامات [تروریسم] نادرست بوده‌ است.» مریم رجوی گفت: به باور او «مهم‌ترین تاثیر خروج مجاهدین از این لیست، در داخل ایران مشاهده خواهد شد.» وی افزود: «موازنه قدرت تغییر خواهد کرد. برای مثال، اولین پیام آن برای مردم ایران این خواهد بود که دیگر از افزایش فعالیت‌ها و افزایش تظاهرات ترسی نخواهند داشت.»

همزمان با پافشاری رژیم جمهوری اسلامی بر ادامۀ غنی سازی اورانیوم (با همۀ نگرانیهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: IAEA ) و تنگتر شدن دایرۀ محاصرۀ میهن، به جنبش درآمدن برخی گرایشهای جدایی طلب در میان گروههای قومی و برداشته شدن نام سازمان مجاهدین از لیست تروریستی وزارت خارجۀ آمریکا، ایرانیان شاهد نواخته شدن سازهای ارکستری هستند که بر خلاف منافع ملی می نوازند.

باید یادآور شد با توجه به پیشینۀ سازمان مجاهدین در تاریخ سیاسی معاصر ایرانزمین، هنوز پرسشها و نکات تاریک زیادی دربارۀ عملکرد کارنامۀ سیاسی-اجتماعی آنها در ذهن مردم وجود دارد که مبهم باقی مانده اند و رهبران و کادرهای آنها در پیشگاه ملت ایران باید به یک یک آنها پاسخ روشن و دقیقی بدهند.

پرسشها را اینگونه با سازمان مجاهدین خلق آغاز می کنم:

 

پاسخ شما به همکاری تمام و کمال با رژیم صدام حسین در جنگِ هشت ساله بر علیه ایران چیست؟ هنگامی که برادر مسعود، صدام را چونان برادری دیگر در آغوش می کشید و با او که خود را "سردار قادسیه" می نامید، نقشۀ شومِ حمله به ایران و کشتن سربازان بیگناه ایرانی را طرح می ریخت، فکر نمی کرد که اعتبار سازمانش را برای همیشه به زیر سوال می برد؟

هنگامی که آنها در سازمان استخبارات عراق با برادران عراقی خودشان همکاری می کردند و به شکنجه و تخلیۀ اطلاعاتی سربازان ایران می پرداختند، در این اندیشه نبودند که دیگر هیچگاه جایگاهی در سیاست ایران نخواهند داشت؟

هنگامی که در ماجرای انفال (کشتار کردهای عراقی با کمک ارتش صدام حسین در دهه 90 میلادی) شرکت می کردند، چه پاسخی به حقوق بشرِ ادّعاییِ خود داشتند؟

شاید از این دست پرسشها از این سازمان تا به حال زیاد پرسیده شده، اما یک پرسش دیگر که در ذهن هر ایرانی پس از بیرون آمدن نام سازمان از لیست سازمانهای تروریستی و صدور بیانیۀ آنها متبادر می شود، این است که آیا فردوسی آفتاب تابان خراسان است یا امام رضا که نَه فرزند خراسان بود و نَه حتّا می توانست فارسی گفتگو کند؟ چرا سازمان مجاهدین بیانیه خود را به نام فردوسی بزرگ -خالق شاهنامه و زنده کننده زبان پارسی و مردم ایران- آغاز نکرده؟ یعنی مردم ایران باز هم باید یک حکومت مذهبی-شیعی در ایرانِ فردا به رهبری اینان به خود ببینند!؟

برآمد سخن

با یک نگاه ساده و گذرا به دیدگاهها و سیاستهای این سازمان، متوجه خواهیم شد که اینها کاملا واقف به نادانی مسئولان حکومت جمهوری اسلامی بوده و بوی جنگ را شنیده اند.

در سرِ دیگر این نادانی که این سازمان دل به آن بسته، دو رژیم با ماهیت های یکسان هستند: ایران و اسراییل.

پس از سخنرانی بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر اسراییل) در مجمع عمومی سازمان ملل، کشیدن خط قرمز برای رژیم ایران و درخواست بی پایه و اساس او از جامعۀ جهانی برای حمایتِ بی چون و چرا از اسراییل، بوی جنگ بیشتر به مشام می رسد و نگرانی ایرانیان داخل و خارج از کشور از این بابت هر روز بیشتر می شود.

در این میان شکّی نیست تحریم اقتصادی که قیمت دلار را به بیش از 3000 تومان رسانده (همانگونه که می دانیم تمامی اجناس و اقلام به تبع بالا رفتن دلار در ایران، گرانتر می شوند) مردم ایران را جان به لب کرده؛ اما بیشینۀ همین مردم خوب می دانند که از لولۀ تفنگ ارتش خارجی هم، مردمسالاری بیرون نمی آید.

اینان خوب دریافته اند که اگر نخستین گلوله از تفنگ خارج شود و آتش جنگ دیگری در منطقه برافروخته گردد، دست کم این سازمان برای برنامه های خودش دست به فعالیت (به هر قیمتی) خواهد زد تا حکومت خود (جمهوری اسلامی از مدل سازمان مجاهدین) را برپا دارد.

اما باید اینها خوب به خاطر بسپارند که دستیابی به حکومتی سکولار در آیندۀ ایران، چیزی نیست که ملت بر سر آن چانه بزنند و با توجه به رفتارهای سیاسی-اجتماعی که مجاهدین از خود بروز می دهند، امیدی به بهبود امور به دست آنها نیست و باید گفت:

ما را به خیر شما امیدی نیست، شر مرسانید.

----------

91/08/03
طبقه بندی: افشاگری،  مجاهدین از نگاه دیگران،  لیست تروریستی، 
برچسب ها: نادر کاکاوند، پارس ایران، رجوی، مجاهدین، مجاهد آمرکایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی