نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

واشنگتن سازمان مجاهدین خلق ایران، به رهبری مریم رجوی، را از فهرست تروریستی خود بیرون آورد. تصمیمی كه تهران مورد نكوهش قرار داد و مستلزم همكاری میان این گروه مخالف و واشنگتن است. سازمان مجاهدین از سال 1997 در فهرست سازمان های خارجی ایالات متحده امریكا ثبت شد. روز 28 سپتامبر واشنگتن بالاخره تصمیم گرفت كه آن ها را از فهرست مذكور حذف كند...

تروریست امریکایی

اما به باور تیری كوویل، محقق و متخصص مسائل ایران در مؤسسه روابط بین الملل و استراتژیك، این به رسمیت شناخته شدن دیر هنگام و بیهوده است، چرا كه این سازمان از تصویر خوبی در كشور این گروه مخالف بخش عمده ای از نفوذ خود در ایران را از دست داده است . تیری كوویل توضیح می دهد: « مجاهدین خلق مخالفان تبعیدی هستند كه از زمان جنگ و همكاری با عراق همه مشروعیت خود در ایران را از دست دادند چرا كه از آنجا علیه ارتش ایـــران عملیات های خود را به راه می انداختند.» وی سرسختانه معتقد است كه « افكار عمومی ایرانیان، نه تنها آن ها را مخالف می دانند بلكه آن ها را جنایتكارانی می دانند كه دیگر در میان ایرانیان ، چه در داخل ایران و چه نزد ایرانیان مقیم خارج از كشور جایگاهی ندارند.»
سازمان مجاهدین خلق كه در 1965 به مخالفت با شاه برخواست با تبعیت از ماركسیسم، حركات چریكی شهری برای تحلیل بردن رژیم انجام دادند. پس از انقلاب اسلامی در 1979 و بر سر كار آمدن آیت ا... خمینی ، سازمان تبدیل شد به خشن ترین مخالف جمهوری اسلامی . در سال 1981، مسعود رجوی، رهبر مجاهدین، همراه با دیگر مخالفان « شورای ملی مقاومت » را تأسیس كرد كه در آن نیروهای اپوزیسیون علیه دیكتاتوری شاه و حكومت اسلامی آیت ا... خمینی عضو بودند.
در زمان جنگ ایران و عراق ، مجاهدین خلق در عراق مستقر شدند و در آنجا « ارتش ملی آزادی بخش » را در 1986 تشكیل دادند و حملاتی علیه كشور خود به راه انداختند. در 1988 آیت ا... خمینی با فتوایی دستور اعدام اعضای مجاهدین را داد. سازمان مجاهدین خلق كه در فرانسه پایگاه دارد، توسط مریم رجوی، همسر مسعود رجوی، رهبری می شود.
سازمان با اعلام خبر حذفش از فهرست سازمان های تروریستی از مقر خود در حومه پاریس اورسوردواز بیانیه ای منتشر كرد و در آن اقدام امریكا را « تصمیمی درست » خواند.
در متن بیانیه آمده است كه « خانم مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت برای دوران انتقال قدرت به مردم ایران، از تصمیم وزیر امور خارجه امریكا، هیلاری كلینتون ابراز خرسندی كرده است. » وی گفته است: « ما امیدواریم بتوانیم هدف خودمان را به مردم امریكا و جامعه بین الملل بیشتر و بهتر بشناسانیم.»
لابی كردن و همكاری با سرویس های جاسوسی امریكایی
به عقیده تیری كوویل، عناصر زیادی تغییر موضع امریكا را توجیه می كنند. تنش های میان ایران و امریكا درباره برنامه هسته ای در این میان بی تأثیر نیستند. این كارشناس محقق خاطر نشان كرد: « این كه امریكا اعلام می كند كه مجاهدین خلق از این پس قابل آمد و شد و در دسترس است در این برهه زمانی كه واشنگتن و اسرائیل، ایران را تا حد بزرگ ترین دشمن كره زمین بالا برده اند، مسئله كم اهمیتی نیست.»
به علاوه، مدت زیادی است كه سازمان مجاهدین خلق بدنبال بهبود چهره اش است. چند سال بعد از ان که در 1997 در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفت، خشونت را كنار گذاشت و فعالانه به همكاری با سرویس های سری امریكایی پرداخت.»
كوویل توضیح می دهد كه « مجاهدین به طور مؤثر و كارآمدی با سرویس های سری امریكایی همكاری كردند و به آن ها اطلاعاتی دادند كه از عواملشان در داخل كشور درباره برنامه هسته ای ایران به دست آورده بودند. »
تیری كوویل همچنین اشاره می كند كه تصمیم دولت امریكا نتیجه یك رابطه كاملاً سیاسی با این اپوزیسیون ایرانی است. وی افشا می كند: « مجاهدین خلق فعالیت لابی گری بسیاری داشتند و به شیوه ای كه زیاد مرسوم نیست: آن ها به مقامات سرویس های امنیتی امریكایی پول دادند تا به نفعشان شهادت دهند. برای مثال، رودولف جیولیانی، شهردار سابق نیویورك، كه در آخرین گردهمایی سازمان در پاریس حاضر بود، برای سخنرانی پول گرفته بود. »
تصمیم وزارت امور خارجه امریكا برای حذف مجاهدین خلق از فهرست سازمان های تروریستی نهایتاً مقارن شد با تخلیه پادگان اشرف در شمال بغداد كه به تقاضای امریكا و سازمان ملل تقریباً به طور كامل انجام شده است. این پایگاه را سال ها بود كه مجاهدین به اشغال خود در آورده بودند.
فرانسه 24 ـ 2 اكتبر 2012

 منبع:  رسانه های غــربی 
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۱




طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،  افشاگری،  مجاهدین از نگاه دیگران،  لیست تروریستی،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: مجاهدین، تروریست، امریکا، منافقین، ایران ستیز، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی