نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... دکتر آنتونی جان بیلینگزلی، کارشناس خاورمیانه و استاد دانشگاه نیو سوث ولز ( استرالیا ) این استدلال را که « سازمان مجاهدین روی هم رفته آن قدرها هم کثیف نیست، زیرا دشمن های ما را از بین می برد » رد می کند؛ زیرا به اعتقاد وی « مجاهدین شهروندها را می کشند و قتل شهروندها با هر تعریفی مصداق تروریسم است» . بیلینگزلی می افزاید: « مجاهدین یک گروه تروریست عصبی و بسیار تندخو هستند و دستشان به خون تعداد زیادی از ایرانی ها از جمله مسئولین مهم این کشور آلوده است [...]. » این استاد دانشگاه با تأکید بر معیوب بودن تصوری که از سازمان مجاهدین گروهی صلح طلب می سازد، بیان می کند: « بعضی افراد می گویند سازمان مجاهدین روی هم رفته آن قدرها هم کثیف نیست، دلیلشان هم این است که ...

رجوی صدام

آسوشیتد پرس استرالیا/ ترجمۀ ایران دیدبان، سوم نوامبر 2012

 

ماه گذشته آمریکا سازمان مجاهدین خلق را در نتیجۀ لابیگری های مستمری که حامیان این گروه در ایالات متحده انجام می دادند، از فهرست سازمان های تروریستی وزارت خارجه بیرون آورد. به محض خارج کردن از فهرست، وزارت خارجه ( آمریکا ) با صدور بیانیه ای اعلام کرد اعمال تروریستی ای که مجاهدین در گذشته مرتکب شده اند را فراموش نخواهد کرد.

اکنون سازمان مجاهدین با ادعای این که اعمال گذشته اش را کنار گذاشته، در استرالیا نیز به لابیگری می پردازد تا از فهرست تروریستی خارج شود. اما معلوم نیست این گروه قادر باشد از شر گذشته اش خلاص شود.

آن دسته از اعضای پارلمان [ استرالیا ] که از گروه مجاهدین خلق حمایت می کنند، اعم از کلایر مور از حزب کارگر و جان ویلیامز از حزب ناسیونالیست، امیدوارند استرالیا هم آن را از فهرست تروریستی خارج کند.

سناتور ویلیامز دربارۀ خارج کردن جاهدین از فهرست تروریستی معتقد است که « می ارزد به آن ها فرصت دهیم [ تا گذشتۀ خود را جبران کنند ]. » وی در بارۀ تأثیر چنین اقدامی در امنیت ملی استرالیا این پرسش را مطرح می کند که « آیا آن ها تهدیدی برای جامعۀ ما و بقیۀ دنیا هستند؟ » و خود پاسخ می دهد: « خیلی از کشورها آن ها را از فهرست تروریستی خارج کرده اند، یعنی آن ها تهدیدی به شمار نمی روند. »

پیتر مورفی، نائب رئیس کمیتۀ به اصطلاح « استرالیایی های حامی دموکراسی در ایران » با این ادعا که «سازمان مجاهدین خلق گروهی است صلح طلب، دموکراتیک و مشروطه خواه »، اظهار کرده بیرون آوردن آن ها از فهرست تروریستی آمریکا وی را شگفت زدن نکرده است.

اما دکتر آنتونی جان بیلینگزلی، کارشناس خاورمیانه و استاد دانشگاه نیو سوث ولز ( استرالیا ) معتقد است چنین پنداری در مورد مجاهدین غلط است. وی در گفتگو با آسوشیتد پرس استرالیا در این باره گفته است: « این که گروه مجاهدین را ابزاری برای دموکراسی فرض کنیم توهمی است که از نادانی سرچشمه می گیرد ».

بیلینگزلی می افزاید: « مجاهدین یک گروه تروریست عصبی و بسیار تندخو هستند و دستشان به خون تعداد زیادی از ایرانی ها از جمله مسئولین مهم این کشور آلوده است [...]. »

این استاد دانشگاه با تأکید بر معیوب بودن تصوری که از سازمان مجاهدین گروهی صلح طلب می سازد، بیان می کند: « بعضی افراد می گویند سازمان مجاهدین روی هم رفته آن قدرها هم کثیف نیست، دلیلشان هم این است که آن ها دشمن های ما را از بین می برند. » دکتر بیلینگزلی چنین استدلالی را رد می کند زیرا به اعتقاد وی « مجاهدین شهروندها را می کشند و قتل شهروندها با هر تعریفی مصداق تروریسم است».

وزارت امور خارجه و بازرگانی استرالیا در گفتگو با آسوشیتد پرس استرالیا بیان کرده است دولت این کشور سازمان مجادین خلق را در سال 2001 در مقام یک گروه تروریستی فهرست کرد زیرا این گروه تروریست شناخته می شد.

طبق تعریف دولت استرالیا، تروریست عبارت است از «شخصی که مرتکب عمل تروریستی می شود، یا اقدام به عمل تروریستی می کند، یا در اعمال تروریستی مشارکت کرده، یا ارتکاب آن را تسهیل می نماید»؛ و گروه تروریستی عبارت است از «نهادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط چنین افرادی اداره می شود، یا از جانب آن ها عمل می کند».

در سال 1992، حدود 15 نفر از اعضای مجاهدین به سفارت ایران در استرالیا حمله کرده، آن را تخریب کردند، رویدادی که توسط خود مهاجمین فیلمبرداری شد.

------------

91/08/14
طبقه بندی: مجاهدین از نگاه دیگران،  لیست تروریستی، 
برچسب ها: دکتر آنتونی جان بیلینگزلی، کارشناس خاورمیانه، استاد دانشگاه، نیو سوث ولز، امریکا، لیست تروریستی، مجاهدین تروریست، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی