نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

فوریه 1985- مریم ابریشمچی ( قجر عضدانلو) برای ازدواج با مسعود رجوی از همسرش مهدی ابریشمچی، عضو کمیته مرکزی سازمان، جدا شد و ازدواج جدید رجوی بصورت عمومی اعلام گردید. رجوی ، مریم را بعنوان رهبر مشترک مجاهدین اعلام نمود و این ازدواج را "انقلاب ایدئولوژیک" نامید. دهم دسامبر 2003- شورای حکومتی عراق به اتفاق آرا رای به اخراج مجاهدین از عراق گرفتند....

شعار ضد امپریالیستی


از فراز تا فرود ، خلاصه ای از سرفصل های مجاهدین ( 2004 – 1965 )
 


1965  - سازمان مجاهدین خلق ایران بر مبنای مبارزه مسلحانه انقلابی برای آزاد سازی ایران از سرمایه داری، امپریالیسم تاسیس شد.

1966 - مسعود رجوی (متولد طبس در 1948) در سال 1966 به سازمان پیوست

1971 - مجاهدین با کشتن شش مستشار امریکایی مبارزه مسلحانه شان را شروع کردند

1972 - تمامی اعضای کمیته مرکزی سازمان بجز مسعود رجوی اعدام شدند

 فوریه 1979- با فروپاشی نظام سلطنتی توسط انقلاب، رجوی از زندان آزاد شد. رجوی بعنوان سخنگوی مجاهدین فعالیتش را شروع کرد. دوازده عضو کمیته مرکزی رهبری سازمان مجاهدین را به عهده گرفتند

 بیستم ژوئن 1981 (سی خرداد 1361) مجاهدین بدون اطلاع قبلی تظاهراتی در تهران براه انداختند .


29  ژوئیه 1981- با شکست کودتا،  رجوی و بنی صدر به پاریس گریخت .

 فوریه 1982- همسر رجوی، اشرف ربیعی در یک درگیری کشته شد. رجوی همزمان در پاریس با دختر بنی صدر، فیروزه ازدواج کرد.


24  مارس 1983- بنی صدر جدایی خود از شورای ملی مقاومت بخاطر مخلفتش با روابط نزدیک رجوی و صدام حسین را بصورت علنی اعلام نمود

1983 - نیروهای مجاهدین که در کردستان ایران بودند توسط نیروهای پاسداران و ارتش به خارج از مرز رانده شدند. رجوی قرارداد صلحی با عراق به امضا رساند و مجاهدین پایگاه های خود را به داخل کردستان عراق منتقل کردند (جنگ ایران و عراق همچنان جریان داشت)ا

1984 - جدایی رجوی و فیروزه بنی صدر که بعد ها منجر به طلاق شد

 فوریه 1985- مریم ابریشمچی ( قجر عضدانلو) برای ازدواج با مسعود رجوی از همسرش مهدی ابریشمچی، عضو کمیته مرکزی سازمان، جدا شد و ازدواج جدید رجوی بصورت عمومی اعلام گردید. رجوی ، مریم را بعنوان رهبر مشترک مجاهدین اعلام نمود و این ازدواج را "انقلاب ایدئولوژیک" نامید.

14  آوریل 1985- حزب دموکرات کردستان ایران به رهبری قاسملو را از شورای ملی مقاومت جدا شد.

  ژوئن 1986- رجوی مرکز فرماندهی مجاهدین را به عراق منتقل نمود

 ژوئن 1987- نیروهای مجاهدین با پشتیبانی و آموزش ارتش عراق، ارتش آزادیبخش ملی ایران را بوجود آوردند. مریم رجوی بعنوان معاون فرمانده ارتش منصوب گردید

25  ژوئیه 1988- مجاهدین عملیات فروغ جاویدان (مرصاد) را شروع کرد ، که به شکست و عقب نشینی مجاهدین انجامید.


  اکتبر 1989- رجوی انقلاب ایدئولوژیکی بعدی خود را اعلام کرد. مریم بعنوان مسئول اول مجاهدین منصوب گردید. رجوی خود را رهبر ایدئولوژیک و رهبر مقاومت اعلام نمود. تمامی افرادی که ازدواج کرده بودند موظف شدند تا از یکدیگر طلاق بگیرند.

 فوریه 1991- جنگ اول خلیج. رجوی دستور داد تا تمامی بچه ها بدون والدینشان از عراق خارج و به غرب فرستاده شوند.

 مارس 1991- عملیات مروارید که در طی آن نیروهای مجاهدین از تانک و سلاح سنگین برای سرکوب خیزش های کردستان در شمال عراق استفاده کردند.

18  اکتبر 1991- نمایش رژه ارتش آزادیبخش ملی در قرارگاه اشرف در عراق انجام شد.

19  اکتبر 1991- یازده عضو جدید به شورای ملی مقاومت اضافه و کل آن به 21 عضو رسید.

  آوریل 1992- مجاهدین به حمله و آتش زدن سفارت های ایران در سیزده کشور غربی دست زدند.

 دهم اوت 1993- مجاهدین دوازده عضو و دوازده معاون شورای رهبری خود را که همه زن هستند را اعلام می کند.

 اکتبر 1993- مریم رجوی بعنوان رییس جمهور آینده ایران اعلام و فهیمه اروانی بعنوان مسئول اول سازمان منصوب می گردد.

1993 - مریم رجوی برای باز پس گرفتن حمایت غرب از رجوی ، به پاریس ارسال می شود.

1994 - کمیته روابط خارجی امریکا از وزارت خارجه کشور می خواهد تا گزارشی در مورد مجاهدین ارائه دهد. این گزارش مجاهدین را فرقه ای شخصیتی ارزیابی کرده و می گوید که سازمان در ماهیت خود تروریست است .


1996 - مریم رجوی پس از شکست در ماموریتش در غرب، توسط  شوهرش به عراق برگردانده می شود.

1996 - کمیسیون نظارت بر خیریه های بریتانیا تحقیقاتش را در مورد ایران اید و جمع کردن پول برای مجاهدین شروع می کند

1997- کمیسیون نظارت بر خیریه های بریتانیا خیریه ایران اید را منحل و حساب های آن را ضبط می کند

 اکتبر 1997- وزارت خارجه امریکا بر اساس قانون ضد تروریسم مصوبه همان سال، سازمان مجاهدین را یک گروه تروریستی اعلام می کند

 فوریه 2000- مجاهدین عملیات بهمن را با ده ها حمله نظامی به ایران شروع می کنند.

 سال 2000 - بریتانیا بر اساس قانون ضد تروریسم سال دوهزار، سازمان مجاهدین را سازمان تروریستی اعلام می کند

 یازدهم سپتامبر 2001- مجاهدین در قبال حمله تروریستی در نیویورک به جشن و شادی می پردازند.

21  دسامبر 2001- دادگاه عالی آلمان بیست و پنج مرکز مجاهدین در آلمان را بخاطر کلاهبرداری و سواستفاده از بیمه های اجتماعی تعطیل می کند. میلیون ها مارک آلمان از طریق این مراکز برای خرید سلاح استفاده شده است .

 می 2002- اتحادیه اروپا نیز مجاهدین را در لیست سازمان های تروریستی قرار می دهد.

18  آوریل 2003- نیروهای مسلح مجاهدین در عراق تسلیم شده و با فرماندهای امریکایی در عراق قرارداد صلح می بندند.

20  آوریل 2003- نیروهای مسلح مجاهدین در عراق قبول می کنند که توسط نیروهای اشغالگر خلع سلاح شوند.

 سوم ژوئن 2003- پلیس فدرال استرالیا به ده مرکز مجاهدین در سیدنی ،بریسبورن و مالبورن یورش می برد.
  17ژوئن 2003- پلیس فرانسه به مرکز مجاهدین در پاریس حمله و  مریم رجوی و بیش از صد وپنجاه نفر دیگر را به دستور قاضی بروگر، قاضی ضد تروریسم ، دستگیر می کند.

20  ژوئن 2003- چهار عضو مجاهدین در لندن خودشان را آتش کشیدند . این خودسوزی ها بفرمان مسعود رجوی صورت گرفت. 

  24 ژوئن 2003- سران مجاهدین در عراق جلوی ورود خانواده ها برای دیدن فرزندانشان که در کمپ هستند را می گیرند و اجازه ملاقات نمی دهند.

  29 ژوئن 2003- مریم رجوی به دادگاه اولیه رفته و شش ساعت مورد بازپرسی قرار می گیرد

15  اوت 2003- دولت امریکا با تصحیح لیست گروه های تروریستی، نام شورای ملی مقاومت ایران را نیز بعنوان نام دیگر مجاهدین به لیست اضافه می کند.

  سپتامبر 2003- مسئله مجاهدین بعنوان یک کارت در بازی های بین پنتاگون و ایران مورد بحث قرار می گیرد .

 یازدهم سپتامبر 2003- ریچارد بوچر در کنفرانس خبری تاکید می کند که " مجاهدین خلق یک گروه تروریستی هستند و مهم تر این که ما اجازه نخواهیم داد گروه های تروریستی در عراق اجازه فعالیت یا وجود داشته باشند"ا

27  سپتامبر 2003- مجاهدین از دیدار بیش از سیصد تن از خانواده های اسرای کمپ اشرف جلوگیری می کنند.

دوم اکتبر 2003- دولت امریکا مجددا مجاهدین و شورای ملی آنها را در لیست گروه های تروریستی نگه می دارد


14  اکتبر 2003- فاکس نیوز، شبکه خبری وابسته به صهیونیسم در  امریکا سخنگوی مجاهدین، علی رضا جعفرزاده را بعنوان متخصص ایران شبکه خود معرفی و پشت دوربین می آورد.

14  اکتبر 2003- قاضی کانادایی رای به تروریست بودن مجاهدین می دهد. این باعث محدودیت های فعالیت ها و امور مالی مجاهدین در کانادا می گردد .


  28 اکتبر 2003- ریچارد ارمیتاژ معاون وزیرخارجه امریکا به کمیته روابط خارجی سنا گفت که " ما نمی بایست با یک گروه تروریست خارجی قرارداد آتش بست امضا می کردیم"ا

  ششم نوامبر 2003-  نیروهای امنیتی آلمان کلاهبرداری های دیگری از سوی مجاهدین را افشا کردند.

25  نوامبر 2003- آقای طالبانی اعلام کرد که ایران حاضر شده است که به اعضای عادی مجاهدین عفو عمومی بدهد .

  سوم دسامبر 2003-  در صحبت های مجلس اعیان بریتانیا گفته شد که سقوط صدام حسین پرده از ماهیت سازمان مجاهدین بعنوان یک گروه تروریست بین المللی با شش پایگاه بزرگ نظامی در عراق برداشت.

 دهم دسامبر 2003- شورای حکومتی عراق به اتفاق آرا رای به اخراج مجاهدین از عراق گرفتند .

  27 دسامبر 2003- مریم رجوی و سران مجاهدین در اروپا در جلسه ای در پاریس به بررسی راه های ممکن برای سواستفاده از فاجعه بم و جمع آوری پول برای خودشان می پردازند .

30  دسامبر 2003-  شبکه الجزیره فیلم های سری ملاقات های مقامات امنیتی صدام با مسعود رجوی را که نشانگر دریافت پول و تانک در ازای ترور و کشتار است را پخش می کند .

  ششم ژانویه 2004- هفده عضو مجاهدین درعراق با کشور کاناده ارتباطاتی داشته اند ولی مجاهدین به آنها اجازه خروج نمی دهند و خواستار جابجایی همه اعضای گروه تروریستی با هم هستند .

 چهاردهم ژانویه 2004- شاخه امریکایی صلیب سرخ متهم می شود که در برنامه پول جمع کنی و تبلیغی مجاهدین به نام زلزله زدگاه بم که قرار است 24 ژانویه برگزار شود نقش دارد.

  بیست و یکم ژانویه 2004- جان اشکراف، تحقیقات در مورد ارتباط یک برنامه خیریه  با یک گروه تروریستی، مجاهدین، که توسط صدام حمایت می شده اند را شروع خواهد می کند.

  بیست و هفتم ژانویه 2004- نشریه عراقی المدا فاش ساخت که مجاهدین از فروش نفت غیرقانونی صدام سهمیه دریافت می کردند .

 بیست و نهم ژانویه 2004- ریچارد پرل از مشاورین پنتاگون بخطر سخنرانی در برنامه پول جمع کردن مجاهدین مورد انتقاد قرار گرفت .

  ششم فوریه 2004- شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گزارشی از فیلم های مخفی رجوی نشان داد که وی را با رییس سرویس های مخفی صدام در حال برنامه ریزی های تروریستی در داخل و خارج از عراق نشان می دهند. فیلم شامل رد و بدل شدن انبوهی پول نقد برای مخارج تروریستی است .

  شانزدهم مارس 2004- خانواده های مجاهدین اسیر در عراق بر علیه سران فرقه که جلوی ملاقات با فرزندان را گرفته اند به سازمان های بین المللی شکایت می برند.

  هفدهم مارس 2004- پنج عضو مجاهدین در درگیری با پلیس عراق کشته شدند .

 چهاردهم آوریل 2004- پلیس ایتالیا به مراکز مجاهدین حمله برد و انبوهی مدارک و کامپیوتر را ضبط نمود. پلیس ایتالیا گفت که این اقدام برای جلوگیری از انتقال مرکز فرماندهی مجاهدین از عراق به رم انجام گرفته است .

  پانزدهم آوریل 2004- سرویس های امنیتی کانادا نماینده مجلس را در رابطه با خطرات مجاهدین توجیه نمودند. وی از طرف مجاهدین مورد سواستفاده قرار گرفته بود .

  ماه مه 2004- دولت امریکا لیست گروه های تروریستی را مورد ارزیابی مجدد قرار داد و سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت را همچنان یک گروه تروریستی اعلام نمود .

 یازدهم مه 2004- مجله استات رو گزارش می دهد که وضعیت پناهندگی دوازده زن شورای رهبری مجاهدین به حالت تعلیق در آمد .

 هفدهم مه 2004- انجمن نجات گزارش می دهد که ورود اعضای نجات یافته از کمپ اشرف به ایران بصورت موجی ادامه دارد. گزارش حاکی از آن است که نارضایتی  در کمپ اشرف بشدت رو به افزایش است .

بیست و چهارم مه 2004-  نماینده مجلس انگلستان، استیو مک کیب که در جلسات شورای ملی مجاهدین شرکت کرده است متهم به حمایت از تروریسم می گردد. ایالات متحده شورای ملی مجاهدین را در اوت دوهزار و سه با مجاهدین همراه و وارد لیست تروریست ها نمود .

  هفدهم ژوئن 2004- اعضای سابق مجاهدین خلق در سمیناری در پاریس به افشاگری در مورد ماهیت مجاهدین و شرکت در اعمال تروریستی دولت عراق، جنایات جنگی و نقض حقوق بشر پرداختند .

  هفدهم ژوئن 2004- اولین سالروز دستگیری مریم عضدانلو ( رجوی) در پاریس. عضدانلو هنوز منتظر دادگاهش در رابطه با اتهامات تروریستی است .

  سی ام ژوئن2004- دروغین بودن شایعات واهی، خیالی و غیر قابل تایید علیرضا جعفرزاده، نماینده و سخنگوی مجاهدین خلق در شبکه فاکس نیوز بیش از هر زمان دیگری افشا می گردند .

  نهم ژوئیه 2004- دادگاه فرجام امریکایی، تصمیم دولت در اعلام نام های مجاهدین و شورایشان در لیست تروریستی این کشور تایید می کند .

  بیست و ششم ژوئیه 2004- مجاهدین مستقر در قرارگاه اشرف در عراق تحت حمایت توافقنامه چهارم کنوانسیون ژنو قرار می گیرند. دولت امریکا تاکید می کند که  هنوز سازمان مجاهدین را بعنوان یک سازمان تروریستی می داند و در حال صحبت برای بازگرداندن داوطلبانه افراد به ایران است .

  سیزدهم سپتامبر 2004- مجاهدین تعدادی دانش آموز سوئدی را گول زده و به تظاهرات خود در بروکسل بردند. آنها همچنین به افغانی های پناهنده پول دادند تا خود را بجای طرفداران ایرانی جا بزنند .

  چهادرهم سپتامبر 2004- جک استراو، وزیر خارجه بریتانیا به خبر نگاران گفت که هیچ دلیلی برای خارج کردن مجاهدین از لیست تروریست ها وجود ندارد و "آنها در لیست تروریست ها بوده و هم اکنون نیز هستند".

  بیست و نهم سپتامبر 2004- یک مامور مجاهدین پس از اقدام به آدم ربایی و سعی در دزدیدن یکی از اعضای سابق در منطقه خرید در شهر کلن آلمان، دستگیر شد.

  سی ام سپتامبر 2004- رئیس تیم تحقیقاتی امریکا در مورد سلاح های ممنوعه صدام، چارلز دولفر گزارش نمود که صدام حسین توانسته بود تا از برنامه نفت در برابر غذا، که تحت کنترل سازمان ملل بود سو استفاده کند. وی در این سوء استفاده ها (فروش نفت غیر قانونی)، میلیون ها دلار به مجاهدین حق العمل پرداخت نموده است.

..................

91/08/24
طبقه بندی: افشاگری،  تقویم تاریخ،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: فراز و فزود، مجاهدین، منافقین، صدام رجوی، عراق،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی