نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 28 آبان 1391

مسافرت مریم رجوی به استونی، یک حرکت آشکارا  تبلیغاتی برای مطرح کردن گروه تروریستی مجاهدین در رسانه‌ها پس از حذف نام این گروه از لیست سیاه آمریکا است. بی اعتنایی محافل سیاسی و عدم واکنش رسانه های معتبر نشان داد که کسی بیش از این اهمیتی برای این مسافرت قائل نیست و البته از آن سو نیز باید افزود که این سفر بازهم در اتمسفر هواداران و حامیان مجاهدین صورت گرفت و رهیافتی به دنیای خارج نداشت و خلاصه در حرفهای تکراری و تکرار مواضع مجاهدین گردید، به ویژه که با شوخی‌های مریم رجوی در باره توانایی باندرجوی برای سرنگونی همراه گردید...

تروریست نالان

کسی شوخی مریم را جدی نگرفت؛ لجاجت رجوی در نبرد آلترناتیوها برای چیست؟

ایران دیدبان

سوال این است که چه این مسافرت در پاسخ به کدام ضرورت سیاسی تدارک دیده شده است که با چنین فضیحتی همراه می شود که مریم رجوی را وامی دارد به تکرار ادعاهایی نظیر این که " ما مطمئنیم که می توانیم به زودی این رژیم را سرنگون کنیم."  بپردازد که حتی ظرفیت خندان دیگران را هم ندارد؟!

در پاسخ نبایستی فقط به جنبه فکاهی و طنز این ادعاها و مقایسه آن با واقعیت ورشکسته و به گل نشسته دار و دسته رجوی بسنده کرد، بلکه باید با نگاهی به بخش زهرآلود و کینه جویانه این گونه دلقک بازیها نگریست که برآمده از لجاجت رجوی است.

درواقع این مسافرت و ادعاهای مطرح شده در آن، دهن کجی بقایای رجوی به رقبایشان و به ویژه کسانی است که در دوره اخیر خواهان تغییر در مرام و مسلک تشکیلاتی مجاهدین برای ائتلاف با سایر دسته جات اپوزیسیون و به خصوص تنزل رجوی از جایگاه رهبرعقیدتی مجاهدین به یک شخصیت سیاسی شده اند.

رهبری مجاهدین آشکارا با انجام این مانورهای تبلیغاتی و مطرح کردن بیش از پیش خود اعلام می‌کند که وقعی به حرف و حدیث کسانی که مجاهدین را توصیه به کوتاه آمدن از مواضع ایدئولوژیکشان برای پیوند با سایرعناصر اپوزیسیون می کنند، نمی گذارد و ساده لوحی آنها را به باد تمسخر می گیرد که چرا اصرار مجاهدین برای ماندن در عراق را درک نمی کنند!

واقعیت آن است که مجاهدین،آلترناتیوی را نه در عرصه سیاسی( آنگونه که مورد نظر دمکراتهاست) بلکه از مسیر قرار گرفتن در خدمت اهداف جنگ طلبان(چرا که پیروزی را از آن اسرائیل می‌دانند) دنبال می کنند، به همین دلیل هم هست که نیروی مستقر در نزدیک مرز ایران- ولو غیرمسلح و با وضعیت متزلزل -را یک امتیازغیرقابل جایگزینی و برگ برنده می دانند.

از نظر رهبری مجاهدین عرصه سیاسی و زمینه هایی که فراهم آمده است تا آنها با سایرین به مذاکره بپردازند، برهم زننده هژمونی آنهاست و از این منظر خط قرمز به حساب می آید، وانگهی در عرصه سیاسی دیگران قابلیتهای فراوان تری از آنان دارند که مجاهدین را وامی دارد دست کم با آنها تعاملی همسان و همسطح داشته باشند که این نیزاگر نگوییم غیرممکن، بلکه برای آنان کشنده و رنج آور است؛ ضمن آن که ورود به چنین عرصه ای مستلزم آن است که رهبری مجاهدین به هزار و یک سوال و انتقاد نیزپاسخ بگوید که این هم از محالات است.

بنابراین و به طور خلاصه باید گفت تا زمانی که رجوی هست، هیچگاه دیگ همبستگی به جوش نخواهد آمد، آن هم در زمانی که برای رهبری مجاهدین این توهم پیدا شده است که با خروج از لیست گروههای تروریستی آمریکا، دست بالا را پیدا کرده اند. این توهم حتی از سوی منتقدین به سیاستهای این گروه نیز تبلیغ می شود و در عین حال که ضرورت انبساط از سوی مجاهدین در مقطع فعلی را یادآور می‌شوند، مرعوب شانتاژهای تبلیغاتی باندرجوی نیز شده اند، به یک نمونه در این باره توجه کنید:

" با شکست قطعی جنبش کذایی سبز تعادلی که به نفع آلترناتیو اصلاحات موجود بود بهم می خورد و با بالا آمدن "جنبش سرخ" و گفتمان سرنگونی تام و تمام حاکمیت جمهوری اسلامی به شمول تبهکاران اصلاح طلب آن ، که نطفه اش در جریان قیام عاشورا در ششم دیماه 88 بسته می شود ، تعادلی ناپایدارمیان دو گفتمان موجود و آلترناتیوهایشان بوجود می آید که بسیار شکننده هست. این تعادل ناپایدار با خروج سازمان مجاهدین خلق از لیست سیاه آمریکا به نفع جنبش سرنگونی شکسته می شود. یعنی موازنه قوا برهم می خورد. بدیهی است که منظور من از بهم خوردن توازن ، توازن میان دو آلترناتیو است و نه موازنه قدرت در ایران آنگونه که مریم رجوی اعلام کرده بود ! او چندی پیش بدنبال اعلام خروج مجاهدین از لیست در مصاحبه ای مدعی شده بود موازنه قدرت در ایران بهم می خورد و مردم دیگر ترسشان دررابطه با اعلام حمایت ازمقاومت خواهد ریخت ! جل الخالق ! آخر ما تا حالا فکر می کردیم که منشأ ترس مردم جدای از شدت و حدت علاقه شان به مجاهدین ، سرکوب بوده است. حالا معلوم می شود که بی علاقه ای تاکنونیشان نسبت به سازمان رهبری کننده انقلاب نوین ، لیست تروریستی آمریکا بوده است ! بهرصورت از این شوخی مریم که بگذریم ، بهم خوردن توازن اما در میانه نبرد آلترناتیوها به نفع مجاهدین واقعی است . به همین دلیل هم بود که رذائل مدعی رهبری جنبش کذایی سبز، آسمان و ریسمان را در هر کجا که توانستند بهم بافتند تا مگر این امرمحقق نشود. به همین دلیل هم هست که در شرایطی که خروج مجاهدین قاعدتأ می بایست که تمامی مدعیان براندازی جمهوری اسلامی را از راست سلطنت طلب تا چپ سنتی و مدرن خوشحال کند ، با مواضعی چنین هراس آلود و درعین حال ارزان مواجه می شویم . این همه هیچ نیست جزهراس ازدست بالا پیدا کردن آلترناتیو مجاهدین . یعنی همان بهم خوردن توازن در"نبرد آلترناتیوها". * 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

*بیژن نیابتی- موازنه جدید پس از انتخابات آمریکا

91/08/28
طبقه بندی: افشاگری،  سران فرقه رجوی،  نگاه،  دیدگاه،  اروپا ، فرقه مجاهدین، 
برچسب ها: مریم تروریست، لجاجت تروریست، نبرد با آلترناتیو، منافقین، اروپا، استونی تروریست، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی