نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

بنابر گزارش رسانه های خبری، دیروز جمعه برابر با 19 فروردین ( 8 آپریل 2011 ) ما بین پرسنل نظامی عراق و نیروهای مجاهدین خلق واقع در قرارگاه اشرف، درگیری پیش آمد که بدنبال آن تعدادی از اعضای مجاهدین کشته و زخمی شدند.

رادیو بی بی سی چنین گزارش کرده است :

 خبرگزاری آسوشیتد‌پرس گفته است که در این درگیری، ده نفر کشته و شانزده نفر زخمی شده‌اند. به گفته این مقام، پنج سرباز و یک پلیس عراق هم در بین زخمی‌ها هستند.

 در حالی که سایت سازمان مجاهدین خلق، با متهم کردن نیروهای عراقی به اقدامات خشونت آمیز و دست زدن به "کشتار"، تعداد قربانیان این واقعه را بیش از سی نفر ذکر کرده و گفته است که حال تعدادی از زخمی های این واقعه وخیم است.

 یکی از فرماندهان عراقی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که دستور حمله به اردوگاه اشرف پس از دو روز سنگ پرانی ساکنان این محل به سوی سربازان عراقی، که در نزدیکی این محل مستقر شده بودند و اقدام آنان در انداختن خود در برابر خودروهای نظامی صادر شد.

 سایت های وابسته به رهبری مجاهدین خلق نیز نوشته اند:

 شمار شهیدان حمله جنایتکارانه مالکی به اشرف به ۳۲ تن رسید.

 " همچنانکه مقاومت ایران از صبح روز جمعه بارها اعلام کرده است بخش زیادی از ۳۰۰ مجاهد مجروح با وضعیت وخیمی مواجهند و در صورتی که به بیمارستان نیروهای آمریکایی منتقل نشوند, در معرض شهادت قرار دارند، چیزی که مسئولیت آن متوجه آمریکا است، به خاطر تعهداتی که در قبال حفاظت ساکنان اشرف بر عهده دارد."

 در پی این حادثه، وزارت دفاع آمریکا و بعضی از شخصیت های طرفدار سلطنت و لابی های مجاهدین، حادثه فوق را بدون پرداختن به ماهیت درگیری، محکوم کرده و آن را جزو مصادیق نقض حقوق اعضای مجاهدین بر شمرده اند!

 البته تحریریه ایران قلم هم در شرایط فعلی و هم در گذشته بکارگیری هر گونه خشونت ، چه از جانب مجاهدین و چه از جانب دولت عراق را محکوم کرده و می کند ، اما لازم است نکاتی را یادآوری کرد.

 بدون تردید محکوم کردن و نقض حقوق بشر خواندن حوادث دلخراشی از این دست ، بسیار مثبت است ، اما اگر تحلیلی درست و یک ریشه یابی دقیق از این گونه وقایع صورت نگیرد، نتیجه منفی و نگران کننده ای بدنبال خواهد داشت، چونکه به ادامه درگیری های فعلی کمک خواهد کرد.

 محکومیت این گونه وقایع بدون ریشه یابی آن ، صرفا به ابزاری برای یک بازی و یارگیری سیاسی بدل می شود که در آن جان انسان ها و قربانیان بمثابه وسیله برای رسیدن به اهداف سیاسی استفاده می شود.

 جان کلام این است، قبل از اینکه اعضای مجاهدین در این درگیری ها کشته شوند یا خود را به دست رهبری مجاهدین به کشتن بدهند و حقوقشان پایمال شود، در بی حقوقی کامل می زیسته اند و بسیاری از محکوم کنندگان و روضه خوانان امروز، در اصل، ناقضان حقوق، آزادی و رهایی آنان بوده اند.

 مثلا چرا این پرسش در انتهای بیانیه های محکومیت این دسته از گروه ها نمی آید که اساسا 3400 نفر ایرانی در دشمنی با دولت عراق در این کشور چه می کنند؟

 چرا مسعود رجوی و مریم رجوی اجازه خروج این افراد از عراق را بعد از گذشت هشت سال از سرنگونی صدام حسین نمی دهد؟

 منافع رهبری مجاهدین از حضور این افراد در عراق چیست؟

 چرا بیش از 800 نفر از این 3400 نفر که پاسپورت شهروندی کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارا هستند، همچنان به دستور رهبری مجاهدین اجازه خروج از عراق را ندارند؟

 چرا رهبری فرقه مجاهدین اجازه نمی دهد حتی بیماران برای معالجه از عراق و قرارگاه اشرف خارج شوند ؟ و ده ها پرسش دیگر.

 اگر محکومیت این درگیری ها همراه با طرح این پرسش ها باشد و رهبری سازمان مجاهدین را ملزم به پاسخگویی به این پرسش ها بکند، می توان به صداقت سیاسی محکوم کنندگان صحه گذاشت. در غیر این صورت، این نوع محکومیت ها می تواند به اسارت بیشتر اعضای مجاهدین در بیایان های عراق منجر شود.

بنابراین، لابی های خارجی مجاهدین و افرادی از این قبیل که در مقابل این پرسش ها، سکوت و با انگیزه یارگیری سیاسی به بهای اسارت اعضای مجاهدین در قلعه اشرف از طرح آن گریزان هستند، در اصل اعضای مجاهدین را در اسارت فیزیکی و ذهنی رهبری مجاهدین باقی نگاه می دارند و بدون تردید، آنها به مراتب بیشتر از ارتش عراق، گناهکار و ناقض حقوق اعضای مجاهدین باقی مانده در پادگان اشرف هستند.

یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰

منبع: کانون ایران قلم  
طبقه بندی: عراق ستیزی، 
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی