نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

پایگاه پژوهشی ˈdiruzˈ ایتالیا با تاکید بر اینکه گروه مجاهدین بین ایرانیان حتی گروههای خارج نشین هیچ جایگاهی ندارد، ضمن اشاره به همکاری جنگی مجاهدین با حکومت بعثی وقت عراق بویژه در کشتار پنج هزار نفر در شهر حلبچه، این گروه را ˈشریک جرم صدامˈ و منفور نزد همه مردم ایران خواند...

صدام رجوی

این پایگاه اینترنتی روز سه شنبه در مقاله ای با عنوان ˈآنان کیستند؟ˈنوشت: این گروه در ایران هیچگونه پایگاه مردمی ندارد و حتی مخالفان نیز از آن فاصله می گیرند.

به گزارش ایرنا، پایگاه اینترنتی ˈdiruzˈ به مدیریت ˈآنتونلو ساکتیˈ ایرانشناس و مدیر مجله اینترنتی ˈایل کاستوˈ ایتالیا با تاکید بر مطرود بودن این گروه از جامعه ایران، نوشت: این تشکل در دهه 70 میلادی و برپایه تفکری التقاطی و معتقد به مبارزه مسلحانه، تاسیس شد.

این سایت با اشاره همچنین به سوابق فعالیت های این گروه پیش از سال 1357 و سپس دشمنی سرسخت مجاهدین با حکومت نوپای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نوشت: در جمهوری اسلامی به این گروه عنوان ˈمجاهدین اطلاق می گردد که مسوول اقدامات تروریستی دهه هشتاد میلادی در ایران شناخته می شود.

سایت ایتالیایی ˈdiruzˈ ادامه داده است: پس از اعلام دشمنی با جمهوری اسلامی، اعضای این گروه در سال های دهه هشتاد میلادی به عراق گریختند و در جریان جنگ، توسط ارتش صدام نیز آموزش نظامی دیدند.

این سایت در باره جنگ تحمیلی به جمهوری اسلامی نیز نوشت: 32سال پیش رییس جمهوری بعثی وقت عراق تصمیم به حمله به ایران گرفت که سال 1988 و پس از هشت سال با صدها هزار قربانی در دو کشور، پایان یافت.

در ادامه این گزارش آمده است: عراق در دوره صدام و جنگ علیه ایران از کشورهای غربی تسلیحات مختلف از جمله شیمیایی و کشتار جمعی دریافت می کرد و سپس آمریکا سال 2003 به بهانه وجود همین تسلیحات اعطایی غربی ها، علیه عراق لشگرکشی کرد.

سایت ایتالیایی با اشاره به پیشینه استفاده جنگی صدام از مجاهدین علیه ایران و مردم عراق و همچنین حمایت های واشنگتن از این گروه با وجود عملکرد تروریستی و مشارکت آن در کشتار عراقی ها بویژه کردها، نوشت: به تازگی هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا این گروه یا MKO را که در سال های جنگ عراق علیه ایران با صدام همکاری کرده بود، از فهرست گروههای تروریستی خارج کرد.

سایت ایتالیایی افزوده است: یک ماه پیش از امضای قرارداد آتش بس بین بغداد و تهران در سال 1988 نیز گردان های مسلح این گروه با هدف براندازی از مرز عبور کردند که پس از درگیری شدید با ارتش و سپاه پاسداران ایران، نابود شدند.

در ادامه این گزارش همچنین با اشاره به ادامه فعالیت های مجاهدین علیه جمهوری اسلامی پس از سال 1367، آمده است: پس از شکست این حمله و پایان جنگ بین دو کشور، این گروه توانست اقدامات اندکی انجام دهد و در پایگاه نظامی خود موسوم به اشرف نزدیک بغداد نیز باقی بماند.

پایگاه ˈdiruzˈ نوشت: پس از حمله آمریکا به عراق در سال 2003، قرارگاه اشرف خلع سلاح شد و 3500 تن از ساکنان آن به میهمانان ناخواسته دولت جدید این کشور مبدل شدند.

این پایگاه اطلاع رسانی تاکید کرده است: نباید از یاد برد که این سازمان آگاهانه و فعالانه شریک جرم صدام بود و شواهد غیرقابل انکاری از مشارکت آن در کشتار حلبچه وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: ماه مارس سال 1988 ارتش عراق با کمک اعضای این سازمان، حداقل پنج هزار نفر را در منطقه حلبچه با استفاده از گازهای شیمیایی قتل عام کرد و این گروه افزون بر مشارکت در این کشتار شیمیایی، همچنین در جاسوسی های اطلاعاتی از برنامه هسته ای ایران فعالیت کرده که عامل و همکار در ترور دانشمندان اتمی ایرانی نیز شناخته می شود.

......................
۱۳۹۱/۹/۷
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: رسانه ایتالیایی، منافقین، نگاه دیگران، پایگاه مردمی، تروریست، رجوی صدام،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی