نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

رئیس‌جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه این کشور به هر اقدام ضدروسی آمریکا، پاسخ مناسب خواهد داد، گفت: این انتخاب ما نیست و آمریکایی‌ها باعث تیره شدن روابط دو کشور شده و همواره منتظر بهانه‌ای برای ضربه زدن به روسیه هستند.

پوتین

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه امروز، پنج شنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی بزرگ خود در مسکو اعلام کرد که این کشور به هر حمله‌ای از جانب آمریکا پاسخ مناسب خواهد داد.

پوتین گفت: در رابطه با اظهارات ضدآمریکایی و ضدغربی یا ضد هر کشور دیگری باید بگویم که ما بطور کلی نیازی به اظهارت پرطمطراق علیه دیگران نداریم. اینها همیشه مضر است. ولی ما و شما، و یا بهتر است بگویم من مسیحی بدی هستم و زمانی که کسی سیلی به من می‌زند، باید طرف دیگر صورت خود را برای سیلی بعدی آماده کنم، ولی من از لحاظ اخلاقی هنوز آماده چنین برخوردی نیستم.

رئیس‌جمهوری روسیه ابراز عقیده کرد: اگر به ما سیلی می‌زنند، ما هم باید پاسخ آن را بدهیم، در غیر این صورت همیشه به ما سیلی زده می‌شود. این یک اقدام برابر و نه مناسب است. البته ما علاقه‌ای نداریم که روابط خود را با هیچ کشوری وخیم کنیم، ولی این انتخاب ما نیست.

پوتین یادآور شد: روسیه دشمن آمریکا نیست و فکر نمی‌کند که ایالات متحده هم دشمن ماست. من واقعا به این معتقدم که روسیه و آمریکا دشمن یکدیگر نیستند.

وی در عین حال با اشاره به اینکه آمریکا از ارائه تضمین حقوقی به روسیه در خصوص عدم جهت گیری ضدروسی سپر موشکی اروپایی و یا دیگر گزینه‌های قابل توافق در این رابطه خودداری کرده است، گفت: در چنین شرایط ما هم مجبور به اتخاذ تدابیری برای دفاع از خویش هستیم.

رئیس‌جمهوری روسیه سپس افزود: آیا این باعث تیره شدن روابط دو کشور نمی‌شود؟  مسلما می‌شود. در این شرایط فقط باید صبر کرد و به دنبال راه حلی برای سازش بود.

پوتین یادآور شد: ما دارای روابط عادی با آمریکا بودیم، ولی آنها خود این روابط را خراب کردند، چرا که مواضع ما در قبال عراق با آنها متفاوت بود و مشکلات از آنجا آغاز شد.

به گفته وی، روسیه در رابطه با اوضاع عراق دارای مواضع خاص خود بود که سیاست شرکای اروپایی ما، ایالات متحده فرانسه و آلمان ما را به سمت این موضع گیری سوق داده بود.

در حال حاضر هم در عراق هنوز تمایلات برای سرنگونی دولت قانونی این کشور وجود دارد و مشکلاتی که غرب با تصمیم گیری خود برای سرنگونی صدام حسین اتخاذ کرد، همچنان ادامه دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص سیاست «ازسرگیری روابط» گفت: در کل نمی‌داند که آیا واقعا ازسرگیری روابطی بین دو کشور صورت گرفته یا خیر، برای اینکه این اصطلاح در واقع در واشنگتن بوجود آمده و مورد استفاده قرار گرفت.

پوتین در عین حال چنین ابراز عقیده نمود که اگر قضیه "سرگئی ماگینسکی" (حقوقدانی که مرگ مشکوک وی در زندان روسیه موجب انتقاداتی از سوی غرب شده) هم وجود نداشت، باز هم مقامات واشنگتن بهانه دیگری برای تصویب قانون تحریم کننده علیه روسیه پیدا می‌کردند.

وی گفت: مسئله شخص خاصی در اینجا مطرح نیست. من می‌خواهم شما بطور دقیق وضعیت را درک کنید. مسئله این است که قانونگذاران آمریکایی در آن واحد از شر یک قانون ضد روسی قدیمی خلاص شده و بلافاصله قانون ضد روسی جدیدی را تصویب کردند. در واقع ما شاهد این هستیم که قانونگذاران آمریکایی می‌خواهند ثابت کنند که چه کسی اینجا رئیس است. اگر قضیه ماگینسکی هم نبود، آنها بهانه دیگری برای اینکار پیدا می‌کردند. این مسئله است که ما را ناراحت می‌کند. همه مسائل مربوط به این موضوع جنبه سیاسی دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین با اشاره به اینکه دولت روسیه از خانواده‌های آمریکایی که از صمیم قلب کودکان بی سرپرست روسی را به فرزندخواندگی می پذیرند، احترام گذاشته و قدردانی میکند، افزود: ولی موارد بسیاری دیده شده که در اثر برخورد تند و خشن خانواده‌های آمریکایی با این کودکان بیگناه، برخی از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

پوتین یادآور شد: مقامات مسکو در حقیقت نگران برخورد مقامات آمریکایی با این تراژدی است. افرادی که در این قضایا مقصرند، بدون تنبیه آزاد می‌شوند و آنها در مواردی حتی این مسائل را در دادگاه مورد بررسی قرار نمی‌دهند و این جای تاسف بسیار دارد. به همین دلیل است که ما مجبور به نشان دادن عکس العمل هستیم. و به همین دلیل من تمایل نمایندگان دومای دولتی برای تصویب قانونی شدیدالحن در این رابطه را به خوبی درک می‌کنم.

رئیس‌جمهوری روسیه پیش از این گفته بود که پاسخ دومای روسیه به قانون ضد آمریکایی «ماگینسکی» برای ممنوعیت فرزندخواندگی به اتباع آمریکایی از روی احساسات است و پاسخ منطقی و مناسبی نیست.

........................

01 دی 91
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها: پوتین، روسیه، امریکا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی