نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : شنبه 7 بهمن 1391

یکی از معضلات مناقشات بین‌المللی امروز که بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان ابزاری پنهان و البته هدفمند و کم هزینه در دستور کار برخی دولت‌ها بخصوص ابرقدرت‌های غربی قرار گرفته پدیده تروریسم است. بیوتروریسم در تعریف به معنای استفاده تهدیدآمیز و عمدی از عوامل بیولوژیک مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، سموم و... برای ترساندن، ضربه زدن و اعمال فشار به مخالفین سیاسی، اقتصادی، مذهبی یا ایدئولوژیک است...

بیوتروریسم

شنبه، 07 بهمن 1391

تروریسم که به عنوان ابزاری غیرقانونی برای وادارسازی دولت‌ها یا ملت‌ها به انجام کاری تعریف می‌شود به دلیل جنبه‌های خاصش متاسفانه با استقبال روبه‌رو شده و شکل‌هایی نوین از آن بوجود آمده است. شکل‌های جدید این پدیده ضد مردمی و ضد انسانی بیشتر بر پایه جلوگیری از رویایی مستقیم، پنهان‌سازی آمرین و عاملین طراحی می‌شود. از این رو تروریسم پدیده‌ای اطلاعات محور نیز می‌باشد و در سطح کلان خود به کمک‌های مالی، اطلاعاتی و تکنولوژیکی دولت‌ها نیاز دارد.

به عبارت دیگر مدل‌های مختلف تروریسم با توجه به میزان گستردگی دامنه تهدید و میدان عمل و البته مخفی‌سازی منشاء و مبداء تولید بوجود می‌آیند و یکی از نمونه‌های آن که تاریخچه‌ای کهن داشته ولی در قرن اخیر بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته است، «تروریسم زیستی» یا «بیوتروریسم» است.

بیوتروریسم در تعریف به معنای استفاده تهدیدآمیز و عمدی از عوامل بیولوژیک مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، سموم و... برای ترساندن، ضربه زدن و اعمال فشار به مخالفین سیاسی، اقتصادی، مذهبی یا ایدئولوژیک است.


از نمونه‌های این روش غیر انسانی در مناقشات می‌توان به استفاده از سم، اهدای هدایای آلوده به ویروس و باکتری و آلوده سازی منابع غذایی و محیط زیست نام برد. اما همانطور که گفته شد هر یک از روش‌های تروریستی برای ضربه زدن به مخالفین با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند و در خصوص علل گرایش به استفاده از پدیده بیوتروریسم می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1. تشخیص عوامل بیولوژیکی بدون استفاده از آزمایشات شیمیایی و با حواس پنج‌گانه امکان پذیر نیست.

2. انتشار عوامل آلوده با استفاده از عوامل نفوذی به آسانی امکان پذیر است.

3. دفاع در برابر این عوامل بسیار مشکل است و رابطه‌ای مستقیم با سطح توانمندی و پیشرفت امکانات حکومت‌ها دارد.

4. نیازی به تاسیسات عظیم ندارد.

5. کشف منشاء انتشار با هدف مبارزه و خنثی سازی به دلیل تاخیری بودن ظهور علائم بسیار مشکل است و در برخی موارد نیز تاثیرات بلند مدت بر جای می‌گذارد.

6. نیازی به تعیین مختصاد هدف نداشته و بسیار کم هزینه است.

7. پتانسیل اثرات منفی آن بسیار بالا بوده و در کل جنبه وحشت آفرینی عمیقی دارد.
در کل می‌توان بیوتروریسم را به دلیل عدم کنترل دقیق در هدف‌گیری و اثرات گسترده و ماندگار آن در آلوده سازی محیط به عنوان یکی از خطرناک‌ترین و البته غیرانسانی ترین روش‌های تروریستی دانست که در دهه‌های اخیر گسترش چشمگیری داشته است.

..............................

نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی

http://www.nasimerahaee.mihanblog.com

نظر، دیدگاه، انتقاد و پیشنهاد شما در باره مطالب، فیلم و مستند چیست؟

در راستای مبارزه  با تروریسم بین المللی، بالاخص فرقه جهنمی رجوی ؛  وب سایت "نوید رهایی" را با  ارسال پیامک (SMS) به دوستان  و آشنایان خود  معرفی كنید.

ارسال مطلب به ایمیل دوستان و آشنایان را فراموش نکنید.

پست های "نوید رهایی " را  در شبكه های اجتماعی به اشتراك بگذارید.

اشتراك گذاری در فیس بوك - كلوب -  بالاترین -  توئیتر  -  Frend Feed  -  Tech norat  -  اشتراك گذاری در Delicious  و به طور عمومی در Google  توصیه كنید.

برای اطلاع رسانی، آگاهی دادن به نسل جوان و خنثی نمودن توطئه شیطانی و نقشه های شوم فرقه مخرب و ضد بشری رجوی؛  لینک کردن " نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی" در سایت ها  و وبلاگ خود و دوستانتان را در دستور کار قرار دهید.

با تشکر
نوید رهایی

 

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  گوناگون،  گروه تروریستی، 
برچسب ها: بیوتروریسم، تروریسم، ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، سموم، تروریسم زیستی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی